Lietuvoje vieši Vokietijos gynybos ministrė (0)

R.Pliadžio nuotr.

R.Pliadžio nuotr.

Balandžio 14 vakare į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Vokietijos gynybos ministre dr. Ursula von der Leyen.  Vilniaus oro uoste viešnią pasitiko krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Vokietijos gynybos ministrė susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, pratyboms Lietuvoje dislokuojamo Vokietijos kariuomenės kontingento kariais.

Krašto apsaugos ministras ir Vokietijos gynybos ministrė aptarė saugumo situaciją regione, Vokietijos įsitraukimą į Lietuvoje organizuojamas karines pratybas, NATO pajėgų integravimo vieneto steigimą Lietuvoje, ginkluotės įsigijimo ir kitus Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo klausimus saugumo ir gynybos srityje.

„NATO sąjungininkių vienybė ir solidarumas – geriausias atsakas saugumo iššūkiams atremti. Lietuva ir Vokietija aktyviai bendradarbiauja įgyvendinant NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo priemones“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Balandžio–liepos mėnesiais Vokietija į Lietuvą atsiunčia savo rotacines pajėgas – kuopą karių ir karinę techniką. Pirmieji Vokietijos kariai į Lietuvą atvyko balandžio 13 dieną.

Birželio mėnesį Vokietijos kariai dalyvaus Lietuvoje organizuojamose tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas“. Vokietija taip pat atsiųs po papildomą kuopą į pratybas liepos bei lapkričio mėnesiais.

Šiemet Lietuvoje laukiama atvykstant daugiau nei 500 vokiečių karių. Vokietija taip pat planuoja skirti savo karius į kuriamus NATO integracijos štabus Baltijos šalyse ir kitose Rytų Europos šalyse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: