D. Ulbinaitė ir vėl išlipo sausa (7)

D.Ulbinaitė | asmeninė nuotr.

D.Ulbinaitė | asmeninė nuotr.

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs valstybės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltintos prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės gynėjo ir prokuroro apeliacinius skundus, patvirtino, kad VSD rašte nurodyta informacija nėra valstybės paslaptis.

Nutartyje pažymima, kad VSD rašte nurodytos dvi informacijos, sudarančios paslaptį, pažymėtos slaptumo žyma ,,Slaptai“. Nustatomos informacijos slaptumo žyma ir suteikiamas apsaugos lygis turi būti proporcingas įslaptinamos informacijos svarbai bei žalos, kuri atsirastų neteisėtai atskleidus ar praradus tokią informaciją, dydžiui.

Šiuo atveju valstybės paslaptimi gali būti savo turiniu itin svarbi informacija, kurios atskleidimas sukeltų grėsmę svarbiausiems valstybės interesams, visuomenės ir valstybės gyvenimo pagrindams, pažeistų svarbiausius Konstitucijos reguliuojamus bei ginamus ir saugomus santykius.

Teismas konstatavo, kad VSD parengta analitinė informacija, nors ir susijusi su kitos valstybės rizikos veiksnių ir grėsmių vertinimu, tačiau nėra pagrindo minėtą informaciją pripažinti valstybės paslaptimi, nes jos turinio atskleidimas nesukels neigiamų pasekmių nacionaliniam saugumui, valstybės ir visuomenės interesams.

VSD rašte įslaptinta informacija pagal savo turinį bei galimos žalos dydį nereikalavo nustatytos apsaugos lygio, t. y. valstybės paslapties statuso.

Įstatyme nustatyta, kad valstybės paslaptį gali sudaryti detali informacija apie bendradarbiavimo su užsienio valstybių ar tarptautinių organizacijų specialiosiomis tarnybomis eigą, objektus, turinį ir rezultatus.

Bendrojo pobūdžio duomenimis pagrįsta informacija savo turiniu neatitinka valstybės paslapčių kriterijų, todėl nėra pagrindo pripažinti, kad minėtai informacijai suteiktas apsaugos lygis yra proporcingas įslaptinamos informacijos svarbai bei galimos žalos dydžiui.

Apeliacinius skundus išnagrinėjusi teisėjų kolegija konstatavo, kad VSD rašte nurodyta informacija nepagrįstai pripažinta valstybės paslaptimi, suteikiant slaptumo žymą ,,Slaptai“.

Teismas, įvertinęs bylos aplinkybes, D. Ulbinaitę išteisino, konstatuodamas, kad nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo požymių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: