Antradienis, 26 sausio, 2021
  • Apie Alkas.lt
  • Renginiai
    • Paskaitos
    • Seminarai
    • Konferencijos
    • Šventės
    • Koncertai, vakaronės, pasilinksminimai
    • Parodos
    • Kiti renginiai
  • Skelbimai
    • Ieško
    • Siūlo
    • Konkursai
  • Žaidimai
  • Radijas
  • Nuorodos
    • Pradžia
  • Reklama
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

„Aukso paukštės“ – geriausiems Lietuvos chorams

www.alkas.lt
2015 03 24 11:25
0
0
SHARES
„Aukso paukštės“ – geriausiems Lietuvos chorams

Vilniaus miesto moterų choras „Viva“

Vilniaus miesto moterų choras „Viva“
Vilniaus miesto moterų choras „Viva“

Kovo 28 d. 16 val. Vilniaus rotušėje vyks aukščiausio mėgėjų meno apdovanojimų „Aukso paukštės“ įteikimo iškilmės, chorų nominacijų paskelbimas ir laureatų koncertas. Chorų kategorijoje „Tarptautinio spindesio žvaigžde“ buvo pripažintas Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir jo vadovas Remigijus Adomaitis, „Ryškiausia Lietuvos žvaigžde“ tapo Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ ir jo vadovė Rita Kraucevičiūtė, o nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skirta Vilniaus miesto moterų chorui „Viva“ ir jo vadovėms Vilijai Mažintaitei bei Valerijai Skapienei.

Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigto apdovanojimo „Aukso paukštė“ nominacija „Tarptautinio spindesio žvaigždė“ skiriama chorams (suaugusiųjų ir vaikų) už laimėjimus, prizines vietas tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose. Šių metų nugalėtojas – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Jį 1990 m. įkūrė ir jam vadovauja Remigijus Adomaitis, vėliau, 1999 m., jo dėka buvo įkurta ir Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla. „Dagilėlio“ indėlis į kultūrinį Šiaulių bei Lietuvos gyvenimą, chorinio dainavimo tradicijų puoselėjimas, atstovavimas Lietuvos choro menui užsienyje įvertinti Lietuvos Respublikos Prezidentų padėkos raštais, diplomais, „Aukso paukštės“ nominacija, kolektyvas apdovanotas ir specialiu prizu „Mūsų vardas Lietuva“ už Lietuvos Dainų švenčių tradicijų puoselėjimą. „Dagilėlis“ pelnė aukščiausius įvertinimus dešimtyje tarptautinių chorų konkursų: I vietą ir aukso apdovanojimą tarptautiniame chorų renginyje-konkurse Pekine (2014 m., Kinija), taip pat pirmąsias vietas tarptautiniame Vroclavo chorų renginyje-konkurse „Vratislavia Sacra“ (2013 m., Lenkija) ir tarptautiniame chorų konkurse Leke (2010 m., Italija), Grand Prix ir pirmą premiją tarptautiniame sakralinės muzikos konkurse Kaune (2007, Lietuva) ir t. t.

Nominacija „Ryškiausia Lietuvos žvaigždė“ suteikiama chorams (suaugusiųjų ar vaikų) už ne mažiau kaip 10 metų produktyvų ir kūrybingą darbą, įdomius projektus ir koncertus, prizines vietas respublikiniuose konkursuose. Šiemet apdovanojimą pelnė Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ ir jo vadovė Rita Kraucevičiūtė.
1990 m. chorą subūrė vadovė Rita Kraucevičiūtė, jis priklausė įvairioms meninėms struktūroms: Šiuolaikinio meno centrui, galerijai „Langas“ ir Lietuvos dailininkų sąjungai. 1995 m. Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje buvo įkurta vaikų giedojimo mokykla, kurios dalimi galiausiai tapo choras „Langas“. Jis iki šiol gieda sekmadienio mišiose ir per religines šventes. Choras pelnė tarptautinį pripažinimą chorų konkursuose: II vietą Maltoje (1998), II vietą ir specialųjį prizą už privalomąjį kūrinį Montrė, Šveicarijoje (2001), bronzos medalį šiuolaikinės muzikos kategorijoje chorų olimpiadoje Busane, Pietų Korėjoje (2002). Kolektyvas yra pripažintas ir namuose – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursuose yra pelnęs II vietą (2001) ir III vietą (2006) mišrių chorų II lygio kategorijoje, 2013 m. Lietuvos chorų konkurse užėmė IV vietą ir gavo specialųjį prizą „Už įtaigiausiai atliktą sakralinės muzikos programą“.

Nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skiriama chorams (suaugusiųjų ar vaikų) už per trumpą laiką nuo susikūrimo pasiektus įspūdingus rezultatus (dalyvavimą Lietuvos chorų konkursuose, festivaliuose, apžiūrose), surengtus naujos choro muzikos (ar teminius) koncertus. Šiais metais nominacija skirta Vilniaus miesto moterų chorui „Viva“ ir jo vadovėms Vilijai Mažintaitei bei Valerijai Skapienei.

2011 m. Vilija Mažintaitė ir Valerija Skapienė subūrė chorą „Viva“. Nuoseklus darbas ir nenuilstamos repeticijos davė pirmuosius vaisius – 2013 m. kovą choras išvyko į pirmąją kelionę, į Prahą, kur surengė 2 koncertus: Panny Marie Sněžné bažnyčioje ir tarptautinėje „Meridian“ mokykloje. Tais pačiais metais Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso pirmajame etape kompetentinga komisija chorą įvertino ypač gerais balais ir suteikė I kategoriją. Po antrojo etapo choras buvo apdovanotas specialiu prizu „Už sėkmingą debiutą“. 2014 m. liepos mėnesį choras vyko į Rygą – į chorų konkursą „Pasaulio chorų žaidynės“, kuriame dalyvauja geriausi pasaulio chorai ir chorvedžiai, dirba kompetentingiausios vertinimo komisijos. Šiame konkurse „Viva“ pelnė aukso ir sidabro medalius.

1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. Apdovanojimai rengiami kiekvienais metais kovo–balandžio mėnesiais.

Susiję straipsniai:

  1. Geriausiems mėgėjų meno kolektyvams bus įteikti „Aukso paukštės“ apdovanojimai (dienotvarkė)
  2. LEU folkloro ansambliui „Poringė“ bus įteikta „Aukso paukštė“

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Policija, šventės | policija.lt nuotr.

Policijos generalinis komisaras prašo riboti renginius ir žmonių susibūrimus

2020 12 29
Kauno sporto halė | kaunas.lt nuotr.

Atnaujinta Kauno sporto halė lankytojus pasitiks įvairiais renginiais

2020 12 18
Kaukė, izoliacija | sam.lt nuotr.

Karantino sąlygos kitą savaitę gali dar griežtėti, ketinama drausti žadėtą muziejų lankymą

2020 12 04
Kalėdos sostinėje | vilnius.lt nuotr.

Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje šį vakarą sužibs Kalėdų eglės

2020 11 28
Vyriausybė pritaria balsavimui internetu: tokią tvarką pirmieji turėtų išbandyti užsienio lietuviai

Dėl susiklosčiusios padėties atšaukiami du Seimo posėdžiai

2020 11 23
„Saldžios“ Kalėdos | kaunas.lt nuotr.

Kaunas ruošiasi „saldžioms“ Kalėdoms

2020 11 23
Lietuvos kariuomenė – nepajudinamas mūsų nepriklausomybės ramstis

Lietuvos kariuomenės dienos proga pirmąsyk suplevėsuos visų keturių pajėgų vėliavos

2020 11 22
Kalėdos Birštone: per 40 renginių ir norus pildantis stebuklingas fėjų skveras

Didieji šalies miestai ruošiasi kitokioms Kalėdoms

2020 11 17
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Prasidėjus karantinui – pokyčiai kultūros darbuotojų veikloje

2020 11 06
COVID-19 virusas yra jautrus terminiam apdorojimui

Pagal užsikrėtimų COVID-19 skaičių pirmauja Vilniaus apskritis, daugiausia jų siejami su apsilankymais ir renginiais baruose

2020 11 01
Rodyti daugiau

Naujienos

Prezidentūroje surengta M. Gimbutienės šimtmečiui skirta konferencija (video)
Istorija

Prezidentūroje surengta M. Gimbutienės šimtmečiui skirta konferencija (video)

2021 01 26
Apie asmens dokumento galiojimo pabaigą – priminimas ir trumpąja SMS
Lietuvoje

Lietuvos pilietybę atkurti siekiantys asmenys tai galės atlikti ir diplomatinėse atstovybėse

2021 01 26
Žmonės ir miškas | gyvasmiskas.lt nuotr.
Lietuvoje

Lietuvai – EK įspėjimas dėl miškų nuosavybės ribojimo

2021 01 26
Esant 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti
Gamta ir žmogus

Sniegas toliau sunkina eismo sąlygas, perspėjimą siunčia ir ugniagesiai

2021 01 26
Pajūryje pradedama statyti „sanatorija“ nukentėjusiems Baltijos jūros gyvūnams
Lietuvoje

Jūrų muziejus kviečia pažinti vandens pasaulį ir per karantiną

2021 01 26
Skelbiu.lt įspėja dėl vis uoliau besidarbuojančių sukčių
Lietuvoje

Skelbiu.lt įspėja dėl vis uoliau besidarbuojančių sukčių

2021 01 26
Lietuvos automobiliai maudosi druskoje
Gamta ir žmogus

Vairuojant krentant stipriam sniegui svarbi kiekviena smulkmena

2021 01 26
Numatomame kultūros biudžete nacionaliniai ir valstybiniai teatrai bei koncertinės įstaigos turės atskirą finansavimą veiklai
Lietuvoje

Kultūros ir meno atstovai kviečiami naudotis finansinėmis pagalbos priemonėmis

2021 01 26


SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • rimantas apie Sudie, svajonių Amerika
  • rimantas apie Sudie, svajonių Amerika
  • rimantas apie Sudie, svajonių Amerika
  • rimantas apie Sudie, svajonių Amerika

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kompiuterinių žaidimų prekyba per „Eneba“
  • Prezidentūroje surengta M. Gimbutienės šimtmečiui skirta konferencija (video)
  • Lietuvos pilietybę atkurti siekiantys asmenys tai galės atlikti ir diplomatinėse atstovybėse
  • Lietuvai – EK įspėjimas dėl miškų nuosavybės ribojimo

Skaitomiausi straipsniai

  • Baltų tikėjimo puoselėtojai kviečiami dalyvauti elektroninėje apklausoje (video) peržiūrėta: 2498; komentarų: 23
  • A. Miceikienė. Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus peržiūrėta: 906; komentarų: 6
  • Vilniaus stoties rajonas ruošiasi keisti savo veidą peržiūrėta: 871; komentarų: 3
  • 2021-aisiais minimas poeto Vytauto Mačernio gimimo šimtmetis peržiūrėta: 868; komentarų: 2
  • Lietuvos mokslų akademijos gimtadienis peržiūrėta: 858; komentarų: 0
  • Lietuvos meno kūrėjus suglumino Lietuvos kultūros tarybos parama Rusijos atlikėjams peržiūrėta: 813; komentarų: 27

Artimiausi renginiai

  1. Rasos

    2021-06-23 08:00 - 2021-06-24 17:00

Žiūrėti visus Renginiai

Kiti Straipsniai

Policijos generalinis komisaras prašo riboti renginius ir žmonių susibūrimus

by Ditė Česėkaitė
2020 12 29
0
Policija, šventės | policija.lt nuotr.

Policija, šventės | policija.lt nuotr. Įvertinus susidariusią padėtį ir atsižvelgiant į Vyriausybės nutarimą, draudžiantį komercinius ir...

Skaityti toliau

Atnaujinta Kauno sporto halė lankytojus pasitiks įvairiais renginiais

by Ditė Česėkaitė
2020 12 18
0
Kauno sporto halė | kaunas.lt nuotr.

Kauno sporto halė | kaunas.lt nuotr. Kauno sporto halėje daugiau kaip metus laiko plušantys statybininkai jau...

Skaityti toliau

Karantino sąlygos kitą savaitę gali dar griežtėti, ketinama drausti žadėtą muziejų lankymą

by Ditė Česėkaitė
2020 12 04
3
Kaukė, izoliacija | sam.lt nuotr.

Kaukė, izoliacija | sam.lt nuotr. Negerėjant padėčiai dėl koronaviruso plitimo, gruodžio 7 d. Vyriausybė ruošiasi peržiūrėti...

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

  • rimantas apie Sudie, svajonių Amerika
  • rimantas apie Sudie, svajonių Amerika
  • rimantas apie Sudie, svajonių Amerika
  • rimantas apie Sudie, svajonių Amerika
  • Žinutę gavau apie Vilniuje paminėtas 1941 m. Birželio sukilimas (video, nuotraukos)

Tags

Aplinkos ministerija Dalia Grybauskaitė ES Europos sąjunga gamta Gamta ir ekologija istorija JAV Kaunas kelionės kinas Knyga konkursas koronavirusas kultūra Kultūros ministerija kultūros paveldas Latvija lenkai Lenkija Lietuva lietuviai lietuvių kalba menas mokiniai mokslas muzika NATO paroda politika renginiai rinkimai Rusija Seimas sportas studentai sveikata tauta Ukraina vaikai Vilnius Vyriausybė Šventės šventė švietimas
Kitas straipsnis
Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Ar bus apklausta Prezidentė D.Grybauskaitė?

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | Visi įrašai

Darbo skelbimai

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Apie Alkas.lt
  • Renginiai
  • Skelbimai
  • Žaidimai
  • Radijas
  • Nuorodos
  • Reklama
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi įrašai