P. Gylys. Algirdas Butkevičius vertas apkaltos. Už išdavystę (29)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius | Alkas.lt nuotr.

Manau, tokiam pasiūlymui pritartų didelė inteligentijos, ypač humanitarinės, dalis ir visi patriotiškai nusiteikę mūsų tautiečiai šalyje bei užsienyje. Pritartų, kad politinis lyderis, kuris šiandien atsako už padėtį šalyje, faktiškai vadovauja antikonstituciniam veiksmui – lietuviškos abėcėlės keitimui.

Ignoruodamas Konstituciją, Konstitucinio Tesimo sprendimus, nebodamas intelektualų kreipimųsi, nereaguodamas į piliečių viešo protesto balsus, premjeras, pataikaudamas kaimyninei šaliai ir trypdamas mūsų nacionalinį orumą, „volu“ stumia vardų ir pavardžių rašymo įstatymą. Tikras šio įstatymo pavadinimas turėtų skambėti taip: „Lietuviško raidyno keitimo įstatymas“. Bet to daryti neleidžia mūsų Konstitucija.

Premjeras nereaguoja į kompromisinius siūlymus nekeisti mūsų abėcėlės ir leisti nelietuviškos tautybės Lietuvos piliečiams rašyti savo pavardes bei vardus lotyniškais rašmenimis kitame asmens dokumento puslapyje. Siekis bet kuria kaina pakeisti mūsų raidyną yra toks stiprus, kad neįsiklausoma ne tik į specialistų ir visuomenės apskritai balsą, bet net šantažuojami kiti politikai, tarp jų ir koalicijos partneriai. Ir visa tai daroma su premjero žinia. Gediminas Kirkilas, Irena Šiaulienė, Julius Sabatauskas nėra svarbiausi veikiantys asmenys šiame procese. Jie tėra aukščiausios partinės valios vykdytojai. Todėl pagrindinė atsakomybė už nacionalinių interesų išdavystę tenka valdančiosios koalicijos lyderiui.

Pasakyta reiškia, jog premjeras grubiai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, griauna demokratijos pagrindus ir laužo Tautai duotą priesaiką (<…prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją…, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei…>). O tai verta apkaltos. Tokią poziciją, manau, paremtų plačioji visuomenė, intelektualai, nacionalinius interesus, Konstitucinę sąrangą ir mūsų valstybės orumą pasiryžę ginti politikai, pažangioji žiniasklaida.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Tikra tiesa:

  Kodėl Butkevičius nestabdo Kirkilo projekto? Negalima net svarstyti įstatymo, kuris naikina lietuvišką abėcėlę, kuris įveda papildomas raides ir dalį lenkakalbių Lietuvos piliečių padaro nepiliečiais, o padaro kitokiais – svetimais, kurie greitai pareikalaus autonomijos. Strateginis partneris – Varšuva to ir siekia.

 2. OAO:

  aiktu? xd man atrodo gyly jum jau laikas i pensija ramiai laika leist, nes kiek matau visi pasisakymai pilni pykcio ir priesiskumo. ir kam taip daryt? nu tegu raso tas lenkas kokiom nori raidem ir kas cia baisaus?

 3. Pagarba P.Gyliui.Su pasibjaurejimu stebiu A.Butkeviciu!

 4. Leonas M.:

  Tikrai, nesitikėjau iš pono A.Butkevičiaus tokio nenuovokumo, jog nesuprasti, kaip toks žingsnis yra pavojingas lietuvių kalbai, Lietuvos vientisumui, jos kultūrai ,lietuvių tautos bei Lietuvos, kaip valstybės, ateičiai. Kaip sako, mažas akmnėlis didelį vežimą verčia. Taip ir čia, mažos nuolaidos Lietuvai atneš dideles neigiamas pasekmes. Socialdemokratai ir jiems pritariantieji privalo sustoti, kol dar yra laikas. Vėliau tokios klaidos net atitaisyti jau bus neįmanoma. Visokie mokesčių padidinimai, visokios kitokios finasinės sutartys yra niekai, palyginus su šiuo planuojamu nusikaltimu prieš lietuvių kalbą, prieš jos pilnavertį valstybinį statusą , dėl kurio poitinė atsakomybė bus neišvengiama. O gal dar ir Konstitucinė atsakomybė iškils, labai reikėtų.

 5. Valdas:

  200% pritariu.Ši vyriausybė ir jos ministras pirmininkas jau tiek “pripjovė” kad be tautos pasipriešinimo vargu ar jie atsipeikės.Kadangi didžioji tautos dalis atostogauja, o “bambalinis žiedas” išsibarstes šiltam atokvėpiui,vargu bau ar pavyks pilietinė akcija.
  Seimo nariai,atminkite,kad išdavystė niekada nelieka nenubausta.

 6. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Valdantiesiems jau senai labai giliai nusispjauti ant LR Konstitucijos! Beje jau giliau paziureti, tai jie ir nevaldo, tai tik iskamsos.

 7. Algirdai Butkevičiau, ATSITOKĖK!!! SUSTABDYK LIETUVIŲ KALBOS NAIKINIMO BULDOZERĮ!!! Priešingu arvėju TAUTA PASKELBS Tamstą LIETUVIŲ TAUTOS išdavikų!

 8. Šviesulys:

  Gal ir vertas Butkevičius apkaltos, bet kas ją surengs? Darbais mes mylime tėvynę! Sumąstė kažkas apkaltą – tegu ją ir pradeda, antraip kam apie tai rašyti ir kalbėti?

 9. Beje, Konstitucija apkaltos Premjerui nenumato, kadangi jis nėra vienasmenė institucija – ja yra Vyriausybė. Premjerui gali būti reiškiamas tik nepasitikėjimas.

  • Esminis klausimas:

   O vis tik gal apkaltos verti visi šio aiškiai antikonstitucinio įstatymo projekto iniciatoriai ir stūmikai, įskaitant ir A.Butkevičių? Juk visi jie – ne Lietuvos, bet Lenkijos tarnai: Lenkija paprašo, o jie antikonstitucinį prašymą nuolankiai bando išpildyti.

   • Tokiu atveju galima būtų kreiptis į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo dėl piktnaudžiavimo valdžios padėtimi. Konstitucija išvardina kokiais atvejais Seimas gali atlikti apkaltos procedūras. Seimo nariams Seimas gali kelti apkaltą. Butkevičius neatlieka Seimo nario pareigų, taigi vargiai, ar jam kaip Seimo nariui išeitų rengti apkaltą, tad belieka nepasitikėjimo Premjeru procedūra arba kreipimasis į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo.

 10. Bartas:

  Šitas, Lietuvos pilietis per klaidą tapęs vyriausybės vadovu , tai dar pusė bėdos. Didžiausia nelaimė jo sprendimas . Mirties skelbimas Lietuvių Tautai.

 11. TOMOKAUKAS:

  Pagarba gerbiamam prof. P. Gyliui – oriam Tautos vertybių gynėjui.
  LR Konstitucija yra pagrindinis įstatymas, kuriam visi seimo nariai turi atnašauti – jo laikytis . Valdančiosios koalicijos politinė taryba (R. Paksas, A. Mazuronis, A. Butkevičius) norėdami keisti lietuvių kalbos abecėlę, manau, sąmoningai nusikalsta. Apkalta – pritariu!

 12. Getas:

  i kreipsimės į “kažin”, kad surašytų pareiškimą gen. prokuratūrai dėl ikiteisminio tyrimo prieš vyriausybės vadovą A. Butkevičių, G. Kirkilą, Šiaulienę ir Sabatauską, o gal šiems Seimo nariams iškęlsime nepasitikėjimą. Ar visuomeninė organizacija gali šiuos teisminius veiksmus atlikti?
  Kada mūsų vyriausybės vadovas pasakys kitų valstybių pareigūnams, reikalaujantiems keisti mūsų raidyną, trumpai: “Tai yra mūsų tautos ir valstybės pažeminimas!” Nebūkite naivus A. Butkevičiau, juk Jūsų buvę koalicijos partneriai Tomašaucko grupė tarnauja mūsų tautos istoriniams okupantams ir asimiliuotojams – mūsų didiesiems kaimynams. Gerai padarėte, kad atsikratėte jų koalicijoje, dabar pats laikas padaryti su Konstitucijos pažeidėjais. Rinkimai ne už kalnų. Sukūrėte precendentą. o dabar atsikratykite savo šių partijos narių – štai bus jūsų partijos veido plovimas.

 13. Manytina, kad vienintelis – ką tikro tokioje padėtyje Tauta dar gali būti pajėgi nuveikti, kad į valdžią ateitų kilnesnės dvasios, nesavanaudžiai, išmaningesni žmonės, yra susiorganizavimas į sąjūdišką – ne mažesnį nei 80% dalyvavimą Seimo rinkimuose, kas garantuotų, kad bent jau 71 vienmandatėje apygardoje būtų išrinkti kilnesni Tautos kandidaduoti žmonės. Taigi daugeliui žmonių yra labai lengvas uždavinys – tereikia nuspręsti dalyvauti rinkimuose ir paraginti juose dalyvauti kitus. Sunkiau yra rasti tinkamus kandidatus. Tokių nesavanaudžių, išmaningų ir autoritetą turinčių kandidatų turėtume dairytis savo darbo ir gyvenamoje aplinkoje kiekvienas ir manant, kad žmogus tinka kandidatavimui į Seimą bei yra autoritetas savo aplinkoje, už kurį balsuotų, imtis raginti jį kandidatuoti.
  Visokių apkaltų, ikiteisminių tyrimų ar nepasitikėjimų siekimas yra valdančiųjų partijų organizuoti joms pačioms naudingi politiniai žaidimai, kitai visuomenės daliai, šių procedūrų siekiančiai, tai tik tuščias laiko gaišinimas – varnas varnui akies nekirs…

  Laukimas revoliucijų – ne tas kelias apskritai ir ypač ta prasme, kad per revoliucijas paprastai valdžia patenka į prie jos prisišliejusiųjų rankas. Kas atsitiko ir Sąjūdžio dainuojančios revoliucijos eigoje.
  Pasiekti 80% dalyvavimą rinkimuose, o jis būtinas (neaiškinsiu kodėl, tik pasakysiu, kad Seimo partijos turi apie 25-30% tvirtų rinkėjų, taigi tokiu atveju – 50% balsų būtų ne už jas), – manau įmanoma, o surasti Lietuvoje 100 tinkamų kandidatų – taip pat nėra neįmanoma.

 14. PILIETIS:

  Taigi ,premjere , pirmas paso puslapis Šventai- pagal Lietuvos Konstituciją -lietuviškai. Antras puslapis: nuolaida Šaulienei (kurios gimtoji kalba ne lietuvių) ir Kirkilui (kurio šeimos bendravimo kalba irgi manau ne lietuvių) – rašykit netik lotynų bet ir hebrajų, arabų ir tt. kalbomis. Ko Premjeras bijo, juk už nugaros Lietuvos Konstitucija?,

 15. Artojas:

  Šventm rašte parašyta: Ant blogo medžio geri vaisiai neišauga.
  Taigi, kokių medžių Lietuvos valdžia ?

 16. Adelė:

  Labai pritariu Butkevičiaus apkaltai. Reikia vienytis visiems , gerbiantiems savo kalbą, nes socdemai rimtai pasiruošę giljotinuoti mūsų tėvų ir senelių , mūsų protėvių kalbą. Jis net negirdi Tautos balso. O mes išeikim į gatves, pasakykim garsiai Butkevičiui: ,,Šalin rankas nuo Lietuvių kalbos!” O prof. Povilui Gyliui didžiausia pagarba ir AČIŪ.!

 17. Technokratas:

  Galvoju, kad reikia baigti viduramžių mąstymą ir pilnavertiškai įteisinti lotyniškas raides:

  x [iks] – matematikoj;
  y [igrek] – matematikoj;
  q [ku] – fizikoj [quality – kokybė];
  w [uvė] – fizikoj [weight – svoris].

  ir baigti onanizmą šiuo klausimu, t.y,
  kompiuterių naudojimas reikalauja papildyti
  abėcėlę iki pilnai lotyniškos.

  P.S. Waršuva, Wašingtonas ir Wilhelmas – galėtų būti taip rašomi.

 18. arvydas damijonaitis:

  TAUTOS DEMORALIZACIJA YRA SUNKUS NUSIKALTIMAS.

  1.Žinomų kolaborantų, paleckių, požėlų, lietuvių tautos genocido organizatorių ir vykdytojų vaikai, vaikaičiai neatsako už tėvų siaubingus nusikaltimus, tačiau, matomai, nesuvokia, kad dėl galimo interesų konflikto ir tautiečių demoralizavimo jų politinė veikla netoleruotina – tautos demoralizacija yra sunkus nusikaltimas. Tokių asmenų santykinai daugiau yra buvusių „komunistų“ LSDP sąrašuose. Kai žinomų nusikaltėlių giminaičiai vienijasi partiniu principu – pavojinga. Rusijos specialios tarnybos žinomų kolaborantų giminaičių pavardes naudoja savo propagandinėse diversijose. Europoje nėra pavyzdžių, kad visuomenė toleruotų, nutylėtų minėtų asmenų dalyvavimą valstybės valdyme. Lietuva yra išimtis – pasidomėkit LSDP partinių sąrašų turiniu. Plačiai žinomas faktas – buvę Vilniaus brigados nariai, nužudę žurnalistą Vitą Lingį, vėliau įstojo į LSDP. Kas slopina politinę valią teismo keliu įvardinti nematytai žiaurios okupacijos metu organizuotą ir vykdytą lietuvių tautos genocidą? Konstitucinis teismas atskirame nutarime konstatavo, kad Lietuvos teismas gali savarankiškai įvardinti genocido faktą, reikia politinės valios. Tai kas tą valią slopiną? Čia svarbu ne buvusių „komunistų“ santikinis aritmetinis skaičius Lietuvos partijėlėse ,o tas faktas, kad buvę „komunistai“ in korpore tapo „socdemais“.
  2.Nebaudžiami siaubingi nusikaltimai skatina naujus Rusijos imperijos nusikaltimus, todėl būtina teisiniu keliu įvardinti genocido faktus, priversti Rusiją sumokėti kompensaciją už NKVD-KGB, kolaborantų organizuotus ir vykdytus genocidinius nusikaltimus – masinius lietuvių žudymus sovietinės okupacijos metu.
  3. Tautos demoralizacijos pasekmės : LR Seimo nariai, Gediminas Kirkilas (pirmoji ir antroji žmonos – rusės) ir Irina Šiaulienė ( Irina Nikolajevna Ananjeva, registruoto stribo duktė), Seimui pateikė, valstybiniam lietuvių kalbos statusui prieštaraujantį, Vardų ir pavardžių įstatymo projektą. Socialdemokratų partija, buvusi okupacinė LKP, balsuos už pavardžių rašymą nelietuviškais rašmenimis. Šitie kirkilai ir šiaulienės, posovietinės daugumos tragiški reliktai, išmano ko reikia, kad jų vaikaičiai gyventų rusiškame “internacionale” – būtina sunaikinti lietuvių kalbos valstybingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: