Paskirtas prieštaringai vertinamas kultūros viceministras (2)

V.Vigelis | renkumera.lt nuotr.

V.Vigelis | renkumera.lt nuotr.

Kultūros viceministru nuo Darbo partijos paskirtas buvęs Švenčionių rajono meras 55 metų Vytautas Vigelis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija  buvo nusprendusi, kad  būdanas meru, jis kartu su kitu savivaldybės pareigūnu  supainiojo interesus, nes  už valstybės pinigus vyko į tarptautinę aplinkos apsaugos parodą Paryžiuje. Be to paaiškėjo, kad būdamas neblaivus, V. Vigelis netinkamai elgėsi lėktuve ir dėl to buvo išlaipintas. Pats naujasis kultūros viceministras tai neigia.

Seimo TS-LKD frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis tokį paskyrimą vertina kaip galutinį kultūros ministerijos sukompromitavimą, į aukštus politinius postus paskiriant artimųjų ratui priklausančius asmenis, nepaisant nei jų kompetencijų, nei moralinių savybių.

„Šiuo atveju kalbame apie Lietuvos valstybės prestižą ir savigarbą. Kaip galima mesti tokį akibrokštą Lietuvos žmonėms ir visai kultūros bendruomenei, į kultūros viceministro pareigas paskiriant du kartus viešuosius ir privačius interesus supainiojusį ir skandalingai į muštynes, tikėtina, būnant neblaiviam, įsivėlusį buvusį Švenčionių rajono merą V. Vigelį“, – sako V. Juozapaitis.

Šešėlinis kultūros ministras primena ir kitus dėl kompromituojančių faktų iš kultūros ministerijos vadovybės priverstus pasitraukti asmenis: Darių Mažintą, Eriką Furman.

„Visa atsakomybė dėl kultūros politikos kompromitavimo tenka kultūros ministrui Šarūnui Biručiui. Po viešai pasirodžiusių publikacijų apie priežastis, kodėl V. Vigelis buvo paskirtas į kultūros viceministrus, tenka liūdnai konstatuoti, kad ministras vadovaujasi anaiptol ne valstybiniu požiūriu į aukštus postus išrenkant pasitikėjimą kultūros bendruomenėje turinčias iškilias asmenybes, o šeiminiam ir artimųjų klanui priklausančius žmones“, – apgailestauja V. Juozapaitis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: