Rygoje įvyko eitynės skirtos pagerbti latvių karius legionierius (video, nuotraukos) (4)

P3160094-K100

Rygoje įvyko eitynės skirtas pagerbti latvių karius legionierius | S. Gorodeckio nuotr.

Kovo 16 d. Rygoje buvo švenčiama Legionierių diena.  Tą dieną organizacija „Daugavas vanagi“ („Dauguvos vanagai“) surengė eitynės skirtas pagerbti latvių karius legionierius, kurie per Antrąjį pasaulinį karą kovėsi nacistinės Vokietijos „Waffen SS“ divizijoje.

Eitynės prasidėjo Rygos senamiestyje nuo Šv. Jono katedros. Prieš tai šioje katedroje buvo aukojamos atminimo mišios. Bemaž keli tūkstančiai eitynių dalyvių žygiavo iki Laisvės paminklo, prie kurio buvo padėjo gėlių.

Eitynių dalyviai dainavo latvių SS legionierių dainas ir nešė Latvijos, Estijos ir Lietuvos  vėliavas bei plakatus su sūkiais „Okupacinei valdžiai – ne! Laisvai Latvijai – taip!“ Atėję prie Laisvės paminklo jie padėjo Latvijos bei Ukrainos vėliavų spalvų gėlių puokštes ir sugiedoję Latvijos himną išsikirstė.

Legionierių eitynėse dalyvavo ir Lietuvos Tautininkų sąjungos (TS) nariai. Eisenoje jie nešė trispalves vėliavas. Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka ir TS tarybos narys Ričardas Čekutis davė interviu vietos žiniasklaidai.

Kovo 16-oji iki 1998 metų Latvijoje buvo kaip Latvių legiono diena. 1998 metų vasarą ši diena buvo įstatymų pripažinta minėtina diena. Tačiau po dvejų metų Latvijos Seimas paskelbė padaręs klaidą, leisdamas oficialiai minėti dieną, kurią rusai patyrė labai skaudų pralaimėjimą. Tuomet legionierių atminimo dieną buvo išbraukta iš oficialiai minėtinų dienų kalendoriaus.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

  1. Pikc:

    Šiemet, deja, nepavyko nuvažiuoti, bet kiek anksčiau būdavau, ten visada 1500-200 žmonių susirinktdavo, tad BNS informaciją apie “keliis šimtus” aš vertinčiau skeptiškai – prisiminkite, kaip buvo pateikiamas Vasario 16-os ar Kovo 11-os eitynių dalyvių skaičius arba kaip rusų “informacijos” kanalai kokių nors antiputleriškų renginių dalyvių skaičių.

  2. Pikc:

    Atsiprašau, turėjo būt ne “1500-200 žmonių”, o “1500-2000 žmonių”.

  3. Ačiū už patisklinimą. Pataisėme informaciją.Dalyvių iš ties buvo daugiau. Tikrai tarp 1000 ir 2000.

  4. Gustavas:

    Sveikinu tikrus Latvių karžygius .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: