Konferencijoje bus aptarti dvigubos pilietybės klausimai (tiesioginė transliacija) (5)

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Liepos 2 d., ketvirtadienį, 14.30 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II r.) Liberalų sąjūdžio frakcija ir Vilniaus liberalaus jaunimo organizacija rengia konferenciją apie dvigubą pilietybę.

Konferencijoje bus aptarta šiuo metu labai svarbi dvigubos pilietybės tema. Renginyje kalbės įvairių socialinių grupių atstovai – politikai, ekonomistai, visuomeninių organizacijų nariai ir kiti aktyvūs visuomenės dalyviai. Pranešėjai, atsižvelgdami į politinius, ekonominius, visuomeninius, kultūrinius ir techninius aspektus, aptars tolimesnius žingsnius, reikalingus įteisinant dvigubos pilietybės įstatymą.

Tiesioginę transliaciją iš konferencijos salės žiūrėkite ČIA arba ČIA.

PROGRAMA

14.30–14.40 – konferencijos atidarymas ir pristatymas.

14.40–15.10 – Kairiųjų ir dešiniųjų partijų pozicijos dėl dvigubos pilietybės įstatymo įteisinimo. Dvigubos pilietybės įstatymo įteisinimo įtaka jaunimo politikai.

Bus pristatoma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pozicija, pranešėjas – TS-LKD frakcijos narys, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras, bei Lietuvos socialdemokratų partijos pozicija ir nuomonė dėl dvigubos pilietybės įstatymo įteisinimo įtakos jaunimo politikai, pranešėjai: LSDP frakcijos narys, Europos reikalų komiteto narys, Sveikatos reikalų komiteto narys, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela ir buvęs TSPMI dėstytojas ir Prezidento Valdo Adamkaus patarėjas, politologas, Seimo narės M. A. Pavilionienės padėjėjas, LSDP partijos narys Mindaugas Kluonis.

15.10–15.20 – Tautininkų pozicija apie dvigubą pilietybę.

Pranešėjas – Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

15.20-15.30 – Kylančios grėsmės Lietuvai įteisinus dvigubos pilietybės įstatymą.

Pranešėjas – teisininkas, Mykolo Romerio universiteto profesorius, buvęs Lietuvos Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius.

15.40–16.00 – Pasaulio lietuvių bendruomenių požiūris į ketinimus įteisinti dvigubą pilietybę Lietuvoje. Lietuvos išeivių istorijos.

Pranešėjai – buvusi Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Regina Narušienė (pranešimas „Išsaugojimas Lietuvos pilietybės“) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininko pavaduotojas Ignas Rubikas.

16.00–16.20 – Saugumas įteisinus internetinį balsavimą.

Pranešėjas – Lietuvos PHP programuotojų bendruomenės įkūrėjas Kęstutis Matuliauskas.

16.20–16.30 – Tolimesni žingsniai įteisinant dvigubos pilietybės įstatymą.

Pranešėja – Liberalų sąjūdžio frakcijos narė, Žmogaus teisių komiteto narė Dalia Kuodytė.

16.30–16.40 – baigiamasis žodis, konferencijos uždarymas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Matau, kad kiekvienas turi savo nuomone del LR pilietybes ir kitos valstybes pilietybes. Taciau ar tie asmenys kurie turi savo nuomone ka nors galetu pasakyti apie tai kas yra parasyta LR Konstitucijoje, kuri veikia tiesiogiai be iskrypelisku isaiskinimu. O Konstitucija sako vienareiksmiai: atskirais atvejais LR pilietis GALI buti ir kitos salies pilieciu. Tiesa LR Konstitucijoje pasakyta logiskai kitaip…. Iskyrus atskirus atvejus niekas negali…., o tai reiskia, kaip ir parasiau: atskirais atvejais GALI! Taigi tie kurie turi ta “savo” nuomone, jie grynai ir aiskiai nusispjauna i LR Konstitucija…. va cia is tokiu ir reiketu atimti LR pilietybe, iskaitant pona dr. Jona Vaiskuna, amzinaji atilsi A.Patacka, Rudi, V.Landsbergi ir visa kita valdanciaja klika… kartu su Konstitucinio teismo teisejais. Priezastis kaip sakau paprasta…. jie NIEKINA LR Konstitucija ir vadovaujasi iskrypelisku Konsitucijos isaiskinimu, kuris yra ne kas kita kaip Konstitucijos suklastojimas!
  Na ta koloborantiskos valdzios politika. Taigi pasiziurekime kas gi tie atskiri atvejai, kurie privalu buti apibreziami aplinkybemis, nes tai juridinis terminas Konstitucijoje.
  Pirmas atvejis: LR pilietis teisetai igijes kitos salies pilietybe islieka ir LR pilieciu, nes tas kas teisetai igyta…. NEGALI BUTI ATIMTA! Lietuva valdo bolsevikai, tai jie ir atimineja, o tokios teises LR Konstitucija nesuteikia.
  Antras atvejis: Lietuviu kilmes bet kurios salies pilietis GALI be jokiu apribojimu tapti ir LR pilieciu. Lietuva yra visu lietuviu tevyne!
  Trecias atvejis: Prezidento dekretu istatymo nustatytais kriterijais kitu saliu pilieciai ne lietuviu kilmes, gali gauti LR pilietybe. Pavyzdziui….. Bronislavas Komarovskis arba kitaip tariant Bronius Kamarauskas. Ne i tema, be galiu pasakyti, kad mano dukros pavarde…. Ramanauskaite…. Lenkijoje ji taptu Romanowska!, nes lenkai neturi lietuvisku raidziu …:).
  Tyrineju, ar ponas J. Vaiskunas, kurio nuomone yra auksciau LR Konstitucijos, praleis kometara. Mano nuomone tokia: Tie, kurie nusispjauna i LR Konstitucija….turetu buti atimta LR pilietybe ir per trumpa laika turetu palikti Lietuva.

 2. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Komentaru nera, nes alko kgbistai blokuoja!

 3. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Visiskai akivaizdu, kad Lietuvos valdzia samoningai yra NEPAJEGi isspresti sio klausimo sutinkamai su tiesiogiai veikiancia LR Konstitucija ir vadovaujasi tik ISKYPELISKU jos isaiskinimu, kas tolygu Konstitucijos suklastojimui. Paskutiniam asilui turetu buti aisku, kad LR konstitucija aiskiai sako, kad atskirais atvejais LR pilietis GALI buti kitos salies pilieciu. Jokiu cia dvigubu, trigubu ar kgbistiniu pilietybiu NEREIKIA! Stai jums trys atvejai: 1) LR pilietis teisetai igijes kitos salies pilietybe GALI buti ir LR pilieciu. 2) Lietuviu kilmes asmuo, kitos salies pilietis, be jokiu apribojimu GALI tapti ir LR pilieciu. 3) LR prezidento dekretu ir istatymo nustatytais kriterijas, LR pilieciu gali tapti ir ne lietuviu kilmes asmuo. Tokie tie 3 atvejai apibreziami aplinkybemis. Jokios LR Konstitucijos taisyti nereikia, reikia ISVAIKYTI Konstitucini teisma uz LR Konstitucijos SUKLASTOJIMA! Atimti is E.Kurio LR pilietybe, paskelbti persona non grata!

  Kadangi alkas lt aiskiai atstovauja antikonstitucine nuostata, kas ko gero labai patinka kgbistinems isperoms, tai siot kometaro nepraleis! Ir i koki kgbistini dieva alkas tiki?

 4. Dvigubas pilietis Lietuvai – ne pilietis.

  • dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   “tikras lietuvis” budamas rusas skleidzia kgbistine propaganda! Islindo pilypas is kanapiu! Problema ne tame “tikrame lietuvyje”, problema, kad to pacio velnio yra apsesta visa Lietuvos valdzia visa 25-meti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: