Maironio premija bus skirta poetui Vladui Braziūnui (1)

V.Braziūnas. A.Ylekytės nuotr.

V.Braziūnas | A.Ylekytės nuotr.

Maironio premija šįmet skiriama Lietuvos rašytojų sąjungos nariui Vladui Braziūnui už naujausią eilėraščių knygą „Stalo kalnas“. Šiam siūlymui pritarė šį antradienį posėdžiavusi Kauno miesto taryba.

Maironio premiją šiais metais gauti pretendavo penki autoriai: Mindaugas Nastaravičius su eilėraščių knyga „Mo“; Gintaras Bleizgys pateikė dvi eilėraščių knygas „Kai sėlinsi manęs“ ir „Taisyklinguma“; Giedrė Kazlauskaitė su eilėraščių knyga „Meninos“; Vladas Braziūnas su eilėraščių knyga „Stalo kalnas“ ir Vytautas Steponas Vaičiūnas su eilėraščių knyga „Pažvelk Dievybei į akis“.

Maironio premija skiriama už geriausią naują poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Poetas, kuriam paskiriama premija, tampa tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laimėtoju. Premijos dydis siekia 3 tūkst. eurų.

Vladas Braziūnas (g. 1952 m. vasario 17 d. Pasvalyje) – Lietuvos poetas, vertėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys. 1969 m. baigė Pasvalio vidurinę mokyklą. 1997 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių k. filologiją. Kaip poetas debiutavo 1974 m. Pirmoji eilėraščių knyga leidykloje buvo įkalinta septyneriems metams: nuosprendis – „idėjiškai ir meniškai nebrandi“. Išleido eilėraščių rinkinį „Slenka žaibas“ (Vaga,1983 m.), 1984 m. apdovanotas Zigmo Gėlės premija. 2008 m. už eilėraščių ciklą „Slaptoji ornitologija: inkilų šventinimas“ apdovanotas literatūrine „Varpų“ premija.
2013 m. už eilėraščių knygą „Fontes amoris“ pelnė Bernardo Brazdžionio literatūrinę premiją.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Kintautas:

    Kokiu šaltiniu remiasi „Alkas.lt“, pateikęs šią informaciją?
    1. Kas yra ko ko paseka, t. y., kas šiuo atveju pirmesnis: „Poezijos pavasario“ laureato vardas ar Maironio premija? Paskaičius „Lrytas.lt“ ir „Alkas.lt“ susidaro priešingi įspūdžiai.
    2. Kiek iš tiesų buvo pretendentų — keturi ar penki? „Lrytas.lt“ informacijoje nenurodomas V. S. Vaičiūnas, nors jie remiasi ELTA…
    3. Gražu, kad „Alkas.lt“ pabandė pateikti Vlado Braziūno biografijos faktų, tik gaila, kad tai daryta paskubomis. Nebūtina vardyti visus poezijos rinkinius, tačiau nurodžius tris, derėjo parašyti, kiek iš viso yra išleidęs. Kažkodėl visai neminima, jog Vladas yra ir vertėjas. Keisčiausia, jog nenurodyta svarbiausias apdovanojimas — Nacionalinė kultūros ir meno premija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: