Prie Karmazinų piliakalnio rinkosi pavasario budintojai (nuotraukos, video) (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Atkarpoje tarp dvejų sostinių – Vilniaus ir Kernavės – įsikūrusiame Neries regioniniame parke balandžio mėnesį audžiasi ištisi kilimai baltažiedžių plukių, o šalia gyva žaluma atsiveria Lietuvos praeities liudininkai – piliakalniai.

Tokioje įspūdingoje aplinkoje balandžio 18 dieną, šeštadienį, Neries regioniniame parke įvyko nemokamas renginys „2RATU: plukių žydėjimas“. Ant plokščiaviršūnio, Neries slėnyje iškilusio Ąžuolų kalno skambėjo akustinis Eglės Sirvydytės koncertas, o vėliau „Atviro rato“ teatro laboratorija prakalbino mūsų tautos praeitį spektakliu „Lietaus žemė“. Šalia stūksantis Karmazinų piliakalnis iš miego buvo žadinamas aplinkos meno instaliacija „Pulsas“ (E.Plytnikaitė ir L.Dovydėnaitė).

Žaliajame Neries ir Dūkštos upių slėnyje taip pat veikė iškylų erdvė bei vietos prekybininkų ir amatininkų mini prekyvietė. O Neries regioninio parko gidai dalyvius pakvietė į nemokamas ekskursijas – pasivaikčioti piliakalnių keteromis, upelio slėnio labirintais ir baltomis plukėmis žydinčiais, didžiausio Lietuvos ąžuolyno takais.

Lankytojus pakvietė ir Beatričės Kelerienės Karmazinų keramikos vienos dienos paroda naujame keramikos centre. Parodoje buvo rodomi Beatričės kūriniai sukurti ir išdegti medžio krosnyse skirtingose pasaulio šalyse. Šių kūrinių išskirtinumas – unikalūs išsilydžiusių pelenų raštai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: