Seimas po pateikimo pritarė siūlymui surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės (6)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Gegužės 5 d. Seimas po pateikimo pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos siūlymui surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Seimo nutarime numatyta, kad referendumas būtų rengiamas kartu su būsimais Seimo rinkimais 2016 m. spalio 9 d.

Nutarimo projektui po pateikimo pritarė 58, prieš balsavo 9 , susilaikė 30 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą numatoma svarstyti 2016 m. pavasario sesijoje.

Referendumo  teiginys balsavimo lape būtų formuluojamas taip: „Pritariu, kad LR Konstitucijos 12 straipsnio antroji dalis, išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“ – būtų pripažinta netekusia galios“.

Primename, kad Konstitucijos straipsnis, nustatantis dvigubos pilietybės draudimą, gali būti pakeistas tik referendumu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

6 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Dvigubas pilietis Lietuvai – ne pilietis.

 2. Giedrius:

  jeigu prieš kokį penketą (ar dešimt) metų, Žemėje dar buvę kokie 10000000 milijonų lietuvių, įskaitant
  ir jotvingių-prūsų, galbūt kiek tai dešimčių tūkstančių galindų paveldą, tai dabar mažėja šis skaičius;
  o dėl Konstitucijos, tai nuostabu kaip yra įrašytas teisėtas jos 125 straipsnio tekstas, o kaip
  .. “vykdoma/vykdyta” Konstitucija tą str. tekstą permetus (dėl euro).
  Tad, kad bent įvyktų referendumas reiks vien: net NAUJO SEIMO. Ne šiam Seimui tokios užduotys
  – po visiško 125 str. paniekinimo, priesaikų s u l a u ž y m o !

 3. LosAngeles:

  niurioji gadyne ant Lietuvos uzejo…

 4. Toks referendumas yra ne tik kad netikslingas, bet net gali būti, kad Seimo sprendimas jį organizuoti būtų palaikytas neteisėtu. Juk pagal Konstituciją (12 str.) pilietybės pagrindus tarp jų ir atvejus kuomet galima kartu būti ir kitos valstybės piliečiu nustatoma įstatymu, o įstatymų leidimo teisė, kaip žinoma, yra Seimo žinioje. Taigi Seimas užuot atitinkamu įstatymo papildymu juos nustatęs pats, imasi organizuoti referendumą. Be to, nebeaišku ką šiuo atveju referendumas galėtų spręsti, vadinamos “dvigubos pilietybės” nuostata ir jos nustatymo alios yra aiškūs iš Konstitucijos. Tad joks referendumas nebuvo ir nėra šiuo atveju reikalingas, be to, ir nėra čia ką prie Seimo rinkimų vis prikabinėti referendumus. Apskritai seniai buvo būtina nustatyti, kad referendumai negali būti vykdomi kartu su rinkimais. Gali būti, kad toks referendumų priplakimas prie Seimo rinkimų yra valdžių, Seimo partijų daromas sąmoningai dėl to, jog viešai nepaaiškėtų mažas rinkėjų aktyvumas renkant Seimą, o per tai ir būtinybė keisti Seimo rinkimų, politinių partijų ir kitus atitinkamus įstatymus. Žodžiu, daryti esminius politinio, demokratinio valdymo pertvarkymus, po kurių galėtų būti prarasta dešimtmečius Seime užsibuvusių partijų valdžia. Apskritai jau sunku prisiminti Seimo rinkimus, kad per juos būtų renkamas vien tik Seimas. Tad liberalai su šuo referendumu atrodo, kaip Pilypas iš kanapių…

 5. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Visiskai akivaizdu, kad Lietuvos valdzia samoningai yra NEPAJEGi isspresti sio klausimo sutinkamai su tiesiogiai veikiancia LR Konstitucija ir vadovaujasi tik ISKYPELISKU jos isaiskinimu, kas tolygu Konstitucijos suklastojimui. Paskutiniam asilui turetu buti aisku, kad LR konstitucija aiskiai sako, kad atskirais atvejais LR pilietis GALI buti kitos salies pilieciu. Jokiu cia dvigubu, trigubu ar kgbistiniu pilietybiu NEREIKIA! Stai jums trys atvejai: 1) LR pilietis teisetai igijes kitos salies pilietybe GALI buti ir LR pilieciu. 2) Lietuviu kilmes asmuo, kitos salies pilietis, be jokiu apribojimu GALI tapti ir LR pilieciu. 3) LR prezidento dekretu ir istatymo nustatytais kriterijas, LR pilieciu gali tapti ir ne lietuviu kilmes asmuo. Tokie tie 3 atvejai apibreziami aplinkybemis. Jokios LR Konstitucijos taisyti nereikia, reikia ISVAIKYTI Konstitucini teisma uz LR Konstitucijos SUKLASTOJIMA! Atimti is E.Kurio LR pilietybe, paskelbti persona non grata!

 6. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Citata: “Referendumo teiginys balsavimo lape būtų formuluojamas taip: „Pritariu, kad LR Konstitucijos 12 straipsnio antroji dalis, išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“ – būtų pripažinta netekusia galios“.”
  Po to Seimas jau gales priimti istatyma, kad NIEKADA, NIEKAS NEGALI buti Lietuvos ir kitos salies pilietis! Stai ir visa gudrybe! O dabar atskirais atvejais GALI!, taigi priversti laviruoti su savo 9 atvejais, kirsinti…. pripirsdami atskiroms pilieciu grupems skirtingas teises!, kas reiskia…. ne visi pries istatyma LYGUS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: