P. Gylys. Ukraina: isterija prieš sveiką nuovoką (17)

Povilas Gylys | Asmeninė nuotr.

Povilas Gylys | Asmeninė nuotr.

Antrojo šaltojo karo sukelta politinė isterija Lietuvoje tęsiasi. Dar daugiau – ją bandoma eskaluoti. Apie tai liudija naujausi buvusių komjaunuolių, mūsų karo šauklių Vytauto Landsbergio ir Lino Linkevičiaus pareiškimai. Kaip visada išsiskiria mūsų „naujasis patriarchas“, kuris, reaguodamas į paskutines pastangas sustabdyti kraujo liejimą Ukrainoje, tėškia, jog Vakarai „tokie kvaili, kad nebereikia ir kvailinti toliau“. Tiesa, jis dar nėra galutinai praradęs vilties dėl Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento. „Man vienintelis kylantis klausimas – ar prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) kapituliavo, ar ne?“ – sako Lietuvos „vanagų“ ir isterikų dvasinis vadovas.

Taigi, pagal Vytautą, Angela Merkel ir Fransua Olandas (François Hollande) yra kvaili Minskas-2 suokalbio, lygintino su istoriniu Miuncheno suokalbiu, dalyviai. Jie bailiai ir kvailiai. Beveik Vladimiro Putino marionetės.

Svarbiausiam karo tribūnui antrina ir mūsų Užsienio reikalų ministras, neapsiverčia liežuvis jį vadinti diplomatijos šefu. Nes diplomatijos jo pasisakymuose šiuo klausimu nepastebėta. Ministro manymu, Vakarai prisideda prie konflikto eskalavimo savo neveiklumu, kuris kyla iš situacijos Ukrainoje nesuvokimo. O jei nesuvokia, tai aišku – jie kvailiai.

Psichologinę įtampą siekiantys palaikyti bando paveikti mūsų viešąją sąmonę, skiepydami mintį apie tai, kad blogis slypi ne tik Rytuose, kad blogio jėgų įtakoms pasidavė Vokietijos kanclerė, Prancūzijos prezidentas ir gal net, baugu, JAV prezidentas.

Tiems, kas jau tapo šio politinio spiritizmo seanso dalimi, siūlyčiau kuo greičiau sau įsignybti ir grįžti jei ne į diplomatinių aukštumų, tai bent į sveikos nuovokos erdvę.

Sveika nuovoka juos nuleistų ant žemės, leistų operuoti realiais faktais, bet ne iliuzijomis. Politiniai iliuzionistai norėtų, kad viskas vyktų pagal jų norus, kaip toj rusiškoj pasakoj: „Lydekai paliepus, man panorėjus…“ Realioje tikrovėje tenka skaitytis su faktais: karas vargšėje Ukrainoje vyksta, masiškai liejasi kraujas, ne tik fizine, bet ir socialine prasme, griaunami milijonų žmonių gyvenimai. Kadangi žmogaus gyvybė yra aukščiausia vertybė, karo mašiną reikia stabdyti. Sveiką protą ir žmoniškumą išlaikę asmenys sakytų: stabdyti karą reiktų dar ir dėl to, kad būtų išlaikytas šansas išgyventi Ukrainos valstybei. Šiandien šios šalies valstybingumui yra iškilusios rimtos, net fundamentinės grėsmės. Karo veiksmų nutraukimas, daugelio blaiviai mąstančių analitikų nuomone, leistų išvengti šios šalies ekonomikos bankroto, drastiško socialinio degradavimo ir naujų politinių perturbacijų – revoliucijų, perversmų ir t.t.

Karinės isterijos skatinimas, ginklų tiekimas ir kitos „vanagų“ siūlomos priemonės toliau griautų Ukrainos valstybingumo pamatus.

Todėl, manau, nereiktų kvailiais vadinti tų politinių lyderių, kurie gerai suvokia grėsmes pačiai Ukrainai ir visam kontinentui bei prisideda prie karinių veiksmų stabdymo. O dabartinis V. Landsbergio, L. Linkevičiaus ir kitų „vanagų“ politinis elgesys prieštarauja tikriems, autentiškiems Ukrainos ir, be kita ko, Lietuvos nacionaliniams interesams. Kenkia jis ir Europos konsolidacijai, kontinento integracinei strategijai.

P.S. Aukštoji politika turi ne visada gerai suvokiamą poveikį konkrečių žmonių, bendruomenių, firmų gyvenimui. Pavyzdžiui, jei karo šaukliai nugalėtų, mūsų jauniems vyrams tektų eiti į karą. Iš to karo ne visi grįžtų ir t.t. Įdomu, ar tą ryšį suvokia „kvailus“ Vakarus keikiantys? Tarkim, ar V. Landsbergis yra pasiruošęs savo anūką Gabrielių iš Briuselio persiųsti į Donbasą?! Juk tai būtų įrodymas, kad jis nuoširdžiai tiki karinio sprendimo sėkme ir kad jis pasiruošęs rizikuoti savo anūko likimu. Suprantu, kad tam reikia asmeninės drąsos. Ar jos turi kitus bailumu kaltinantis Vytautas? Taip pat ir jo nomenklatūriniai bendraminčiai.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

17 komentarų

 1. Pikc:

  Nejaučiu JOKIOS simpatijos konservams, bet čia autorius neteisus – bet ne dėl to, kad konservai teisūs. 🙂
  Politika “taika bet kokiomis sąlygomis” tikrai jau buvo taikyta – ir nepasiteisino. Ir čia turiu galvoj ne tik 1938 m. Miuncheną. Prisiminkit, kuo baigėsi Miskas-1 susitarimas ir kokios tai buvo “paliaubos” – ir pažiūrėkit, kaip laikomasi Minstas-2 susitarimo (kurio teroristai, berods, net nepasirašė). Toliau tęsiant ta pačia dvasia, Minskas-n susitarimo sąlygose jau bus kalbama apie “demilitarizuotos zonos” nustatymą Kijevo prieigose. Autoriui derėtų žinoti, kad bet kokie taikos susitarimai galioja tik tada, jeigu jų laikosi ABI pusės. “kacapstanas+teroristai” pusė jo nesilaiko – ir nesilaikys. Ne tokia ten fauna. Tiems padarams totorių chanato mokyklos pamokos nepraėjo veltui – jie tiesiog gyvuliškai mato du variantus: arba bijo jie, arba jų. Nuolaidos ar bandymai mandagiai kalbėtis iš “priešo” (o tai ne tik Ukraina, bet ir visi Vakarai – ir mes) pusės reiškia viena – bijo JŲ. Vadinasi, jų nuomone, jų rankos kaip ir laisvos – ir Vakarai nelabai ką daro, kad kacapstaną priverstų manyti kitaip.
  Ir dar vienas dalykas – aš buvau įpratęs demagogiją girdėti iš libkonų pusės, tad P. Gylio pareiškimas, kad Ukrainos apginklavimas (lyg kacapstanas jau LABAI SENIAI ir labai dosniai nedalintų ginklų teroristams) ir kariuomenės siuntimas yra TAS PATS šiek tiek nustebino. 😉
  Apskritai, kai svetima valstybė karine jėga okupuoja nemenką gabalą nepriklausomos šalies teritorijos, kalbėti apie “karinę isteriją” galima nebent vienu – šalies-agresorės adresu. Autorius, matau, mano priešingai. Kaip suprantu, jei kacapstanas nuspręstų ir pas mus “apginti engiamus rusakalbius”, autorius irgi “karine isterija” kaltintų užpultuosius – t.y. mus ir mus remiančius bei sakančius, kad kacapstano agresijai reikia duoti atkirtį?
  Na, o apie “argumentą”, kad šalies gynybinės galios didinimas (t.y. ginklų jai tiekimas) griauna jos “valstybingumo pamatus” net neturiu, ką pasakyti. 🙂
  Kyla įtarimas, kad P. Gylio atvejis panašus, kaip ir Z. Vaišvilos – t.y. nuomonė apie konkretų požiūrį konkrečiu klausimu priklauso ne nuo paties požiūrio, o nuo to, KAS jį išsako.

  • JUOZAS:

   apgailestauju, bet Gylys vėl priminė savo sovietinę praeitį. Neigti aukos teisę gintis yra amoralu. O dėl rytų agresoriaus , tai nuo amžių žinom : eis tiek, kiek jiems leis. Šiandien Ukraina kovoja už savo ir mūsų laisvę, už Laisvą Europą. Todėl Europa tiesiog privalo padėti, bent jau ginklais, pinigais, nes kai bus peržengta per Ukrainos lavoną, teks akis į akį stoti į kovą patiems.

 2. Liutauras:

  Pagal autorių išeina, kad Rusijos karinių dalinių ir karinės technikos siun timas į Ukrainą, Donbaso, Ilovaisko, Debalcevės užėmimas, ruošimasis Mariupolio šturmui, stiprina Ukrainos valstybingumą. Norėtųsi išgirsti P.Gylio bendrapartietį, seimo bendražygį Algirdą Patacką.

 3. tampax'as:

  Gylys eilinį kartą nusivažiavo…

 4. Kęstutis:

  Įdomu, šis straipsnis už rublius, ar iš durnumo?…

 5. aciu Povilai:

  uz teisingas ir toliaregiškas mintis. Tie karo kurstytojai jau seniai turejo buti patraukti atsakomyben pagal atatinkama straipsni. Aisku nei patys kurstytojai nei ju seimos nariai neis ir nekariaus. Sius i mirti kitus, o patys dums i užsieni tiksliau uz balos.

  • Pikc:

   Na va – ir koloradiniai rėmėjai atropojo Gyliui už išmintį katučių paploti. 😀

  • Labai gaila Ukrainos:

   Neisivaizduoju kaip toliau reikes gyventi vienoje valstybeje Rusijos remiamiems Donbaso separatistams ir uz Ukrainos vientisuma kovojantiems ukrainieciams…Putinas yra gangsteris ir vagis-siu laiku siaubunas.Bet labiau vertinu Jono Ohmano pastangas rinkti labdara Ukrainai,o ne vietos politiku renkamus ,,taskus” …Argi nematome,kad Ukraina nukraujuoja ir reikia deti visas pastangas diplomatams nutraukti kara ?

 6. Ei:

  Haubicas reikia pirkt kol nevėlu. Po to užsienis gali neduot. Praskolins mūsų nelabai valstybę bet kokiu atveju, o pabūklus šaudančius turėt visada gerai…

 7. pilietis is Kauno:

  paprastas klausimas sudeliojantis taskus ant i. Ar 1991 sausio 13d. zmoniu gyvybems grese pavojus? Tai vardan taikos nereikejo stoti pries tankus ir automatais ginkluotus kareivius. AR VERGYSTE TAIKOJE GERIAU UZ VAIKU LAISVE?

 8. lyvis:

  Buvęs užsienio reikalų ministras su lapine kepure. lyvis

 9. Senukas:

  Man nieko nuostabaus, kad taip samprotauja drg. Gylys, bet tik man keista, kodėl tokius ale “diplomatijos šulus” įsileidžia Alkas. Juk visiems yra gerai žinomos šio drg. su lapine kepure giliai komunistinės nuostatos. Akivaizdu, kad jis iki kaulų smegenų čiulpų nekenčia V. Landsbergio ir kitų Lietuvos nepriklausomybės atstatymo architektų, tai kam leisti jam čia sėti šitą šėtonišką sėklą jaunų žmonių galvose veidmainiškai spekuliuojant V. L. vaikaičiu ar pan dalykais. Juk nei V. L., nei kiti nesiūlo tęsti karą Ukrainoje ar kariauti prieš Rusiją, kelti trečią pasaulinį. Bet kiekvienam sveiko proto žmogui yra aišku, kad būtina nedelsiant stabdyti Putino siautėjimą Ukrainoje, kad tas siautėjimas nepersimestų ir į kitas Europos šalis, t. p. ir į Lietuvą. O tą siautėjimą galima stabdyti ir kitomis priemonėmis, ne vien karine jėga, nors ukrainiečiams ji yra būtina, ir V. L., E. Lukasas siūlo net konkrečias priemones ką reiktų daryti ir kaip Putiną sustabdyti, bet ES vadovai to negirdi ir net nenori girdėti, o seka tą pačią pasakaitę apie kažkokias paliaubas, kurių niekada nebuvo ir nebus, jei Putinui neužriš burnos, nesustabdys jo jėga. Putinas ir pan. diktatoriai pripažįsta tik jėgą ir tik jėgą. Tai jeigu Merkel ir Olandas dar to iki šiol nesuprato, tai kas jie tada yra ? Mulkiai ir ne daugiau. Tą V. L. ir sako. Tai nebereikia jų ir mulkinti, galima viską daryti atvirai. Tą Putinas ir daro. Tylėti ilgiau nebegalima, nes Ukraina neteko jau 6000 žmonių. Ir tai ne pabaiga. Kokia drg. Gylio ir į jį pan. logika – rusai gali kariauti prieš kaimynę ir siųsti moderniausią techniką, žudyti žmones, tyčiotis iš belaisvių, o va ukrainiečiai negali, negali net tik kad kariauti, bet ir gintis. Tiesiog “proto bokštai”. Ar jie būtini Alkui ?

 10. Arūnas:

  Aš nesu nusistatęs prieš p. P. Gylį, tačiau jo požiūris į karą Ukrainoje ir aktyvią piliečių ir politikų reakciją man nepriimtina: “Karinės isterijos skatinimas, ginklų tiekimas ir kitos „vanagų“ siūlomos priemonės toliau griautų Ukrainos valstybingumo pamatus.” Juodas humoras.
  Pasaulio demokratinės valstybės paskelbė ginklų embargą agresorei Ukrainai, o taikingiausia pasaulio valstybė Rusija dreba, ir laukia kol Prancūzija pagelbės jos gynybai laivais Mistral. O štai narsi novorusų tauta (taip taip, ta kuri kuria Novorosijos valstybę), sustabdė Ukrainos agresiją gaudama pagalbą tik iš savo rytinių kaimynų su kuriais ribojasi (žr. žemėlapį) Nauru, Vanuatu ir Tuavalu ir tikisi, kad jos pripažins Novorosiją, kaip yra pripažinę „nepriklausomą“ Abchaziją. Neduokim Ukrainai ginklų ir pagaliau gėris triumfuos ]:) , o agresorė Ukraina sustabdyta, o gal bus ir sunaikinta.

 11. Ei:

  Vaikai vaikai, vanagai, kur Tėvelio pinigai?

 12. LosAngeles:

  Idomus autoriaus pamastymai, kvieciantys susimastyti…. Susimastykime ir nedarykime greitu isvadu

 13. delfi:

  Gaila, kad masinė karinė isterija paveikė tiek daug lietuvių. O tuo tarpu Merkel nuvyko pas popiežių pasitarti, kaip elgtis toliau. Manau gavo išmintingą patarimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: