Atliktos kratos asmenims, kurie kaltinami antikonstitucine veikla (17)

M. Bartašiūnaitė | sustabdyta akimirka

M. Bartašiūnaitė | sustabdyta akimirka

Kaip praneša Lietuvos žiniasklaida, šiandien, kovo 19 dieną, atliktos kratos Rusiją šlovinančių asmenų gyvenamose patalpose.

Kratos atliktos Mildos Bartašiūnaitės ir žurnalistu save vadinančio Giedriaus Grabausko, kuris neseniai Kaune rengė piketą prieš NATO, Žilvino Razmino butuose. Kratos buvo atliekamos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Trakuose.  Kratos buvo atliekamos ir pas asmenis, kurie atsakingi už kelis propagandinius internetinius puslapius.

Generalinė prokuratūra ir kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 121 straipsnį – dėl antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimo ir dalyvavimo jų veikloje.

Už šį nusikaltimą numatomas laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

17 komentarų

 1. grybauskaitei:

  Putinas jau atsirado! nebeieskok!

 2. LosAngeles:

  Nu va, stai ir sulaukem 🙂 Tikrai demokratiskai tvarkosi… Vat ten tai buvo totalitarine, o cia demokratine… Tik va klausimas vienas neduoda ramybes: tai kuo jos skiriasi?

 3. manes rusai nepuola:

  ,Tačiau dar didesnį pavojų kelia D.Grybauskaitės karo kurstymas ir jau pradėtas akivaizdus priešingai manančių žmonių persekiojimas.(…)
  Ar tik prieš kelis metus galėjome įsivaizduoti, kad žmonės, kurių nuomonė mums nepatinka, turėtų būti metami į kalėjimus, ir apšaukiami Lietuvos išdavikais? Lietuva prie Grybauskaitės labai greitai virsta nekritiškai mąstančių žmonių minia, kurie kaip užkeikimą kartoja “rusai puola”.’ laisvas laikrastis

 4. )..(:

  Artūras Račas: Minčių tiek daug, kad net nežinau, kaip jas visas teisingai sudėlioti. Bet viena žinau tikrai – tai, kas šiandien įvyko Lietuvoje, yra labai blogai ir dar kartą patvirtina, kad buvau teisus sakydamas, kad dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė daro neatitaisomą žalą Lietuvai ir septynmyliais žingsniais stumia ją atgal į praeitį, iš kurios po to grįžti bus labai sunku. Apie tai, kas įvyko šiandien, tikriausiai jau visi girdėjote. Generalinei prokuratūrai atliekant ikiteisminį tyrimą buvo atliktos kratos 9 asmenų namuose. Kai kurie tų žmonių – Vaidas Lėkštutis, Milda Bartašiūnaitė, Giedrius Grabauskas – yra šiek tiek žinomi, apie kitus kol kas nebuvo pranešta. Tačiau žinoma, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas Valstybės saugumo departamento iniciatyva ir kad jo esmė „antikonstitucinių grupių kūrimasis ir veikla“. Aš, prisipažinsiu, kai tai sužinojau – nepatikėjau. Ir ne tik todėl, kad pirmieji tai pranešė „Delfi“, kurie pastaruoju metu turi vis mažiau bendro su žurnalistika. Nepatikėjau, nes iki šiol buvau šventai įsitikinęs, kad nepaisant to, kad D.Grybauskaitė savo mentalitetu ir labai artima V.Putinui, Lietuva niekad netaps panaši į Rusiją. Nepatikėjau, nes laikiausi nuomonės, kad Lietuva demokratijos ir sveiko proto keliu nuėjo taip toli, kad net D.Grybauskaitė su G.Grina, padedant Monikai Garbačiauskaitei, Audriui Siaurusevičiui ir kitiems, nėra pajėgūs grąžinti mūsų atgal. Ir žinote ką? Nepaisant to, kas šiandien įvyko, vis dar tikiu, kad taip nebus ir kad Tautinės giesmės nepakeis „The Beatles“ daina ir kad Lietuvoje atsiras jėgų, kurios neleis D.Grybauskaitei tapti Lietuvos Raudonąja uoga. O kas gi vis dėlto šiandien įvyko, galite paklausti jūs. Atsakysiu – šiandien Lietuvoje įvyko pasikėsinimas į konstitucinę santvarką. Tačiau pasikėsino į ją ne M.Bartašiūnaitė, G.Grabauskas ar V.Lėkštutis. Pasikėsino tie, kurie skatino pradėti ikiteisminį tyrimą, tie, kurie priėmė sprendimą jį pradėti, ir tie, kurie šiandien vykdė kratas.

 5. antanas:

  „Aš, Lietuvos Respublikos pilietė Milda Bartašiūnaitė, pripažįstu Luhansko ir Donecko respublikų legitimumą“, – vienoje laidoje rėžė Milda, pabrėžusi, kad visokeriopai palaiko Donbaso separatistus bei remia Aleksandrą Zacharčenką… Facebook Milda reklamuojasi:”Mano senelis buvo partizanas, todėl savotiškai esu laiminga, jog galiu patirti tą patį, bent maždaug tą patį persekiojimą bei priespaudą, ką išgyveno jis.” Kas gali patvirtinti ar paneigti apie sex ekspertės Mildos Bartašiūnaitės-Rudalevičienės senelį “partizaną”, kurį ponia Milda taip dievina, kaip Dombaso separatistus? Lietuvai vienas senelis-“partizanas” yra labai gerai žinomas – NKVD kadras Josifas Bartašiūnas kilęs iš Šiaulių apskrities, kuris buvo vienas svarbesnių Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui slopinimo, gyventojų trėmimų ir sovietinio genocido organizatorių. 1944–1946 m. jo vadovaujama NKVD surengė 25 500 karinių operacijų, nužudė 14 400 ir suėmė apie 35 000 žmonių, be teismo sprendimo ištrėmė daugiau, kaip 9000 partizanų šeimų narių. „Bartašiūno vilos“ vardu buvo vadinamas Tuskulėnų dvaras, kuriame NKVD-KGB laidojo nužudytus pasipriešinimo veikėjus. Panašu, kad tokio senelio anūkė Milda visokeriopai palaiko Donbaso separatistus bei remia Aleksandrą Zacharčenką.

 6. )..(:

  „Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką.(…) Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus ir t.t.“

 7. Arūnas:

  vienas dalykas yra išsakyti savo nuomonę, kritikuoti valstybės įstaigas ir pareigūnus, kitas dalykas niekinti valstybės įstaigas, užgaulioti pareigūnus ir kitus piliečius, platinti agresoriaus ir jo kolaborantų propagandą išvertus ją į lietuvių kalbą, šmeižti Lietuvos sąjungininkus ir teisinti kai okupuojama Lietuvai draugiškos šalies teritorijos dalis, skleisti melą, kad agresorius kolaborantus neaprūpina ginklais, pinigais ir samdiniais, ir užgaulioti savo šalį ginančius ukrainiečius. Tokie veiksmai turi būti teisiškai įvertinami

 8. saunuole Milda,:

  ,Sekančią dieną po masinių kratų akcijos, Mildos Bartašiūnaitės namuose, anksti ryte, vėl įkyriai suskambo durų skambutis. Pasiteiravus kas ten, pasigirdo balsas prisistatantis, TV3 korespondentu Aleksandru ir prašantis interviu. Kadangi Milda griežtai atsisakė su juo bendrauti, šis „ponas & Co“ stovėjo po jos langas ir filmavo juos, o vėliau ėmė rinkti paskalas apie ją pas jos kaimynes, kurios, reikia pripažinti, nelabai pasidavė šių „korespondentų“ provokacijoms ir savo kaimynės purvais nepylė. Tada šis ponas iš TV3 baigdamas savo filmuojamą reportažą pareiškė, jog Milda pareikalavo pinigų už interviu (1000€u), o kadangi „piguva“ mokėt nenorėjo – tai ir interviu, deja, negavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: