Seime vyko spaudos konferencija apie vaikų paėmimą iš Lietuvos piliečių emigrantų šeimų (video) (1)

dagbladet.no nuotr.

dagbladet.no nuotr.

Balandžio 28 dieną, 10.30 val., įvyko Seimo narių socialdemokračių Birutės Vėsaitės ir Orintos Leiputės spaudos konferencija „Apie vaikų paėmimą iš Lietuvos piliečių emigrantų šeimų Šiaurės šalyse ir Didžiojoje Britanijoje“.

Strasbūre vykstančios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijos metu Seimo delegacijos pirmininkės Birutės Vėsaitės iniciatyva buvo surinkti dešimties šalių delegacijų parašai ir užregistruota deklaracija, raginanti Norvegiją kuo greičiau ratifikuoti 1996 m. Hagos Konvenciją ir užtikrinti efektyvesnį tarptautinį bendradarbiavimą vaiko teisių srityje.

Deklaracijoje pastebima, jog pastaruoju metu padaugėjo informacijos apie Norvegijoje iš emigrantų šeimų paimtus vaikus dėl netinkamos jų priežiūros, ir apgailestaujama, kad skiriant trumpalaikę globą, biologinė šeima ir artimieji giminaičiai nelaikomi prioritetu. Taip pat atkreipiamas dėmesys, jog vaikų tėvai ir giminaičiai susiduria su problemomis gaunant informaciją iš Norvegijos atsakingų institucijų apie paimtus vaikus.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima buvo žiūrėti ČIA arba ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: