Pritarta regionų heraldikos įteisinimui (4)

marcinkoniu_herbas

Marcinkonių herbas

Gegužės 6 dienos posėdyje Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) svarstė Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo pakeitimo projektą (Nr. XIIP-2025).

Seimo nutarimu 2015 metai yra paskelbti Etnografinių regionų metais, tačiau etnografinių regionų heraldikos įteisinimo tvarka iki šiol buvo nereglamentuota. Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad Lietuvos etnografinių regionų heraldinių ženklų etalonus tvirtina Lietuvos Respublikos Prezidentas. Vadovaujantis dabar galiojančiomis įstatymo nuostatomis, Prezidentas tvirtina įvairių teritorinių darinių – apskričių, miestų, miestelių, kaimų – skiriamuosius ženklus. Įstatymo projektui VVSK pritarė bendru sutarimu.

Komitetas taip pat bendru sutarimu pritarė įstatymų projektams (Nr. XIIP-2740, Nr. XIIP-2741), kuriais siūloma patobulinti Civilinės saugos ir Visuomenės informavimo įstatymų nuostatas ir sudaryti teisines prielaidas apie gresiančią ekstremalią situaciją gyventojus, valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, kitas įstaigas ir ūkio subjektus perspėti nedelsiant (iš karto).

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Giedrius:

  etno-grafinių
  regionų
  heraldika
  reglamentuo-tina
  pro-jektu…

  ??????????

  O kur Lietuva, – Ž O D I S

  ir krūvų krūvikės
  algas (už kalbą)
  gaujančių,
  net nepasirašo gaunančių,
  kad LKK-ai ar kiti gal be
  atlygių, –
  jei vsur vien
  “reglament’ “prožekt” etalon-ekstremal-situacy…

  Štai toks, graudus
  varganokas padėjimas-pridėjimas.prie Ž E N K L Ų, Ž Y M E N Ų.
  Žymuo, lyg uomuo, ir žymi, lemia, reiškia, r o d o.
  Kaip čia be sveikai smetoniško “etalono diktatūros” beišsiverst,
  padėty-padėjime tiek perdėtai pridėtam S V E T I M Y B I Š K O

 2. Getas:

  Tikiuosi, kad senieji regionų pavadinimai bus sugrąžinti: Dainava, ne Dzūkija, nes dar Krėvė rašė:19a. kai pavadindavo dzūku, tai žmogus įsžeisdavo, be to Mindaugo laiškuose vadinama Dainava (1252m.). O vadinama Suvalkija yra primesta rusų kolonizatorių, kai jie įkūrė Suvalkų guberniją, kuriai priklausė Užnemunė, turėtų būti Sūduva, kuri minima 2 a. žemėlapyje: “Sudini”.

 3. Vaitas:

  Negražu kalbėti apie kiltinių kraštų ženklus, kol nesutvarkyta tų kraštų sudėtis, o dar kokiu žargonu patapo lietuviška kalba „etnografinių regionų heraldiniai etalonai?

 4. Vaitas:

  Be to, nedera uždaroms grupėms nustatinėti kiltinius ženklus prieš tai jų neaptarus viešumoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: