Sekmadienį prie Prezidentūros įvyks „Tie-SOS!“ akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ (nuotraukos, video) (9)

Garliavos šturmas | stop kadras

Garliavos šturmas | stop kadras

Gegužės 17-ąją, 17 val., Simono Daukanto aikštėje prie Prezidentūros, Vilniuje bus surengta „Tie-SOS!“ akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ skirta paminėti trečiosioms Garliavos šturmo metinėms.

„Jau trejus metus prie Prezidentūros rūmų vykstančios pilietinio meno akcijos dalyviai ragina valstybės vadovę atsakyti, kam įsakius ir kam pritarus 2012 metų gegužės 17 dieną 240 policininkų ir specialiųjų pajėgų kovotojų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, šturmavo Garliavą: smurtavo prieš žmones, iš gimtųjų namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“? – rašo internetinis portalas Tiesos.lt kviesdamas dalyvauti šioje prieš valdžios melą ir savivalę nukreiptoje akcijoje pasisakančioje už ginamo vaiko teises ir žmogaus orumą, už Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, tiesą ir teisingumą.

Pirmoji vieša „Tie-SOS!“ akcija prie Prezidentūros buvo surengta 2012 metų gegužės 17 dieną. Penkis mėnesius – iki 2012-ųjų spalio 17-osios – ji vyko kasdien, vėliau – kiekvienos savaitės ketvirtadienį, šiuo metu tęsiama kiekvieno mėnesio 17-ąją.

2012 m. spalio 17 d.:

2012 m. lapkričio 17 d.:

2012 m. lapkričio 17 d.:

2013 m. spalio 17 d.:

2012 m. gegužės 17 d. ryte prezidentės D. Grybauskaitės pareiškimas dėl įvykių Garliavoje:

2012 gegužės 17 d. ryte politiko V. Landsbergio ir advokato G. Černiausko pasakyti komentarai:

2014 gegužės 1 d. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai. LRT debatai. D. Grybauskaitė apie Garliavos pamokas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Vytautas:

  Manau kad, Kruvinajį sekmadienį (Sausio 16) irgi reik minėt, Juk tai istorinis įvykis.Neišbrauksi….. Istorija prisimins ..gal vėliau,,, bet buvo.

 2. Visos valdžios (nekontroliuojamos piliečių) yra blogis. Kitaip būti ir negali. Taip buvo visais laikais. Labai aiškiai ir meniškai apie tai byloja vietnamiečių pasaka apie drakoną – „drakonas mirė, tegyvuoja drakonas“…

  Bet yra toks reiškinys, kaip evoliucija, visame kame, tame tarpe ir žmonių tarpusavio santykiuose. Kai sumažės baimės, egoizmo, tada ateis laikas pilietiniai visuomenei. Piliečiai kontroliuos visas valdžios institucijas ir atskirus pareigūnus. Valdžią jie ne tik rinks, bet ir šalins. Tai darys balsuodami internetu, atsivertę valdžios puslapį. Bet kuris pareigūnas, nuo seniūno iki prezidento, surinkęs 80% „minusiukų“ nuo visų vertinimų, turės automatiškai pasitraukti iš pareigų, nelaukdamas savo kadencijos pabaigos.
  Tokią „abipusę valdžią“ galime stebėti visuose gyvuose organizmuose, kad ir žmogaus. Kai įsiduriam kad ir mažutę rakštį tai labai greitai pajaučia ir „centras“ nes „periferija“ taip pat daro poveikį…
  Žmogaus organizmas sukurtas aukštesnės sąmonės. Kodėl gi kai ko „nenukopinus“?

  O kalbant konkrečiai apie Garliavos įvykį, tai tiesa dėl pedofilijos (buvo ar ne) paaiškės jau greitai. Tą padarys kinezeologija. Plačiau knygoje „Galia ir Jėga“.

 3. Žaltys:

  Nieko baisesnio nėra už laukinės minios teismą.

 4. Žalčiui

  O kas valdžią išrenka? Laukinė minia ar tauta. Jeigu tai padaro tauta, tai kodėl ji valdžios negali ir atšaukti?

 5. alma mencinskiene:

  Buciuoju Laimutei Kedienei ranka ,nes kitos MAMOS neturiu.

 6. Garliavos skandalas tik detalė. Net jeigu kada nors paaiškėtų, kad pedofilijos aplamai nebuvo, o šio įvykio šaknys, kaip rašai, Daktaro mama, tai vis tiek nepakeistų esmės. Tos esmės, kad apkaltinus pedofilija teisėją, metus laiko niekas ir pirštu nepajudino, kad pradėtų tyrimą. Visa teisėsauga atsidūrė komos būsenoje… Vaikui suprantama kodėl, nes varnas varnui…

  Panašių atvejų, kada atskiri pareigūnai ar net institucijos neatlieka savo tiesioginių pareigų, arba jomis net piktnaudžiauja, pilna visose mūsų gyvenimo srityse. Pvz. aš gyvenu kaime, daug važinėju žvyrkeliais, o jie po žiemos dar nei karto negreideriuoti (duobėti). Seniūnas, kurio pareiga tuo pasirūpinti (iš Utenos iki seniūnijos ) važinėja asfaltu, jam tai neaktualu…

  Nejau Žalty nesupranti, kad vien galimybė tokius pareigūnus atšaukti, pakeistų situaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: