Karibų jūra – dar vienas lietuvių įveiktas iššūkis (0)

navis-yacht-charter.com nuotr.

navis-yacht-charter.com nuotr.

Milžiniška plevėsuojanti Lietuvos Vyčio vėliava, Šv. Bartolomėjaus salos vaizdai, sūrus Karibų jūros vanduo ir būrys tarpusavyje konkuruojančių didingų jachtų – tokius prisiminimus parsivežė 12 lietuvių, dalyvavusių įspūdingoje regatoje Mažųjų Antilų salyne.

Kaip teigė vienas iš dalyvių Rokas Volungevičius: „Tai su niekuo nepalyginama – buvome vieninteliai Lietuvos atstovai. Galime didžiuotis, jog tokiame renginyje tokia mažytė šalis kaip Lietuva, buvo pastebėta ir turėjo galimybė rungtis su dar 70 įspūdingų jachtų iš viso pasaulio. Tai buvo sudėtingos lenktynės, tačiau patirti nuotykiai, nuostabus oras ir naujos pažintys – atperka viską“, – šypsojosi Rokas.

Šv. Bartolomėjaus sala ne veltui vadinama tikru rojumi, ypač vandens sporto mėgėjams. Ištisos linijos plūduriuojančių laivų ir vykstančios lenktynės čia tikrai ne naujiena, tad ir ši prabangi regata, kurioje dalyvavo lietuviai, jau šeštoji. Joje susibūrė įvairūs lenktynių entuziastai iš visų pasaulio kampų. Dalyvių sąrašuose – įmonių, verslo, politikos lyderiai, iškeitę ramų poilsį pliaže į kupiną streso jėgų išbandymą ant vandens.

Jachtos buvo suskirstytos į 10 skirtingų klasių. Lenktynių maršrutas, taip pat vertas dėmesio – lietuvių komanda įveikė atstumą nuo Sint Marteno, Britų Mergelės salos iki Saba salos, esančios Antigvoje ir Barbudoje. Savo pogrupyje lietuvių jachta užėmė 6 vietą. Nors 60 pėdų ilgio sportinė jachta „Ambersail, LTU – 1000“ Lietuvoje yra pati didžiausia, šiose varžybose buvo pati mažiausia, tad šeštoji vieta – puikus pasiekimas.

Paklaustas ar teko susidurti su tam tikrais nesklandumais ar iššūkiais, Rokas juokavo: „Esame tokia laiko ir gyvenimiškų įvykių patikrinta komanda, kad niekas nėra baisu. Visi pažįstame vienas kitą jau senai, tad dirbome viena linkme – gero rezultato link. Galbūt ir nepasiekėme pačio įspūdingiausio rezultato, bet išdidžiai sudalyvavome, nežinantiems papasakojome, kur yra ir kas gi iš ties, yra Lietuva ir lietuviai“.

Tautiečių poelgis – taps tradicija

Nors šioje kelionėje įspūdžių tikrai netrūko, tačiau vienas įvykis tapo pačiu įsimintiniausiu. Lenktyniaudama lietuvių komanda nusprendė pasižymėti ir savo buvimą čia įamžinti gana savotiškai. Šv. Bartolomėjaus sostinės uoste Gustavia buvo iškelta legendinė 18 metrų Vyčio vėliava, o, kad čia dar sugrįžtu, įgula nusprendė pasielgti spontaniškai: įmesti į jūrą butelį su savo komandos marškinėliais ir užrašu, kam jie priklauso.

Tai galbūt ir būtų likę tik prisiminimu, lyg moneta įmesta į jūros dugną, jei ne atsitiktinis jūreivio Bruno Gardieno pasivaikščiojimas savame paplūdimyje. Jis rado į krantą išmestą lietuvių staigmeną. Susisiekęs su Roku Volungevičiumi vyras džiaugėsi, jog toks įvykis kuomet lietuvio marškinėliai įmesti plaukiant nuo Sit Eustatijaus į Antigvą, buvo rasti pusiau prancūzo, pusiau italo, turinčio amerikietę žmoną, negana to, kažkur Karibuose, tikrai retas.

Bruno savame laiške teigė: „Šiuos marškinėlius aš išskalbsiu ir jais pasipuošiu, kai su savo įgula plauksime į jūrą. Tai puiki idėja – mes padarysime tą patį, Ką gali žinoti, kur mūsų butelį nuneš jūra ir su kokiais žmonėmis susipažinti galėsime mes“.

Lietuvos garsinimas pasaulyje

Nors, iš ties, lietuvius dažniausiai garsina mūsų antra religija tapusio krepšinio atstovai, šįkart jais tapo visai kitokios sporto šakos įgula ir jų poelgis. Paklausti ar planuoja dalyvauti kitų metų regatoje užsiminė, kad tai yra jų planuose: „Jeigu mūsų galimybės tik leis, komanda ir aš, padarysime viską, kad Lietuvą ir lietuvius žinotų kaip aktyvius, įdomių idėjų turinčius žmones. Galbūt kitąmet jau turėsime ir kitokį, dar išskirtinesnį būdą Lietuvai populiarinti. Juk turime kuo didžiuotis – ji mūsų labai mylima“, – teigė R. Volungevičius.

„Be abejonės, viena mūsų svajonių yra kada nors lenktyniauti su kur kas galingesne ir didesne jachta. Šįmet stebėjomės ir su baltu pavydu žvelgėme į didžiausių jachtų „Comanche“ ir „Rambler 88“ dvikovą – tai pačios greičiausios pasaulyje jachtos. Žinome, jog tokios jachtos ir mūsiškė nesulyginamos, bet juk svajoti galima? Ką gali žinoti, galbūt lietuviai ateityje galės pasirodyti ir sudalyvauti tokioje dvikovoje?“, – sakė Rokas.

Kartu R. Volungevičiumi plaukė, jėgas išbandė ir padėjo įvairus būrys tautiečių – gyvenančių Šv. Bartalomėjaus saloje, Klaipėdiečių ar kitų mylinčių vandens sportą. Lietuvių planas ir svajonė yra įsigyti naują greitą laivą, sudalyvauti „Volvo Ocean Race VO65“ ir jėgas išbandyti lenktynėse aplink pasaulį.

„Les Voiles de st-Barth“ lenktynės, kuriose dalyvavo lietuviai, vyko balandžio 13–18 dienomis. Skaičiuojama, jog buvo susirinkę keli tūkstančiais dalyvių ir žiūrovų. Programa buvo pritaikyta tiek dalyviams „ant vandens“, tiek „ant kranto“. Šių metų regatos laimėtojai – amerikiečiai Jim Clark ir Kristy Hinze Clark ir jų 100 pėdų ilgio jachta „Comanche“, kuri specialiu užsakymu buvo gamina daugiau nei metus ir pasiekia maksimalų 40mph greitį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: