Vyks Specialiųjų operacijų pajėgų pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2015“ svečių diena (0)

kam.lt | L.Ambrozevičiūtės nuotr.

kam.lt | L.Ambrozevičiūtės nuotr.

Gegužės 29 d. Pajuostyje (Panevėžio r.) vyks Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų organizuojamų tarptautinių pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2015“ (angl. Flaming sword 2015″) svečių diena. Renginio metu kariai svečiams pristatys pratybas, surengs karinės operacijos parodomąją programą, pakvies apžiūrėti pratybų šalių dalyvių ir dalyvavusių institucijų ginkluotės, ekipuotės ir technikos parodą.

Planuojama, kad pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2015“ svečių dienoje dalyvaus krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, Latvijos gynybos ministras Raimondas Vejonis, Ukrainos gynybos ministras generolas pulkininkas Stepanas Poltorakas, pratybose dalyvavusių šalių specialiųjų operacijų pajėgų vadai, gynybos atašė Lietuvoje, kt. svečiai.

Lietuvos ir Latvijos teritorijoje ir teritoriniuose vandenyse vykstančias kasmetines tarptautines Specialiųjų operacijų pajėgų pratybas „Liepsnojantis kalavijas 2015“ organizuoja ir joms vadovauja Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgos. Jose su Lietuvos kariais šiais metais Danijos, Estijos, JAV, Norvegijos, Lenkijos, Latvijos ir Švedijos kariai.

Pagrindinis specialiųjų operacijų pajėgų uždavinys – nedelsiant reaguoti į bet kokią krizę veikiant NATO pagrindinių pajėgų smaigalyje Aljanso šalių teritorijoje.

Lietuvos kariai ypatingą dėmesį skyrė kovai su teroristais, diversinėmis priešo grupėmis, įsiveržėliais ir infiltruotais agentais, identifikuojant ardomosios veiklos židinius ir užkertant kelią bet kokioms galimoms provokacijoms.

Nuo 2012 metų organizuojamos pratybos užtikrina NATO ir partnerių siekį stiprinti regioninį saugumą ir stabilumą bei pasirengimą tinkamai reaguoti į naujo pobūdžio karinius veiksmus.

Renginio programa:

10.05-10.35 Pratybų „Liepsnojantis Kalavijas 2015“ pristatymas

10.40-11.10 Parodomoji operacija

11.10-11.40 Pratybų dalyvių ginkluotės ir ekipuotės paroda

11.40-12.00 Galimybė pakalbinti renginio svečius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: