Lietuva į gegužės 9 d. minėjimą Maskvoje nesiųs ir ambasadoriaus (1)

Sustabdyta akimirka

Sustabdyta akimirka

Artėjant gegužės 9 dienos minėjimui Maskvoje aiškėja, kad Lietuva taps vienintele Europos Sąjungos (ES) šalimi, kuri visiškai boikotuos šį renginį Raudonojoje aikštėje.

Latvija ir Estija, kaip ir daugelis kitų šalių patvirtino, kad gegužės 9 dieną jų valstybėms Maskvoje atstovaus ambasadoriai.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija praneša, kad šalies ambasadorius Rusijoje, pagerbdamas Antrojo pasaulio karo metu žuvusiųjų atminimą, gegužės 8 dieną drauge su kitais ES ambasadoriais padės gėlių prie Nežinomo kareivio kapo.

Premjeras Algirdas Butkevičius žurnalistams sakė, kad vykti į minėjimą nėra reikalo.

„Lietuvos valstybė nedalyvavo Antrajame pasauliniame kare ir tikrai mes elgiamės teisingai. Po karo, kaip jūs žinote, mes 50 metų buvome okupuoti ir tikrai kaip mes galime džiaugtis laisve arba demokratija ir minėti šitą dieną kaip kažkokią šventę? Jeigu, aišku, būtų kita situacija po Antrojo pasaulinio karo ir mūsų nebūtų okupavusi, tai tada, aišku, būtų visai kiti vertinimai“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė A. Butkevičius.

Nereikia sureikšminti to, kad Lietuva – vienintelė iš Baltijos valstybių, kuri nedalyvaus gegužės 9-osios minėjimo parade Maskvoje, tikina užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius LRT radijo laidai „60 minučių“. Jo teigimu, tai terodo, kad kai kuriais klausimais ES narių valstybių pozicijos išsiskiria.

Daugelio demokratinių valstybių vadovai nusprendė nedalyvauti iškilmėse dėl Rusijos agresinės politikos Ukrainoje ir kituose regionuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: