Ketinama leisti savivaldybėms nustatyti rinkliavą už naudojimąsi viešąja turizmo infrastruktūra (1)

Poilsiaviete prie Toliejos Moletu r_Vingos V nuotr

Poilsiavietė | V.Vaiškūnaitės nuotr.

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Rinkliavų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIP-1981(2), kuriomis siūloma leisti savivaldybėms nustatyti vietinę rinkliavą už naudojimąsi gyvenamųjų vietovių viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. Nuo šios rinkliavos būtų atleisti vaikai iki 18 metų. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Šiuo metu vietinę rinkliavą galima nustatyti tik už naudojimąsi gyvenamųjų vietovių, turinčių kurorto ar kurortinės teritorijos statusą, viešąja infrastruktūra. Rinkliava už nakvynę viešbučiuose taikoma Lietuvos kurortuose – Druskininkuose, Birštone, Palangoje.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, projekto parengimą paskatino esama turizmo sektoriaus situacija ir tolesnės jo plėtros perspektyvos; daugeliui savivaldybių turizmas – viena iš prioritetinių regiono plėtros krypčių. „Preliminariai skaičiuojama, kad nustačius 2 Lt dydžio rinkliavą, Lietuvos savivaldybėse iš užsienio turistų galėtų būti surinkta apie 2,5 mln. Lt“, – rašoma aiškinamajame rašte.

Jei Seimas priimtų naujas nuostatas, pataisos įsigaliotų 2015 m. gruodžio 1 d.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Kolumbas 2019 keliautojai_Alkas-baneris-468x60

1 komentaras

  1. vabalas:

    Dar kartą pasikartosiu, visos turizmo infrastruktūros buvo padarytos už iš žmonių prievarta surinktas rinkliavas, t.y. mokesčius. Net jei koks privatus rėmėjas pažėrė pinigų, tai tie pinigai buvo neišmokėti darbuotojams, mo tai irgi yra prievartos forma. Dabar gi vėl siūloma rinkti rinkliavas, antrą kartą. Na ką, kai jau ir tai bus realizuota, turbūt nebeliks kliūčių rinkti rinkliavas ir trečią kartą (pvz., už “ekologinį poveikį”), o paskui ir ketvirtą kartą, pvz., už “administravimą”, ir t.t. Pavadinkime šias rinkliavas teisingu žodžiu- valstybės plėšikavimu pakelėse ir viskas atsistos į savo vietas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *