„Savaitės pjūvis“ apie Vasario 16-ąją ir Žaliojo tilto skulptūras (video) (5)

vladas-Turcinavicius-penki.lt-stopkadras

Vladas Turčinavičius | Penki.lt stopkadras

Artėjančiai Vasario 16-ajai skiriame interviu laidos vedėjas, politikos apžvalgininkas Česlovas Iškauskas kalbina V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinio muziejaus direktorių Vladą Turčinavičių.

Skandalingas Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos sprendimas nenukelti Žaliojo tilto skulptūrų privertė jos pirmininką Romą Pakalnį atsistatydinti. Kuo pagrįstas šis poelgis? Pokalbis su R. Pakalniu.

Apie sovietinių simbolių prasmę kalba ir žurnalistas Virginijus Savukynas.

Daugiau laidų, komentarų ir straipsnių – www.iskauskas.lt, „Penki TV“ kanalu „YouTube“, paskyroje „Facebook“ bei portaluose www.alkas.lt ir www.veidas.lt.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Politika ir ekonomika, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. lopas:

  geras Vlado ištojimas ir Pakalnio rečitatyvas…

 2. O ar ne labiau už kitus 18-ojo amžiaus pabaigoje LDK atgimimo baiminosi pačios Lenkijos politinė diduomenė. Ar ne apie tai bylotų 1791 metų Lenkijos karalystės Konstitucijos parengimas nepaliekant joje netgi Lietuvos vardo, ar nebylotų Kosciuškos, 1831,1863 m. sukilimų pralaimėjimai apie tai, kad tai buvo rengiama Varšuvos tam, jog Maskvos nasruose būtų eilinį kartą pamurkdytas kylantis LDK atgimimas, periodiškai nuleistas vis prieš Lenkiją kaupęsis LDK karingasis garas.

 3. Pikc:

  Didžiulė pagarba R. Pakalniui ir Č. Iškauskui – ir didžiulė panieka sovietinėms šiukšlėms. O Savukynas yra tiesiog koloradų “dvasios brolis” – kuo skiriasi polonofilai ir rusofilai, t.y. “krym naš” ir “vilno naše”?

 4. B:

  Žaliasis tiltas.
  Tada pirmiausia reikia nugriauti KGB rūmus, Lukiškių kalėjimą – jie skaudina daugelį praeinančių žmonių.
  Ten yra skausmo aura, kankinimo priemonės.
  Ką skaudina Žaliasis tiltas? Kodėl skaudina? Kad vaizduoja pokario visuomenę?
  Tik todėl, kad kažkas prieš rinkimus metė šitą kortą.
  B

  • tampax'as:

   kokią “pokario visuomenę” balvonai vaizduoja? Artą, kuri kovojo miškuose, ar stribus ir atėjūnus? Pats gal iš jų kilęs? Nuversti ir be jokio gailesčio bei “kultūros paveldo”/// Atsirado mat “tautinis kultūros paveldas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: