Lietuviškos mandalos erdvėje ir plokštumoje (0)

Sodas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sodas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gegužės 16 d., šeštadienį, 20 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks renginys „Lietuviškos mandalos erdvėje ir plokštumoje“, skirtas Etnografinių regionų metams paminėti.

Renginyje svečiuosis tautodailininkė ir sodų rišėja Marija Liugienė, dainuos Vitalija Brazaitienė, kankliuos Vilmantė Lapeikienė. Muziejų nakties renginio lankytojams bus pristatyta Vilniaus etninės kultūros centro išleista knyga „Sodo rėda“, supažindinanti su išskirtiniu lietuvių tautos kultūros paveldu – tradiciniais šiaudiniais sodais, kurie yra ne tik puošmena, bet ir sakralaus pasaulio modelio atspindys. Paskui bus rodomas Algirdo Tarvydo režisuotas dokumentinis filmas „Dangaus sodai“, išsamiai pristatantis šiaudinių sodų simboliką, jų apeiginį pritaikymą ir žymiausius sodų rišėjus Lietuvoje, puoselėjančius ir perduodančius šią savitą lietuvių tautos tradiciją.

Tuo pat metu Vinco Krėvės muziejuje veiks audėjos iš Kaišiadorių krašto Apolionijos Bliujūtės-Venskuvienės rinktinių divonų (lovatiesių) tautiniais raštais paroda „Iš kraičio skrynios…“ Nepraleiskite progos išgirsti ir išvysti, kokias mandalas kūrė mūsų senoliai erdvėje ir plokštumoje! Renginys nemokamas.

soadai-mandalos

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: