Prie saugomų teritorijų puoselėjimo galės prisidėti kiekvienas (2)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Nuo gegužės nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose planuojama įvesti lankytojo bilietą. 5 dienų bilietas lankytis konkrečioje saugomoje teritorijoje galėtų kainuoti 1 eurą.

Planuojamas įvesti bilietas būtų savanoriškas – jo neįsigiję žmonės galėtų patekti į Lietuvos saugomas teritorijas. O jį gera valia įsigiję lankytojai prisidėtų prie pažintinių gamtos objektų priežiūros, švietėjiškos gamtosauginės veiklos, tvarkymo.

„Šis solidarumo bilietas nėra mokestis, tai parama saugomoms teritorijoms, kurias lankome, kurių sukurta infrastruktūra naudojamės ir kuriose po savęs neretai ką nors ne visai reikalingo paliekame. O juk visa tai reikia prižiūrėti, tvarkyti, atnaujinti… Turime puikų Aukštaitijos nacionalinis parko, kuris tokį bilietą įsivedė dar pernai vasarą, pavyzdį. Parko lankytojai savanoriškai nupirko bilietų ir parką parėmė beveik 40 tūkst. Lt“,– sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Gera valia įsigytas saugomų teritorijų lankytojo bilietas suteiktų teisę be papildomo mokesčio naudotis įrengtomis ir prižiūrimomis atokvėpio vietomis, takais, trasomis, poilsiavietėmis, stovyklavietėmis.

Lankytojų patogumui planuojama įvesti įvairios trukmės bilietus. Pavyzdžiui, 5 dienų bilietas lankytis konkrečioje saugomoje teritorijoje kainuotų 5 eurus, 30 dienų bilietas, kuris galiotų lankantis visuose valstybiniuose parkuose, kainuotų 10 eurų. Taip pat planuojama įvesti ir šeimos bilietą, kuris leistų visiems šeimos nariams lankytis visuose parkuose. Toks bilietas šeimai metams kainuotų 25 eurus.

„Svarstomas įvesti lankytojo bilietas – tai tam tikra simbolinė investicija į savo pačių gerovę. Juk kiekvienam iš mūsų daug smagiau leisti laiką prižiūrėtoje gamtoje, atsipūsti sutvarkytoje poilsiavietėje. Tai taip pat proga ne tik imti iš gamtos, bet ir šį tą jai duoti“, – sakė aplinkos ministras.

Lankytojo bilietas planuojamas įvesti Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos ir Žemaitijos nacionaliniuose parkuose bei visuose regioniniuose parkuose, išskyrus Pavilnių ir Verkių regioninius parkus, kurių veiklą kuruoja Vilniaus savivaldybė.

Lankytojų bilietus planuojama platinti saugomų teritorijų lankytojų centruose, ekologinių renginių vietose, poilsiavietėse, stovyklavietėse, internetu, „Perlo“, „Tiketa“, „Bilietai.lt“ ir kituose terminaluose.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos parengtas lankytojų bilieto projektas dar nėra patvirtintas ir bus svarstomas artimiausiu metu.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

  1. Arunas:

    Tokiam bilietui pritariu, nors šeimai tai kainuos
    Bet labai gaila kad labiau atsakingi (kurie ir taip mažiausia šiukšlins )mokės ir už netvarkingus (“vargšus”) lėbautojus

  2. pilietė:

    Pirmasis sakinys skamba : ,,planuojama įvesti lankytojo bilietą. 5 dienų bilietas lankytis konkrečioje saugomoje teritorijoje galėtų kainuoti 1 eurą.”. Toliau skaitant rašinį įmokų suma jau ženkliai padidėja: ,,5 dienų bilietas lankytis konkrečioje saugomoje teritorijoje kainuotų 5 eurus”. Na, jei bus patvirtintas įmokų rinkimas, tai ir ši suma tikėtina jog bus negalutinė …
    Aš manau, kad neturėtų būti įvesti mokesčiai parkams, gal tik apribojimai, kaip pvz. nevedžioti šunų, nes maža dalis gyvūnų mylėtojų po savo augintinio išsituštinimo surenka į maišelius fekalijas. Tikrai ne visi parkuose lėbauja ir ūliavoja, šiukšlina ir teršia. Daugelis pensininkų eina į parkus pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru, pasidžiaugti gamtos grožybėmis. Studentai ir aktyvūs žmonės dažnai sportuoja, bėgioja kasdien, todėl įvedus mėnesinį mokestį 10 eurų, tai per metus jau susidarytų net 120 eurų suma, o tai jau daugeliui taptų prabanga džiaugtis visų mūsų bendra nuosavybe – gamta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: