Nobelio premijos laureatas: pasauliui nereikia žmonių, žinančių faktus (8)

SR.ilerio Shiller vizitas BTCL

R. Šilerio vizitas | BTCL nuotr.

Lietuvoje viešintis lietuvių kilmės Nobelio premijos laureatas Robertas J. Šileris (Robert J. Shiller) pasidalino savo požiūriu į tai, kokie specialistai bus reikalingi darbdaviams artimoje ateityje. Kalbėdamas susitikime su „Barclays“ technologijų centro Vilniuje darbuotojais jis pabrėžė, kad šiandien jau nebereikia žmonių, kurie žino daug faktinės informacijos, reikia tų, kurie geba ją interpretuoti.

„Šiais laikais reikia mokėti pajungti intelektą, o ne įsiminti kuo daugiau faktų. Juk vien faktais grįstas žinias,

kurias per daug metų įgijome mokykloje ar universitete, kompiuteris gali atsiųsti vos per kelias sekundes. Priklausomai nuo interneto greičio“, – juokavo Lietuvoje viešintis profesorius. „Nebūtina visko žinoti – tam yra internetas ir „Vikipedija“. Pasauliui nereikia žmonių, žinančių faktus. Reikia tuos faktus interpretuojančių.“

R. J. Šileris, kuris nuolat patenka į įtakingiausių šių dienų pasaulio ekonomistų sąrašus, yra prestižinio Jeilio universiteto (JAV) profesorius. Savo reputaciją jis užsitarnavo tiksliomis prognozėmis apie 2000-ųjų metų interneto bendrovių „burbulą“ (angl. dot com bubble) ir 2007-ųjų nekilnojamojo turto rinkos krizę JAV. 2013 m. jam įteikta Nobelio premija ekonomikos srityje.

Neformaliame susitikime su „Barclays“ technologijų centro Lietuvoje darbuotojais lietuvių kilmės profesorius svarstė, kad nors žinių vertė interneto eroje sumažėjo, tačiau prireiks dar daug laiko, kol kompiuteriai mąstymo ir interpretavimo įgūdžių reikalaujančiame darbe sugebės pakeisti žmones.

„Mes jau kalbamės su savo kompiuteriais, jie – mūsų kišenėje, kur beeitumėme. Taigi ateitis didele dalimi priklauso technologijų sričiai. Tačiau ne tik jai. Jei tokia technologinė pažanga įvyko vos per kelerius metus, kas atsitiks per kitus 30? Ar mašinos visiškai pakeis žmones? Šias prognozes ir vizijas vis girdime jau kone šimtmetį, tačiau kompiuteriai vis dar nepakeitė mūsų. Žmogaus protas kol kas nėra tiek ištirtas, kad būtų pakeistas kompiuteriu. Taigi be kompiuterijos ateityje matau ir kitą nepaprastai įdomią profesiją – neurologijos mokslus“, – įžvalgomis dalijosi profesorius R. J. Shilleris.

Garsus ekonomistas į Lietuvą atvyko dalyvauti šią savaitę vykstančiame Baltijos investuotojų forume, kuriame skaitys pagrindinį pranešimą.

Apie „Barclays“ technologijų centrą Lietuvoje

„Barclays“ technologijų centras Lietuvoje priklauso tarptautinei „Barclays“ finansinių paslaugų grupei. Centras teikia technologinius sprendimus ir platų IT bei žmogiškųjų išteklių valdymo paslaugų spektrą kampanijos padaliniams visame pasaulyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Kompiuteris niekada nepakeis žmogaus smegenų veiklos!!! Tai liudija praeitis!
  Palenkėje (Centrinė Amerika) majų valdovo sarkofago dangtyje išgraviruotas astronautas už valdymo pulto liudija, kad jau prieš daugelį tūkstantmečių žmonės turėjo kosminius skraidymo aparatus!!!
  Šumerų “Karalių sąrašas” liudija, kad šumerų kultūrai per 500 000 metų!!!
  Arijų-baltų kultūros šaltiniai liudija, kad jau seniausiais laikais buvo žinomi III, IV ir kiti Žemės ašies judėjimai!!! Tačiau visos šios kultūros dingo nuo Žemės paviršiaus. Kodėl?
  Todėl, kad nesugebėjo pasinaudoti turima informacija ir negebėjo (o gal ir nenorėjo sau kvaršinti galvos, kaip ir mes dabar?) atsakyti į svarbiausią ir esminį klausimą – KAIP JUDA ŽEMĖ?!
  Beje, šumerai Žemės judėjimą stebėjo 500 000, mes gi – tiktai nepilnus 200 metų!? Taip, šumerai žinojo, kad Žemėje periodiškai vyksta globaliniai tvanai, tačiau jiems šios žinios nepadėjo! Mes gi esame “daug protingesni” už savo protėvius, todėl mums nebaisūs jokie globaliniai tvanai ir net tai kas bus už 100, 500, 1000 metų!!!???

 2. Laimei, visa tai ką žinojo mūsų protėviai, LIEUVIŲ KALBOS deka, žinome ir mes! Protėvių mums palikta informacija yra paversta vyksmo schemomis bei laiko grafikais. Todėl yra žinoma kodėl ir net koks klimatas Žemėje bus po 100, po 1000 ir net po 10 000 metų! Dar daugiau – žinoma net tai, kad po 4000 metų prasidės globalinis tvanas, kuris vandens lygį Žemėje pakels 80 mertais aukščiau už esamą! Tai būtina žinoti ir tam būtina ruoštis!!!

 3. Straipsnyje kalbama apie ateityje reikalingus specialistus. Visais laikais buvo reikalingi ne žmonės- robotai bet mastantys žmonės – HOMO SAPIENS, kokiais mes ir vadinamies! Tačiau kur jie Lietuvos universitetuose? Kur jie Lietuvos Mokslų Akademijoje? Jos pakeitė būtent žmonės-robotai! Jau beveik dešimt metų kaip atradau III ir IV Žemės ašies fizinius judėjimus, kurie puikiai paaiškina -kas Žemėje vyko? kas vyksta? ir kas vyks?!!! Tačiau jie nereikalingi nei Lietuvos Mokslų Akademijoje!? nei Lietuvos Mokslų Taryboje!? nei Lietuvos universitetuose!? Kodėl???

 4. Į šį klausimą leiskite man pačiam ir atsakyti – todėl, kad dabartiniai Lietuvos mokslininkai neturi laiko (o gal nenori?!) mastyti!!! Bent taip man pareiškė vienas profesorius, kuriam įteikiau savo knygas su, mano manymu, pasauliniais atradimais, jeigu mokslo pasauliui dar nežinomus ŽEMĖS AŠIES JUDĖJIMUS galima tokiai atradimų kategorijai priskirti?! Jis pareiškė – “neturime laiko skaityti nei tamstos knygas, nei analizuoti jose nurodytus (seniausiųjų kultūrų) šaltinius”, kurių per 350!?

 5. “Pasauliui nereikia žmonių žinančių faktus!”. Tačiau, kaip matau, pasauliui nereikia ir žmonių iš faktų darančių išvadas!!! Lietuvių kalbos deka atradau III ir IV Žemės judėjimus, tačiau mokslininkai to lyg ir nepastebi! Ar ne tą patį liudija ir faktas, kad jau savaitė laiko kaip šiame puslapyje šia tema niekas nediskutuoja ir nepasisako!? O mokslininkams ši tema diskusijoms labai ir labai palanki. O gal homo – sapiens metas jau praėjo? Ar jų vietą neužėmė peteklinis susižavėjimas kompiuteriais?! Beje, tai dalinai patvirtina ir stebimas chaosas, kad ir Kauno mieto Dainavos rajone viduriniųjų mokyklų totalinis naikinimas ir jų pavertimo gimnazijomis, tačiau jau kitame miesto gale!? Ar ne tą patį liudija ir abitūros egzaminų nesuvokiamas kasmetinis reorganizavimas visoje Lietuvoje!

 6. Vabalai, tamsta vadini “manjakų” žmogų, kuris LIETUVIŲ KALBOS deka įminė per 300 seniausių kultūrų šaltinius ir atrado mokslui dar nežinomus Žemės judėjimus?! O ar tamsta skaitei nors vieną mano knygą ir ar supratai nors vieną šiose knygose pateiktą schemą-grafiką? Tikriausiai nei skaitei, nei schemų-grafikų perpratai! Tamsta net savo tikrojo vardo nedrįsti parašyti. Ateis laikas ir tamstai bus gėda dėl savo žodžių. Dabar gi galima tiktai apgailėstauti, kad net ir aukštosios mokyklos vis dar lieka – mokyklomis- žinių bet ne mastymo- mąstytojų ugdymo “kalvėmis”.

 7. FAKTAS; “Babilono mokslininkas žynys Mardukas, gyvenęs III a.pr.m.e.,parašė Mesopotamijos istoriją (Šumerų “Karalių sąrašą”), kuriame babiloniečių-(šumerų) istoriją skyrė į du laikotarpius – “prieštvaninį” ir “potvaninį”. Dešimt “prieštvaninių” valdovų viešpatavę 432 000 metų. Po tvano 23 valdovai valdė 24 510 metų”. (Marijanas Belickis “Užmirštas šumerų pasaulis”. 1972 m. psl.62,65). IŠMASTYTA! Romualdas Zubinas, LIETUVIŲ KALBOS deka įminęs kelis šimtus seniausiųjų kultūrų šaltinių, padarė išvadą, kad – vienas “prieštvaninis” “karalius” tai – vienas laikotarpis tarp globalinių tvanų, kurie Žemėje periodiškai kartojasi kas 48 000 metų (paskutinysis vyko nuo 42-jo iki 35-jo tūkstantmečio pr.m.e.). Anot senosios Indijos šaltinių, vienas iš “prieštvaninių” karalių buvo arijų-baltų Saulės dievas Pradžiapatis!!! Tad reiškia, kad “dešimt prieštvaninių karalių” iki 42-jo t.pr.m.e. “valdė” 480 000 metų!!! Šumerų-babiloniečių šaltiniai teigia, kad pirmasis “potvaninis” “valdovas” buvo tvano dievas “Enlilis”. Tad ŠUMERŲ kultūrai per 500 000 metų!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: