L. Milčius. Jei vis bijosim (19)

Leonas Milčius | asmeninė nuotr.

Leonas Milčius | asmeninė nuotr.

Širdis verda, o ką darysim? Parašiau tokį eilėraštį, bet argi politiškai ir tautiškai kurtiems begali kas padėt? Jie darys savo negerus darbus ir tiek.

Tai gal tik savo širdperšai nuraminti. Gal dar Prezidentė nepasirašys, jeigu Seimas priims patį juodžiausią variantą.

Leonas M.

2015 birželio 19 d.

 

 

 

Jei vis bijosim

(Pusiau satyriškai)

Čia, tiktai žemės lopinėlis
Dulkėto kelio pakrašty,
Vešliai erškėtrožė sužėlus,
Žiedais žolynai nuberti.

Ko benorėt – eilinis kaimas,
Vingiuoja žvyrkelis laukais.
Kažin, ar dar užklysta laimė
Į kiemą, vartais atkeltais.

Jei taip galėtum, miestan vežtum
Ramybės upę su krantais,
Arimą tiesų, tarsi raštą
Dar su lietuviškais vardais.

Galbūt ir ten tada suprastų,
Kas Lietuva, kas jai brangu,
Sau sąžinės, garbės neteptų
Su svetimųjų medaliu.

Aklas politikos „elitas“
Jau nebežino kas esąs,
Nagus ir nosį kalbon kiša,
Mums bruka svetimas raides.

Juk net istorijos pirmokas
Pažįsta priežastis skriaudų,
Kai Lietuva vis nyko nyko
Dėl, rodos, nuolaidų menkų.

Dabar ir vėl ant savo sprando
Prisiimam užgaidas kitų.
Matai, kaimynas Pietų krašto
Gal pasakys piktai — nu nu!

               … … …

Jei vis bijosim, vis drebėsim,
Nuleidę garbę ant kulnų,
Ne plačią Lietuvą regėsim,
Bet tik kaimelį tarp miškų.

Sustos žmogus prie seno namo,
Kalbins senelį su lazda,
O jis sakys – tai va, sūneli,
Tik tokia liko Lietuva.

2015-06-19

Autorius yra Lietuvos Nepriklausomos Akto signataras

Kategorijos: Grožinė kūryba, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Skaitiniai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

19 komentarų

 1. Valdas:

  Sustos žmogus prie seno namo,
  Kalbins senelį su lazda,
  O jis sakys-matai sūneli,
  Iš Lietuvos tik liko W.

 2. rokas:

  Būtų daugiau naudos, jei savo energiją, protą ir signataro statusą nukreiptumėte į konkretesnius, apčiuopiamus darbus. Kad ir bendradarbiavimui su Z. Vaišvilos “Birželio 3 grupe”. Visiems kartu svarbių tikslų (įvairiausiais , gyvybiškai svarbiais valstybės išgyvenimo klausimais) pasiekti būtų kur kas lengviau. Vien poezija ir meniškais pasisėdėjimais liaudies vakarėliuose , kalbant apie gėlytes, muziką ar orą , Valstybės IŠVALSTYBINIMO ir buvusių tarybinių, persivertusių į briuselinius kolaborantus, veiklos nesustabdysim.
  http://www.ekspertai.eu/birzelio-3-iosios-forumo-prasmei-dalis-susivokimekur-atsidureme/

 3. vienintelė viltis:

  Ir aš dar viliuosi, kad galėtų prezidentė nepasirašyti. Greitu laiku įsitikinsime. Šitie buldogai viską padarys, kad priimtų patį juodžiausią scenarijų. Skaudžiausia, kad jiems pritaria net kai kurie istorikai ir kiti intelektualai.

  • Leonas M.:

   Ačiū, aš taip pat viliuosi.

   • jo:

    Būtų gyvi J.Marcinkevičius, R.Ozolas, tai jie tikriausiai kreiptųsi į Prezidentę su prašymu nepasirašyti tokio įstatymo (jei jis bus priimtas Seime). Dabar kažkas kiti turi tai daryti. Jei prireiks, tai gal atsiras sąjūdininkų, signatarų, kurie kreipsis į Prezidentę, pateks pas ją į priėmimą ir sustabdys šitą kirkilų-šiaulienių-jedinstvininkų revanšą.

    • cha:

     iš burokevičininkės tikitės “revanšo” “jedinstivinkams”? Jums visiems kažkas negerai su realybės suvokimu.

     • Leonas M.:

      Manau, kad netinka pravardžiuoti savo valstybės Vadovės. Jei turite konkrečių faktų ir nusiskundimų, rašykite, kritikuokite. O nepadorių etikečių ir Kremliaus pataikūnai prikuria. Tikiu, kad esant reikalui, bus atitinkamas kreipimasis ir aš prie jo stengsiuos prisidėti.

      • cha:

       Ir kiek Jums moka už VaLdovės garbinimą? Ar per 6 metus nesugebėjot susipažinti su vaLdovės biografija? Ji kas- neliečiama “šventa karvė” ar nekritikuojamas gereralissimus Brežnevas, o gal Kim Jong Unas? Beje, tas klausimas galioja didžiajai daugumai signatarų, kurie ramiai ir viskuo patenkinti tyliai “sėdi po šluota” arba atvirai nuolankiai lankstosi buvusiems kolaborantams. Nuolankumas ir Baimė? Kam? Kad už tvirtą stuburą ir SAVO nuomonę ir atvirumą atims signataro statusą? Neatima iš pilietiškai aktyvių, neatims ir iš Jūsų. Nebent žmogaus iš prigimties ne kovotojas už Tiesą, o prisitaikėlis Sistemos patarnautojas – tuomet beviltiška tolimesnė šneka…

       • Leonas M.:

        Anonimui įžeidinėti kitus labai lengva. Bet tai bailių žmonių savybė, arba svetimųjų užverbuotojų. Išlyskite iš po šluotos ir dirbkite, tapkite net ir prezidentu. Bet tikrą darbą dirbti Lietuvai, matyt, sunku, arba neapsimoka. Geriau kitus kandžioti, kelti sumaištį, gadinti žmonėms nuotaiką, silpninti pasitikėjimą savo valstybe ir taip jai kenkti. Ar tiesą sakau negerbiamas anonime?

        • cha:

         Aš (kaip ir tūkstančiai kitų eilinių piliečių “anonimų Jonų Petraičių”, kurių vardas ir pavardė- stovinčių ar sėdinčių prie savo darbo stalo, operacinio stalo, dantisto kėdės, kasos aparato, mašinos ar troleibuso vairo, staklių- nieko nesako) dirbu savo tiesioginį darbą (gaminu produktą) nuo 8 iki 17 val., gaunu nustatytą atlyginimą, o tais produktais naudojatės jūs visi gyvi žmonės. Visuomeniškai- esu rinkėjas ir turiu savo nuomonę, savo atitinkamus reikalavimus politikams, nuo ko priklauso mano ‘kryžiukas” biuletenyje. Būdamas tam tikrų pažiūrų, įsitikinimų, turiu savo reikalavimus politikams- t.y.palaikau arba kritikuoju jų programas. Jei, vadinkim, “renkamą objektą” kritikuoju prieš rinkimus, už jį nebalsuoju (kaip ir Grybauskaitės, social-konserv-liberstų atvejais), tai pasilieku teisę juos kritikuot ir po jų išrinkimo (jei kažkas kiti juos išsirenka). O jei, tarkim, mano išsirinktas (su kitų rinkėjų daugumos pritarimu) politikas nesilaiko savo pažadų, aš taip pat pasilieku teisę kritikuot. O Jūs visa tai jau vadinate valstybės griovimu. Ar viena Ponia ir 141 jos tarnų (Seimas- ne Rinkėjų tarnas, o vieno asmens užgaidų ir svetimo Šeimininko nuleistų iš viršaus direktyvų vykdytojas)- tai jau visa Valstybė? Įdomu, tokios valdžios nuolankaus dievinimo (Dievas- nekritikuotinas!!!) taisyklės galioja tik Lietuvoje ar tinka visur? Jei visur, tada , ginkDie, nekritikuotinas ir Putinas- juk jis irgi “išrinkta” Valdžia- tai yra- Valstybė. Negalima griauti valstybės. O kokią nuodėmę visi darėme 1988-1990 m.!!!- “kritikavome” (ne tas žodis- per švelniai pasakiau) komunistus!!! Kaip kenkėme , menkinome ir silpninome Lietuvos tsr- baisu net pagalvoti…
         O dėl pasiūlymo man tapti prezidentu… Tokių lygiaverčių kandidatų, pernykščiu paskaičiavimu- maždaug 300.000. Galva rinkėjams apsisuks besirenkant…
         Ir pabaigai, remiantis Jūsų paskutiniu komentaru, Jūsų straipsnelio sakinys “jeigu Seimas priims patį juodžiausią variantą”- taip pat yra Valstybės griovimas, nes išdrįsote sukritikuoti Valstybės, vardu Seimas, sprendimą.

         P.S. labai labai apmaudu, kad tokiomis temomis ir tokiomis aplinkybėmis tenka diskutuoti su gerbiamu signataru. Suprasčiau, jei diskutuočiau su paleckiukais ar Subotinu…

        • Mintis:

         Žodžiai netampa kūnu,jei rūpi tik įpakavimas gražus,blizgus.
         Kodėl neišnaudojote signataro galimybių ir signatarų kreipimosi nepasirašėt?
         Tai ir žodžiai,kokie jie skambūs bebūtų, tampa tik nutekančiu vandeniu.

      • Perkūno Paukštis:

       Koja kojon kartu su krikščionybe žengia ir kosmo-politizmas. Nejau to nepastebėjote lig šiol ?
       ——————
       Kudirka eiliuotai aiškiai pasakęs :
       …Iš praeities (aiškiai PAGONIŠKOS) Tavo sūnūs, lai stiprybę semia..
       –Štai kur kertinė esmės riba dvasiniui Tautos nuosmukiui. O jevrai – neatsiejama jo dalis.

 4. Vaitas:

  Nors pasaulyje viskas nevienareikšmiška, bet tik karalių Mindaugą kaip tautos suvereniteto kūrėją vertiname aukščiau žemiškų aistrų, ką B.Brazdžionis įverino: „Atėjo žmonės / ir uždegė šventųjų aukurų taip šventą mirą. / Atėjo žmonės, / ir vėliavų miškai prieš amžiną valdovą svyra…” Tai ir pavyzdys Leonui nenusaldinti savo kūrybos, pakilti į platesnę erdvę.

 5. Giedrius:

  Pagarba Leonui Milčiui! Tai tikras Lietuvos patriotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: