Rusija įmonių vadovų iš Lietuvos nebelaukia – susirasti darbą jiems bus sunkiau (0)

„Gazprom“ tinklapio nuotr.

„Gazprom“ tinklapio nuotr.

Darbo netekusiems aukščiausio lygio vadovams Lietuvoje šiuo metu – ne pats lengviausias metas. Susirasti naują darbdavį vadovaujančias pareigas užimantiems specialistams darosi gana sudėtinga, o dar neseniai vadovus iš Lietuvos mielai samdydavusios Rytų valstybių įmonės mūsiškiams užveria duris. Sumažėjusios galimybės užsienyje lemia aukšto lygio vadovų perteklių mūsų darbo rinkoje – pastebi tiesioginės darbuotojų paieškos žinovai.

„Anksčiau darbo netekę vadovai dairydavosi į Rytų rinkas. Šiuo metu tokių galimybių nebėra“, – sako aukštos klasės specialistų paieška užsiimančios bendrovės „Master Class Lietuva“ vadovė Laura Duksaitė-Iškauskienė. „Rusijos ekonomikai patiriant rimtus sunkumus, šioje valstybėje stoja verslo plėtra, patys rusai nebėra tikri dėl darbo vietų, tad nebelieka ir specialistų iš užsienio poreikio. Be to, vadovų iš Lietuvos Rusijos įmonės nebesamdo ir dėl politinių priežasčių – kaimyninėje šalyje vyraujančios ir palaikomos patriotinės nuotaikos nėra palankios ten įsitvirtinti siekiantiems lietuviams“.

Kalbėdama apie kitas Rytų valstybes, tokias kaip Azerbaidžanas, kuriose dirba specialistai iš Lietuvos, ekspertė pastebi, kad jose aukšto lygio darbuotojų ir vadovų samdoma mažiau dėl smukusios naftos kainos ir jos sukelto ekonomikos augimo lėtėjimo.

Anot L. Duksaitės-Iškauskienės, sunkiausia naują lygiavertę darbovietę netekus darbo Lietuvoje šiandien susirasti būtent įmonių vadovams.

„Šių vadovų kaita yra, palyginti, maža, rinka nedidelė. Reikia nepamiršti, kad didžiojoje dalyje Lietuvos bendrovių vadovo pareigas eina įmonės savininkai, tad samdomi specialistai neturi didelės paklausos. Taip pat neretai susiduriama ir su akcininkų požiūriu, kad potencialus vadovas įmonei yra per geras, kad neverta investuoti į itin aukštos klasės vadovą, o įmonės tikslams pasiekti užteks ir esamų žmogiškųjų išteklių ar pigiau atsieisiančio specialisto“, – sakoL. Duksaitė-Iškauskienė.

Situaciją vadovų darbo rinkoje vertinančios ekspertės teigimu, savo darbo vietą branginti derėtų ir finansų bei personalo vadovams. Pasak L. Duksaitės-Iškauskienės, šie specialistai yra gana sėslūs, jų kaita yra pakankamai nedidelė, tad ir paklausa mažesnė. Tokių vadovų galimybės rinktis darbdavį yra ribotos.

„Tuo tarpu paklausiausi šiuo metu yra pardavimų vadovai. Jie gali jaustis pakankamai ramūs, nes net ir netekę darbo veikiausiai nesunkiai ras kitą“, – įsitikinusi tiesioginės darbuotojų paieškos ekspertė. „Įmonės aktyviai ieško pardavimų vadovų, o rasti sau tinkamiausią joms šiuo metu taip pat nėra sudėtinga. Tokią pardavimų vadovų paklausą lemia ir spartus prekybos sektoriaus augimas“.

L. Duksaitė-Iškauskienė atkreipia dėmesį į tai, kad dažnai naujo darbdavio paieškose su sunkumais susiduria itin aukštos kvalifikacijos vadovai, nes įmonių, kurioms reikėtų tokių kompetencijų, Lietuvoje paprasčiausiai nėra daug.

„Šiuo metu vadovų kaita ir paklausa didžiausia prekybos įmonėse. Gamybos įmonės aukščiausio lygio vadovų ieško rečiau“, – teigia žinovė. „Ši situacija kurį laiką neturėtų keistis“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: