Lietuvių kalba pristatyta Humboldtų universitete Berlyne (0)

???????????????????????????????????????????

Humboldtų universitetas | H. Zape nuotr.

Birželio 13 d. Humboldtų universitete Berlyne surengta tradicinė „Ilgoji mokslų naktis“, kurios metu pristatyta ir lietuvių kalba.

„Ilgosios mokslų nakties“, kuri atvira visiems Berlyno gyventojams ir miesto svečiams, metu vyko jau tradiciniais tapę užsienio kalbų kursai, kurių programoje šiais metais pirmą kartą kalbų mylėtojams buvo ne tik pristatyta lietuvių kalba, tačiau ir buvo suteikta galimybė jos truputį išmokti.

Šeštadieninės Berlyno lietuvių mokyklėlės mokytoja Jurgita Kuolaitė bei vizituojanti Berlyno Humboldtų universiteto lietuvių kalbos profesorė habil. dr. Kristiana Šiler (Christiane Schiller) besidominčius supažindino su mūsų kalba, pasakojo apie jos istoriją ir išskirtinumą.

„Ilgoji mokslų naktis“ – tai kasmetinis Berlyno renginys, kuris dar vadinamas „protingiausia metų naktimi“. Jame dalyvauja Berlyno universitetai, aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų institucijos savo duris atveriantys tam, kad Vokietijos gyventojai galėtų daugiau sužinoti apie akademinių institucijų darbą, vykdomus mokslinius tyrimus ir jų rezultatus. Tą ilgą vakarą Berlyno miesto gyventojai ir jo svečiai turi išskirtinę progą aplankyti laboratorijas, dalyvauti paskaitose ir seminaruose, susipažinti su įvairiomis kalbomis.

Šiais metais lietuvių kalbos pamokas Humboldtų universitete vykusioje Ilgoje mokslų naktyje inicijavo HU lituanistikos studijų centras, kuriam vadovauja naujoji Vokietijos baltistų susivienijimo pirmininkė habil. dr. Kristiana Šiler. Centras, kuris, remiant LR švietimo ir mokslo ministerijai, buvo įsteigtas 2014 m., per dar neilgą savo gyvavimo laiką sulaukė nemažo besidominčiųjų lietuvių kalba skaičiaus. Čia studijuojantys turi puikią galimybę ne tik lankyti lietuvių kalbos ir vertimų kursus, tačiau ir prisidėti prie Mažosios Lietuvos enciklopedijos vertimo, kuris vokiečių kalba turėtų būti pristatytas 2017 m. vyksiančioje Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje. O šių metų rugsėjo mėnesį centro programoje ir vėl intensyvūs lietuvių kalbos kursai, kuriuos lankys įvairių Vokietijos universitetų studentai.

Besidžiaugdama įvairiapusiška Lituanistikos studijų centro veikla, jo vadovė habil. dr. Kristiana Šiler dar kartą pabrėžė, kad lituanistika yra labai svarbi baltistikos, kuri yra ne tik lingvistika, literatūra bei tautosaka, bet ir Baltijos valstybių istorija, studijų dalis.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: