Krašto apsaugos ministras lanko Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius (0)

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.

Birželio 6 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir jį lydinti Lietuvos atstovų delegacija atvyko į Afganistaną, kur aplankys NATO ir partnerių saugumo ir stabilumo Afganistane užtikrinimo misijoje „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support Mission, RSM) Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius, susitiks su laikinuoju Afganistano gynybos ministru, NATO misijos „Tvirta parama“ vadovybe.

Kartu su krašto apsaugos ministru Afganistane vieši LR Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Rokas Bernotas, Lietuvos Seimo atstovų delegacija: Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka, Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuro patarėjas , taip pat  Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės atstovai.

Afganistane Lietuvos karius taip pat lanko ir muzikos atlikėjas ir laidų vedėjas Jurgis Didžiulis. Jis surengs kariams koncertus.

Šiuo metu tarnybą Afganistane tęsia apie penkiasdešimt karių, dalyvaujančių NATO misijoje „Tvirta parama“: Afganistano pietuose dislokuotas Specialiųjų operacijų eskadronas, kiti kariai tarnauja NATO operacijos štabuose Kabule ir Herate. Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariams ir sąjungininkams logistinę paramą teikia Kabule įsikūręs Lietuvos kariuomenės logistinės paramos vienetas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: