Lietuvos valstybės istorijos archyve visuomenė supažindinta su istoriniu paveldu (nuotraukos) (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Tarptautinės archyvų dienos proga Lietuvos valstybės istorijos archyvas pakvietė visuomenę aplankyti dokumentų parodą „Antspaudai archyvo fonduose“ ir susipažinti su kitais unikaliais dokumentais, o taip pat surengė ekskursijas į senųjų aktų, pergamentų ir mikrofilmų saugyklas (pastarosios įrengtos buvusioje atominio karo slėptuvėje).

Tarptautinės archyvų tarybos nariai, 2007 m. lapkričio mėnesį susirinkę į Bendrą metinį susitikimą Kvebeke (Kanada), priėmė sprendimą kasmet birželio 9-ąją minėti Tarptautinę archyvų dieną. Ši diena pasirinkta ne atsitiktinai – būtent birželio 9-ąją 1948 m. UNESCO įsteigė Tarptautinę archyvų tarybą. Taigi pirmąkart švenčiama Tarptautinė archyvų diena sutapo su Tarptautinės archyvų tarybos veiklos 60-mečio minėjimu.

Lietuvoje Tarptautinė archyvų diena minima palyginti neseniai. 2009 m. birželio 9 d. Archyvarų asociacija surengė konferenciją „Archyvai Lietuvos tūkstantmečio kontekste“. Konferencijos metu buvo perskaityti pranešimai apie tarptautinių standartų perėmimą ir taikymą informacijos ir dokumentacijos srityje, archyvų svarbą, jų veiklos tęstinumą ir iškylančius naujus iššūkius, kalbėta apie prieigą prie valstybės archyvuose saugomų dokumentų, dokumentų skaitmeninimo perspektyvas, dokumentų tvarkymo ir saugojimo paslaugas teikiančių juridinių asmenų bendradarbiavimą su valstybės archyvais ir viešojo sektoriaus įstaigomis, vaizdo ir garso dokumentų vietą virtualioje kultūros paveldo erdvėje ir kitas aktualias archyvarų ir dokumentų vadybininkų veiklos problemas.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: