P. Auštrevičius: Vis dar bijoma pripažinti, kad Kremlius ir Vakarams plauna smegenis (0)

austrevicius-liberalai.lt

Petras Auštrevičius | liberalai.lt nuotr.

Europarlamentaras Petras Auštrevičius kritiškai vertina Briuselyje pristatytą naują Europos Sąjungos Veiksmų planą dėl strateginės komunikacijos. Planą Europos Parlamento Užsienio reikalų komitete pristatė ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalų ir saugumo politikai Federika Mogerini (Federica Mogherini).

P. Auštrevičiaus vertinimu, šiuo metu parengtas ES veiksmų planas yra nepakankamas ir ne visiškai atspindintis tikrovę. Abejotina, kad toks planas realiai padės siekti keliamų tikslų – įvertinti ir duoti atkirtį Rusijos propagandai ir dezinformacijai pačioje Europos Sąjungoje, o taip pat – dezinformacijai, skleidžiamai ES Rytų partnerystės šalyse (pirmiausia Ukrainoje, Moldovoje ir Gruzijoje).

„ES neseniai pripažino, kad Rusija nebėra ES strateginis partneris, nes ir toliau rodo agresiją, kovoja neleistinais būdais. Informaciniame lauke pastaruoju metu irgi vyksta intensyvus karas. Čia aukų nėra, bet yra uzurpuojami žmonių protai. Žinoma, gerai, kad Europos Komisija, išgirdusi paraginimus ir iš Lietuvos, pagaliau pristatė pirmąjį savo veiksmų planą dėl strateginės komunikacijos Rytų šalyse. Tačiau akivaizdu, kad komisarė F. Mogerini problemas mato pernelyg siaurai, ypač vertinant atkirtį Rusijos propagandai Vakaruose“, – sako P. Auštrevičius.

P. Auštrevičiaus teigimu, Europos Komisija tarsi ignoruoja faktą, kad Kremlius kryptingą ir aktyvią propagandą vykdo ES šalyse. Tokie informaciniai kanalai kaip „Russia Today“ transliuoja žinias per televiziją ir internetą anglų, ispanų, vokiečių bei prancūzų kalbomis. „Deja, komisarės F. Mogerini pristatytame veiksmų plane apie Rusijos vykdomą informacinį karą Vakaruose nėra nė žodžio. Susidaro įspūdis, kad Europa bijo prisipažinti, jog Vakarams jau dabar yra plaunamos smegenys. O tai galimai prisideda prie tokių radikalių politinių judėjimų kaip M. Le Pen „Nacionalinis frontas“ Prancūzijoje iškilimo ir stiprėjimo“, – teigė P. Auštrevičius.

Europarlamentaro teigimu, jau seniai žinoma, kad Kremlius informaciniais kanalais nusitaikė į Ukrainos, Moldovos, Gruzijos ir kitų Rytų Europos valstybių gyventojus – ten europinis šalių pasirinkimas yra niekinamas, menkinama pati ES. „Su Rusijos valdžios palaiminimu nuosekliai  „dirbama“ ir Baltijos šalyse, ypač kreipiantis į rusakalbę auditoriją. Lietuva seniai gyvena informacinio karo sąlygomis. Taip vadinami „troliai“ atlieka savo darbą praktiškai kiekviename interneto naujienų portale – čia skleidžiamas melas ir šmeižtas, turint labai konkrečių tikslų“, – sakė P. Auštrevičius.

Jis paragino Europos Komisiją tęsti pradėtą darbą, praplečiant esamą komunikacijos Veiksmų planą ir į jį įtraukiant visas ES šalis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: