Saldutiškio dvare vyks tradicinė avikirpio šventė (0)

Škudžių avinai | Lietuvos škudžių augintojų asociacijos nuotr.

Škudžių veislės avinai | Lietuvos škudžių augintojų asociacijos nuotr.

Gegužės 9 d. Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija ir Saldutiškio dvaras visus kviečia į jau tradicija tapusią pavasarinio avikirpio šventę ir tuo pačiu tarptautininę konferenciją Saldutiškio dvare, Saldutiškio miestelyje, Utenos r.

Šventėje bus galima pamatyti mūsų kraštui svarbias senąsias lietuviškos kilmės škudžių veislės avis, bus demonstruojamas avių kirpimas, vilnos karšimas, vilnos verpimas, veltinio vėlimas, avies kailio išdirbimas, verdamas viralas iš škudžių mėsos, kepama kiaušinienė, kepamas šakotis.

Tarptautinėje konferencijoje bus diskutuojama ir aptariama škudžių veislės avių istorija, jų paplitimas, išsaugojimas, reintrodukcija ir šios veislės dabartinė situacija. Pranešimą skaitys Lietuvos škudžių veislės avių asociacijos pirmininkas Kęstutis Samušis ir dr. Kurt Gunhild iš Vokietijos Škudžių ir Pomeranijos avių augintojų asociacijos.

Šventės rengėjai sako, kad šventėje bus galima išvysti ir net pasivėžinti tikru jaučių kinkiniu.

Norinčių dalyvauti šventėje prašoma pranešti apie tai šventės rengėjams tel.: +370 616 82683 (Kęstutis Samušis), tel.: +370 612 67191 (Arūnas Svitojus).

Avinai po avikirpio_JonoV

Po avikirpio |Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

avikirpis-2015

Kategorijos: Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: