Tautininkai piketavo prieš pabėgėlių iš Afrikos apgyvendinimą Lietuvoje (nuotraukos, video) (4)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, gegužės 13 dieną, prie Europos namų pastato įvyko Tautininkų sąjungos piketas „Aš – prieš Junkero planą Lietuvai skirti imigrantų kvotą“ prieš bandymą be Europos Sąjungos šalių sutikimo paskirti pabėgėlių iš Afrikos šalių kvotas.

Susirinkusieji laikė plakatus, kuriuose buvo įrašyti šūkiai, kaip „Lietuva lietuviams, Afrika afrikiečiams“, „Pirmiau integruokime Pietryčių Lietuvą!“ ir kiti.

Europos Komisija trečiadienį planuoja pateikti planą, kaip Europos Sąjungos šalys turėtų pasidalyti per Viduržemio jūrą plūstančių imigrantų srautą.

Kai kurios šalys kaip, Danija, Airija ir Didžioji Britanija, su priverstinėmis kvotomis nesutinka.

Socialiniame tinkle buvo paskelbti reikalavimai:

Prieštaraujame Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkero planui paskirstyti į Europos Sąjungą atvykusius imigrantus po Europos Sąjungos šalis.

1. Reikia griežtai skirti politinius, karo ir katastrofų genamus pabėgėlius nuo ekonominių klajoklių, ieškančių geresnio gyvenimo svetima sąskaita.

2. Politinių, karo ir katastrofų genamų pabėgėlių atžvilgiu pritariame Jungtinės Karalystės pozicijai: jų priėmimą, priimamų asmenų skaičių, priėmimo laiką ir sąlygas turi spręsti kiekviena valstybė savo ruožtu, atsižvelgdama į savų visuomenių interesus ir galimybes.

3. Ekonominių klajoklių atveju pritariame ilgametei danų tautininkų lyderei Pijai Kiersgor: skurstančių šalių problemų sprendimai glūdi jose pačiose. Europos Sąjungos parama šioms šalims ir jų gyventojams galėtų pasireikšti švietimu, kokias politines, socialines ir ekonomines reformas jos galėtų vykdyti, kad išbristų iš skurdo ir suklestėtų. Nuolatinis ir masinis šių šalių gyventojų priiminėjimas į Europos šalis tiktai gilina jau globalėjančias problemas.

4. Kiekvienos valstybės užduotis pirmiausiai rūpintis savais piliečiais. Masinis geresnio gyvenimo ieškotojų antplūdis sukelia kultūrines, socialines, ekonomines ir politines įtampas priimančiose valstybėse ir daugelis Vakarų Europos šalių – to įrodymas. Europos Sąjungos institucijos privalo gerbti valstybių-narių suverenumą ir interesus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Nesuprantu, kam gadinti šventę, Vėlinės, Kalėdų švanta išvakarė, apeiga;
  Meilės deivės Mildos diena… dabar.
  Tokiu murzinu, nešventišku veidu (veikimu) ar gerbiame save, savo Valstybę, savo santvarką, savo sprendimus,
  – sava valia esame S ą j u n g o j e. Ši sąjunga net savo sostinės neturi, Briuselis tai tik laikina iki Europos sąjungos
  sostinės įsteigimo b u v e i n ė (ten per daug žioplių, per g a u s u). Todėl kol Lampedūzoje, Sirakūzuose, Bornholme, Riugene, Rusnės saloje ar net Bonoje (patogiausia gal) nebus pradėta nuo Ansbacho “slankinti” Europos Sąjungos iškėlimo iš Belgijos karalystės sostinės klausimas, tol valkios ir valkiosis iš po mūsų amo
  Briusell-Kaskovija menta-litetiškas nuolankumas.

  Tiek nuožmiai tuščio nuolankumo, kiek sau neapdairiai gebam “įsimest” naikindamiesi ir ŠVENTĘ –
  Meilės dieną naikindami kitiems (“valentinkėms”) vietas užleisdami, – tiek labiau nesuvokiama, kodėl
  mūsų šviesuoliai tautiškosios politinės minties dar nesiryžę (rytoj pvz.) teisėtai lauk grūst Seimą šį
  prisidirbusį, su euru antikonstituciškai pridirbusį; “patogus” gal eurosąjunginiam versle šis euro-notas
  bet…
  Lietuvos Konstitucijos 125 str. visgi yra; ir nėra jokio pakeitimo, – Lietuvos Bankas yra valstybės nuosavybė!!!
  …jei net savo konstitucinės nuosavybės politikaujant ginti nepradeda niekas, tai lieka.. (kaip jau ir rašiau) –
  vien SĄJŪDŽIO DIKTATŪRA.

 2. Pritariu – ne Briuseliui nurodinėti, ar Lietuva privalo įsileisti atvykėlius ir kiek jų apskritai privalo įsileisti. Nereikia Lietuvos versti Mažąja Afrika/Indija/Kinija. Nuo to tikrai geriau nebus – maišant įvairių tautų „kokteilį“ Lietuvoje.

 3. vaidotas:

  …tik ar yra kas gebės burtis po bendra Vėliava?

 4. Mindaugs:

  Lietuvai nereikia šitų bėglių…ar Vilnius jau susitvarkė su čigonų taborų ir narkotikais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: