Vyks tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Vilniaus senienų muziejaus 160-osioms metinėms paminėti (0)

Vilniaus senienu muziejus. Archeologijos salė.mab.lt

Vilniaus senienų muziejus. Archeologijos salė. Dailininkas Albertas Žametas, Charles-Claude Bachelier litografija

Gegužės 7–8 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje, Arsenalo g. 3, Vilniuje, vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Kova dėl istorijos: Vilniaus senienų muziejus (1855–1915)“.

1855 m. balandžio 29 d. (pagal šių dienų kalendorių – gegužės 11 d.) Eustachijaus Tiškevičiaus (Eustachy Tyszkiewicz, 1814–1873) rūpesčiu ir sukauptų rinkinių pagrindu buvo įkurtas Vilniaus senienų muziejus ir Vilniaus laikinoji archeologijos komisija.

Simboliška, kad šiais metais minimos ne tik šių institucijų įkūrimo 160-osios metinės, bet ir sukanka 150 metų nuo Vilniaus senienų muziejaus reorganizacijos po 1863–1864 m. sukilimo ir 100 metų nuo muziejaus likvidavimo 1915 metais.

Šios sukaktys – tai puiki galimybė naujai aktualizuoti ir aptarti Vilniaus senienų muziejaus vietą ir reikšmę tiek to meto, tiek šiandienos Lietuvos visuomenėje. Lietuvos nacionalinis muziejus, būdamas šio muziejaus rinkinių paveldėtojas ir muziejinės tradicijos puoselėtojas, rengia tarptautinę mokslinę konferenciją „Kova dėl istorijos: Vilniaus senienų muziejus (1855–1915)“.

Konferencijos programą galite rasti čia.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: