V. Mazuronis prašo skelbti G. Bumbulio tarptautinę paiešką (1)

dagbladet.no nuotr.

dagbladet.no nuotr.

Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis kreipėsi į Lietuvos vidaus reikalų ministrą su prašymu surasti Norvegijoje iš motinos atimtą Lietuvos Respublikos pilietį Gabrielių Bumbulį.

„Raštu kreipiausi į vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį prašydamas surasti mūsų šalies nepilnametį pilietį, nes nei jo artimieji, nei Lietuvos ambasada Norvegijos Karalystėje, nei Lietuvos insititucijos atsakingos už vaikų teisių apsaugą neturi jokių žinių nei apie jį, nei apie jo dabartinę gyvenamą vietą, būseną ar interesų apsaugą. Manau, jog Lietuvos institucijos privalo rūpintis savo piliečiais ir padaryti viską, kad vaikas būtų surastas,“ – sako EP narys V. Mazuronis.

EP nario rašte, adresuotame Vidaus reikalų ministrui rašoma, jog Norvegijos insitucijos neteikia Lietuvos vaiko teisių apsaugos institucijoms bei ambasadai informacijos apie Lietuvos piliečio G. Bumbulio buvimo vietą, neleidžia šių institucijų atstovams ir G. Bumbulio artimiesiems susitikti, bendrauti, bei įsitikinti, jog yra užtikrinami jo interesai, teisės ir saugumas.

Kreipimesi pabrėžiama, kad G. Bumbulio motinai G. Leščinskienei motinystės teisės nėra atimtos nei Lietuvos nei Norvegijos teismų sprendimais. Šios teisės buvo atimtos Miorės ir Rumsdalės apskrities komisijos sprendimu, kuris teisininkų teigimu, nors ir turi teisę spręsti vaikų globos klausimus Norvegijoje, tačiau nėra teisminis organas.

„Norvegijos institucijos neturi teisės riboti Lietuvos piliečių pamatinių teisių ir laisvių. Lietuvos Konstitucijos 13 straipsnis konstatuoja: „Lietuvos valstybė globoja savo piliečius užsienyje“. Todėl mūsų institucijos privalo padaryti viską, kad tai būtų ne tušti žodžiai, o konkretūs darbai, ypač kalbant apie mažamečių ir nepilnamečių Lietuvos piliečių apsaugą ar globą. Tai, kad Lietuvos institucijoms buvo užkirstas kelias dalyvauti sprendžiant nepilnamečio piliečio likimą, tai, kad nebuvo sudarytos sąlygos suteikti jam mūsų valstybės paramos ir pagalbos tuo metu, kai jam to labiausiai reikėjo, yra grubus mūsų Konstitucijos pažeidimas. Imkim galų gale ir parodykime konkrečiais veiksmais, kad mums rūpi mūsų piliečiai ir kad su mūsų valstybinėmis institucijomis turi būti skaitomasi, kai yra sprendžiami mūsų vaikų klausimai,“- sako Valentinas Mazuronis.

Europos Parlamento narys V. Mazuronis Vidaus reikalų ministrui adresuotame rašte prašo, kad VRM pavaldžios insitucijos pasitelkusios visas turimas priemones, įskaitant ir tarptautinės paieškos paskelbimą, surastų Lietuvos Respublikos pilietį G. Bumbulį ir imtųsi visų priemonių, kad jis būtų grąžintas į Lietuvą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

 1. Giedrius:

  Tikėtina, kad motinos/tėvai susipras patys kreiptis į Lietuvos teisėsaugą, dėl Lietuvos piliečių, jų vaikų
  iš Lietuvos “išplėšinėjimo”; nepaisant skiedrų, lakstančių tarpe tarptautinių “teisių”…
  visų pirma – Lietuvos piliečio ugdymo, globos bei gyvenimo vieta – LIETUVA.

  Pilietis – tai išvestinė tiesioginė sąvoka nuo senovinio žodžio PILIS,
  gynybinė pilių supylimo apsaugai nuo išorės ir vidaus priešų
  naujovė, – būtent išskirtiniausias Lietuvos valstybingumo
  požymis dešimttūkstantmetinėje civilizacijos išlikimo bei
  kovos už būvį istorijos atkarpoje; mūsų pilių įgulų
  gynėjų-karių auklėjimas – paprotinė technologijų ir
  asmenybės ugdymo raidos apraiška.

  Lietuvos istorinė imperinio valstybingumo įtakos,
  ir tautos gyvasties išsaugojimo skaitlingesniųjų
  kaimyninių artimų bei tolimų tautų puldinėjimo
  atvejais, – ginta, saugota, augta ir gan didelių
  aukų dėka greta pražuvusių prūsų, jotvingių
  ir kitų, jau nežinioje, išlikome.
  Asmenine k i e k v i e n o, ir VISŲ bendra pastanga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: