A.Butkevičius siūlo šauktiniams kas mėnesį mokėti daugiau kaip po 200 eurų (1)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius siūlo šauktiniams kas mėnesį mokėti daugiau kaip po 200 eurų. Šiuo metu šauktinio buitinėms išlaidoms numatyta skirti po 38 eurus. A. Butkevičius sako, kad yra įpareigota parengti projektus ir dėl atlyginimų didinimo profesionalams.

„Yra duotas pavedimas, kad paruoštų dokumentus dėl atlyginimo didinimo profesionalams, tarnaujantiems Lietuvos kariuomenei, ir taip pat būtų padidinti atlyginimai šauktiniams. Šiuo metu yra tik 38 eurai. Mes esame pasiūlę – gal būtų galima padidinti 200 eurų, kad kiltų didesnis noras ateiti ir tarnauti Lietuvos kariuomenėje“, – teigia A. Butkevičius.

Šiuo metu jaunesnysis eilinis kariuomenėje gauna apie 600 eurų, kapitonas – apie 1 tūkst. eurų.

Seimas ketvirtadienį priėmė sprendimą penkeriems metams į Lietuvos kariuomenę grąžinti šauktinius.

 Premjerui pasiūlius būsimiems šauktiniams mokėti ne 38 eurus, o 238 eurus per mėnesį, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tikina, kad kol kas tokių galimybių ministerija neturi.

„Šiuo metu numatyta 38 eurai – tai gal mažoka suma. Ar ji bus 238 – man atrodo, su šitomis finansinėmis galimybėmis dar šį rudenį negalėsime (tiek mokėti), o kaip bus ateityje – dar pažiūrėsime“, – Žinių radijui sakė ketvirtadienio pavakarę sakė J. Olekas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Pikc:

    Vienas geras pažįstamas neblogą, mano galva, mintį iškėlė: jei atitarnavusiems būtų garantuojama nemokama vieta studijuoti bet kurioje Lietuvos aukštojoje mokykloje, padidėtų jaunuolių motyvacija tarnauti (ko gero, nereiktų jokių loterijų – užtektų savanorių), padidėtų tarnaujančiųjų intelekto vidurkis (nes tarnautų ketinantys studijuoti) ir padidėtų studijuojančiųjų patriotizmo lygis. Aišku, yra galima problema – “silpnesni” studentai, kurie kitomis sąlygomis “nepraeitų konkurso”, bet tokių ir taip užtenka, o kad jie neišstumtų kitų, juos į tas nemokamas vietas galima priimti papildomai, o ne vietoj kitų studentų. Plius, būtų garantuotas tik priėmimas, o toliau jau studentams patiems tektų stengtis “išsilaikyti”, tad visiškai negabūs net ir nestotų, nes suprastų, kad “nepaveš”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: