Dėl rinkimų pažeidimų – pirmieji suėmimai (0)

Protestas prie VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Protestas prie VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Penktadienio, vasario 27 dienos, rytą Policijos departamentas pranešė, kad iš viso šalyje jau pradėti 24 ikiteisminiai tyrimai dėl pažeidimų rinkimuose, daugiausia – dėl balsų pirkimo.

Iš viso vasario 25–27 dienomis gauti 46 pranešimai apie galimus pažeidimus. Daugiausia pranešimų gauta Trakų rajone – 15.

Kaip pranešė Vilniaus policijos viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis, 16 asmenų buvo pristatyti į policijos komisariatą aiškintis, daliai iš pristatytųjų buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, vienas asmuo buvo suimtas, vasario 27 dienos rytą pateikti įtarimai viename ikiteisminiame tyrime Trakuose, taip pat bus pateikti įtarimai vienam iš įtariamųjų Švenčionių rajone.

Kitas asmuo pasinaudojo taip vadinamu imunitetu, tačiau šiandien Vyriausioji rinkimų komisiją jį panaikino.

Komisaras taip pat pripažino, kad didžiausios siūlomos sumos perkant balsus yra iki 5 eurų. Jis taip pat patvirtino, jog kitose apskrityse egzistuoja schema, pagal kurią kandidatams siūloma pirkti balsus už 15 eurų, tačiau patiems rinkėjams esą jau siūloma tik trečdalis šios sumos, likusi turėtų atitekti tarpininkui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: