Apdovanojimas už ištikimybę Lietuvai įteiktas 100 metų švenčiančiai B. Fedaravičienei (0)

resize_800x500_dsc_4483

Birutė Fedaravičienė ir Dalia Grybauskaitė | Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Kovo 4 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Istorinėje Prezidentūroje Kaune 100 metų jubiliejaus proga pasveikino Lietuvos visuomenės veikėją Birutę Fedaravičienę ir įteikė Lietuvos valstybės apdovanojimą.

Prezidentė apdovanojo B. Fedaravičienę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi kaip ilgametę Lietuvos valstybės nepriklausomybės siekio ir Pietryčių Lietuvos regiono istorijos puoselėtoją. Apdovanojimas paskirtas 2015 m. vasario 16 d. dekretu – Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Valstybės vadovė, įteikdama apdovanojimą, sakė: „Į šią nepaprastą vienos moters biografiją telpa visa Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio, kurį minėsime po trejų metų, istorija. Tai pavyzdys patriotizmo ir ištikimybės Lietuvai, jos kultūrai. Mūsų stiprybė – tokie žmonės, kaip Birutė, dėka jų esame laisvi ir nepriklausomi jau 25 metus.“

B. Fedaravičienė yra pripažinta Neginkluoto pasipriešinimo dalyve už veiklą 1939 metais, dirbant Lietuvos generaliniame konsulate Vilniuje ir gelbstint žydus.

resize_800x500_dsc_4598

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Nuo 1940 m. B. Fedaravičienė daug nuveikė, saugodama ir puoselėdama lietuvybę Vilniaus krašte. Ji siekė, kad čia būtų atidarytos lietuviškos mokyklos, kad pamaldos bažnyčiose vyktų lietuvių kalba, o gyventojai gautų lietuvišką spaudą.

Valstybei atkūrus nepriklausomybę B. Fedaravičienės iniciatyva Kaune atstatytas paminklas „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“, pasodinta ąžuolų giraitė J. Basanavičiaus gimtinėje Tautinio atgimimo ąžuolyne, prie Kauno istorijos muziejaus atstatyta „Knygnešių sienelė“. Daug metų atiduota Valstybiniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui.

resize_800x500_dsc_4623

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Prezidentė, linkėdama jubiliatei kuo stipresnės sveikatos ir meilės gyvenimui, padėkojo už įkvepiantį pilietiškumą ir didelės pagarbos vertas pastangas, kad Lietuva būtų gražesnė, tvirtesnė, šviesesnė.

Prezidentės komentaras žiniasklaidai Istorinėje Prezidentūroje Kaune:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *