Klausimas: kokią bausmę skirti 15-metei nužudžiusiai „Barnevern“ darbuotoją? (24)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Vakar Norvegijos teiseme prasidėjo dvi savaites žadantis trukti bei precedento Norvegijoje neturintis teismo procesas. Teigiama, jog iki šiol Norvegijoje dar nei vienas nepilnametis asmuo (neturintis 18 metų) nebuvo nuteistas ar įkalintas. Tačiau šį kartą, matomai, kiek pasimetę visi, aiškių siūlymų ar sprendimo, kaip pasielgti kol kas nėra, rašo norvegijosnaujienos.info, remdamasis dagbladet.no.

Tiek teisėjai, tiek gynėjai praktiškai turi nedaug darbo dėl įkalčių ar kaltės įrodinėjimo bei vieningai sutaria, jog klausimas,– ką daryti su mergaite, ir bus pagrindinis šiame teismo procese. Mergina savo kaltės net nemėgino slėpti ar neigti. Priešingai, vos įvykdžiusi kraupų nusikaltimą, tebelaikydama rankose peilį, pasibeldė į kito tą naktį kontoroje su auka budėjusio darbuotojo duris ir viską jam prisipažino. Šio darbuotojo teigimu, mergina visiškai neatrodė paklaikusi nuo to, ką padarė. Liudininko žodžiais, ji netgi atrodė tarsi susijaudinusi iš pasitenkinimo ir tiesiog su palengvėjimu pasakojo, jog ji įvykdžiusi tai, ką turėjusi ir planavusi padaryti. Rašoma, jog mergaitė jau kurį laiką turėjusi tokių minčių ir rinkosi iš dviejų galimybių: nusižudyti arba atimti gyvybę kažkam kitam. Paauglės auka tapo ją prižiūrėjusi 30-metė socialinė darbuotoja.

Teigiama, jog mergaitė tiek iš kart po nusikaltimo, tiek proceso metu blaiviai pripažįsta kaltę. Minima, jog pasiteisindama ji pasakojanti apie savo neigiamas patirtis institucijose. „Barnevern“ priežiūron ji pateko nuo 12 metų, po dramatiško įvykio tėvo namuose.

Koks kraupus paradoksas – po lemtingos, visuomenę sukrėtusios, 2014 metų spalio 28 nakties Askeryje, daugybė žmonių tikriausiai dar ne vieną naktį negalėjo ramiai užmigti, o 15-metei paauglei palengvėjo…

Kol kas aiškus tik vienas sprendimas, jog procesas vyks už uždarų durų. To reikalauja JT vaikų konvencija. Spaudos atstovai kartu su kitais klausytojais procesą gali stebėti tik netiesiogiai, per vaizdo kameras įrengtas patalpose šalia teismo salės.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

24 komentarai

 1. Paradoksas:

  Paradoksas tame, jog Norvegija nesilaiko JT vaiko konvencijos nuostatų. Tai kaip čia dabar nusprendė teismo procesą nagrinėti už uždarų durų, nes to reikalauja JT vaiko konvencija? Reiškia vieną, kad kada nori tada laikosi, o kada nenori nesilaiko. Tai daug pasako apie Norvegijos teismus ir teisinę sistemą. Kalbėdami apie vaikų teises, pamiršta paklausti vaiko, su kuo jis pats nori gyventi? Toks atvejis nepaskutinis, bus ir daugiau. Gal ir žiauru, bet tokia laisvės kaina.

 2. Pikc:

  Atsakymas: ne bausmę skirti, o įdarbinti vaikų savigynos nuo Barnevernet instruktore. 🙂

  • Vabalas:

   O ar jums žinoma po kokio “dramatiško įvykio” šis vaikas atsidūrė Barnevern akiratyje? Bent jau šiame pranešime apie tai nė žodžio, todėl manau, kad neturite net žalio supratimo kas ir kaip įvyko, ir kur tai mergaitei būtų buvę geriau. Tačiau netiesiogiai pritariate žudynėms. Pritariate tam, kad problematiški vaikai žudytų jiems padėti norinčius pareigūnus.
   Lietuvos vaikų globos įstaigos iš tėvų atima keleriopai daugiau vaikų. Daugelis jų norėtų gryžti pas tėvus, kokie jie bebūtu. Norite, kad ir jie su peiliais pultų ieškoti teisybės?

   • Pikc:

    Problemiški (ne “problematiški”) ne vaikai, o iš jų grobimo besipelnančios liberastinės kontoros – ir jeigu jų atstovai bus priversti gerai pagalvoti, ar nori lįsti prie vaikų – tuo geriau vaikams.

    • vabalas:

     Ne, vaikams nuo to nebus geriau. Barnevert yra normali Norvegijos valstybinė įstaiga, besirūpinanti, kad vaikai nebūtų skriaudžiami nei fiziškai, nei morališkai, ir veikianti pagal aiškius ir Norvegijos visouomenei visiškai priimtinus įstatymus. Akivaizdu, kad tu nebuvai Norvegijoje, negyvenai ten ir nesuvoki kaip veikia sveika visuomenė. Tai, kad Barnevert pavadinai iš vaikų grobimo besiverčiančia liberalistine kontora, rodo tik ribotas tavo suvokimo ir kritinio mastymo galimybes. Man gaila taves, kaip ir tūkstančių Lietuvos gyventojų, patikėjusių žiniasklaidos kuriama kreivų veidrodžių karalyste.

     • Vilnius:

      TIKRAS VABALAS. AS BUVAU IR GYVENAU NORVEGIJOJE- ITIN BJAURUS KRASHTAS IR ITIN BJAURUS ZMONES. O TA BERNAVET TAI NUSIKALTELIU ORGANIZACIJA KAIP SS, KURI IS VAIKU KANCIU DARO BIZNI, IR TAS BIZNIS TAI 9 MILIJARDAI DOLERIU KASMET IS VAIKU PREKYBOS PEDOFILAMS IR PEDERASTAMS. TAIP KAD NEREIKIA CIA IESKOT IDIOTU VABALE TU NELAIMINGAS. TIKIUOSI TAVE TA BERNAVET PASIIMS PERAUKLET – GALESI TADA PAGYVENT I VALIAS SVEIKOJ VISUOMENEJ IS KURIOS ZMONES BEGA KAIP NUO MARO, PATYS NORVEGAIS SAKO KAD TAI SHALIS KURIOJE NEIMANOMA GYVENTI, VISKAS REGULIUOJAMA, VISKAS APRIBOTA, VISI SKUNDZIA, KAINOS BEPROTISHKOS (VISI NORVEGAI APSIPIRKINEJA SVEDIJOJ) IR .T.T.

     • pumpurum:

      Vabalas: tavo zinai tai nera valstybine istaiga, isikalk i savo nesubrendusia makaule. Tai yra privati organizacija, ir ji vyriausybei nei jos istatymams nera pavaldi, savavaliaujanti. Tu vienas is tu kur pamate akies krasteliu, nugirdo ausies kampuciu, pamaste likuciu smegenu, ir rekia savo placia burna…. 😀 peace bro, nepatingek pasieskot konkretesnes info, ok?

      • vabalas:

       Prašyčiau duoti rimtas nuorodas, tik ne Lietuvos “ekspertų”. Kiek aš skaičiau, niekur nekalbama, kad tai yra privati įmonė ar kažkas panašaus. Apie nepaklusimą įstatymui apskritai nusišnekėjai. Sąmokslo teorijom aš netikiu.

      • LosAngeles:

       Idomia ir svarbia informacija pateikete pumpurum. Labai tiketina kad taip ir yra, t.y. kad tai privati, kazkieno prakista, strukturele. Stebetis tuo nereiketu, turim puikiu pavyzdziu kaip zmones kvailinami graziais pavadinimasi, o uz ju slepiasi kazkieno elementariausi interesai: valstybei pinigus spausdinanti ‘privati uab’, valstybei nepriklausantys ir nepavaldus ‘centriniai bankai’…

 3. pušis:

  Kokį košmarą turėjo išgyventi ta mergaitė, kad būdama vos penkiolikos svarstytų nusižudyti ar nužudyti, ir kas per pabaisa buvo ta jos prižiūrėtoja.

  • vabalas:

   Siūlyčiau pasigilinti į svaižudybių priežastis paauglių tarpe. Nustebsite ir sužinosite daug naujo. Ir galbūt nebekliedėsite apie pabaisas prižiūrėtojas.

   • pušis:

    Ne tau, kolorade, mane mokyti. atsirado veikėjas.

    • Pikc:

     Kur čia “like” ar “+1” paspausti? 🙂

    • vabalas:

     O kas moko? Aš tik siūlau pasigilinti, t.y. mokytis pačiam, ir nedaryti skubotų ir isteriškų išvadų. Paaugliai žudosi visame pasaulyje. Lietuvoje paauglių žudosi dešimtis, jei ne šimtus kartų daugiau nei Norvegijoje, nors pas mus viskas čiki. Taip pat Norvegijoje paaugliai kol kas nepjausto į gabaliukus savo nužudytus bendraamžius. Mes kol kas visiškai nieko nežinome apie tos nelaimingos merginos tokio elgesio motyvus. Barnevert globoja tūkstančius vaikų, tačiau šis atvejis yra pirmas. Kaip suprantu, tyrimas vyks ir bus kažkokie atsakymai. Jų ir laukiu.

     • Vilnius:

      tai ne norvegijoj buten bernavet deka ishauges puikus 21 amziaus herojus Breivikas nushove beveik 80 vaiku ir dabar sedi 3 kambariu bute su zaidimu kompiuteriu, rasineja visoms kontoroms kaip jis kankinasi ir reiklauja ishleidziamas i laisve. tokiu idiotu shalis norvegija kad kitos tikrai tokios nera. jei ne dujos ir nafta- tai ta norvegija butu tokia skyle i kuria zmones nosies nekistu, nebent dokumentalistai- kaip nereikia gyvent.

 4. Vilnius:

  CIA TAI MERGAITEI MEDALI REIKIA SKIRTI O NE BAUSME. TRAKTUOK KAIP ELEMENTARIA SAVYGINA. GYNESI NUO ISHGAMU KURIE JA METU METAIS KANKINO.

 5. Raimis:

  kuo skirias Barneverden nuo stalinio ar Pol-poto perauklejimo stovyklu? 🙂

 6. erkė:

  Vienas darbuotojas visos organizacijos neatpirks. .. Kiek dar reikės tokių situacijų kol tie idiotiai iš Norge supras kokį monstrą sukūrė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: