V.Adamkui suteiktas Pasaulio lietuvių sporto ambasadoriaus vardas (0)

S. Černiūtės nuotr.

S. Černiūtės nuotr.

Šiandien, vasario 10 d., Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Senato posėdžių salėje Lietuvos olimpinė akademija ir Pasaulio lietuvių sporto asociacija prezidentui Valdui Adamkui iškilmingai suteikė Pasaulio lietuvių sporto ambasadoriaus vardą.

Prezidentui V. Adamkui garbės diplomas ir prizas įteiktas už aktyvią, nuoširdžią ir nenuilstamą veiklą, išskirtinius diplomatinius nuopelnus Lietuvos sportui ir tautiečių sportininkų populiarinimą pasaulyje. V. Adamkus, priimdamas apdovanojimą Lietuvos edukologijos universitete, sakė esantis dėkingas ir sujaudintas. Taip pat papasakojo Pasaulio lietuvių sporto žaidynių istoriją ir pasidalijo prisiminimais.

Prezidentas pasidžiaugė ir Lietuvos edukologijos universitetu, kuris, pasak V. Adamkaus, pirmasis įvertino ir įtvirtino sportą kaip ir kitas mokslo sritis.

„Tikiuosi, kad ir kiti universitetai paseks šiuo pavyzdžiu“, – sakė V. Adamkus.

LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis sakė, kad jam įstrigo ne viena V. Adamkaus mintis, pasakyta apie jaunimą.

„Auklėjant jaunimą svarbu jį išauklėti patriotišką, gerbiantį tėvus ir  praeitį – šis uždavinys yra svarbus. Būtent per sveiką, jauną žmogų, kuris pereina sporto išbandymus, galima išsaugoti ateitį ir Lietuvą. Būtina išauklėti mūsų šalį mylinčius, darbščius ir patriotiškus žmones“, – teigė A. Gaižutis.

V. Adamkus buvo ne tik perspektyvus sportininkas, garsinęs Lietuvos vardą 1948 m. per Europos pavergtųjų tautų olimpiadą Niurnberge, kur pelnė du aukso ir du sidabro medalius, bet ir vienas iš organizatorių, V. Vokietijoje 1947 m. įkūręs Vyriausiąjį fizinio auklėjimo ir sporto komitetą, vienijusį Vokietijoje įsikūrusius lietuvių sporto klubus ir fizinio auklėjimo pedagogus. Persikėlęs gyventi į JAV prisidėjo prie Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo sporto sąjungos kūrimo ir Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizavimo.

Lietuvos olimpinė akademija aktyviai bendradarbiauja su LEU. Jos būstinė yra įsikūrusi LEU Sporto ir sveikatos fakultete. Lietuvos edukologijos universitetą baigė 11 Lietuvos olimpinių čempionų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: