Slovakijoje referendumas už tradicinę šeimą neįvyko (11)

referendumas-slovakijoje-cas.sk-nuotr

cas.sk nuotr.

Vasario 7 d. Slovakijoje vykęs referendumas, kurį organizavo „Aljansas už šeimą” neįvyko, nes balsavime dalyvavo tik 21,4 nuošimčių šios šalies piliečių.

Slovakams referendume buvo pateikti trys klausimai:

1. Šeima yra apibrėžiama kaip vieno vyro ir vienos moters įsipareigojimas;
2. Įsivaikinantys vaikus tėvai turi būti susituokę, kad vaikams užtikrintų pačią geriausią aplinką;
3. Tėvams turi būti leidžiama neleisti vaikų į tokias pamokas, kuriose mokoma apie lytinį švietimą ir eutanaziją;
4. Tos pačios lyties partnerystės turi būti uždraustos.

Išankstiniai duomenys parodė, kad dauguma balsavusiųjų atsakė teigiamai į visus  referendumo klausimus.

Kad būtų leista surengti šį referendumą „Aljansas už šeimą“ surinko daugiau nei 400 tūkstančių šalies piliečių parašų. Slovakijos respublikoje gyvena apie 5,4 mln. gyventojų.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

11 komentarų

 1. vabalas:

  Sakyčiau, kad 21,4% akivaizdžių faktų nesuvokiančių idiotų yra pakankamai nemažas skaičius. Nesiseka tai Slovakijai…

  • Kemblys:

   Kodėl ‘idiotai’, jei jų nuomonė skiriasi nuo Tavo?
   Ar nori įsivelti į pasidrabstymą purvais? Patinka?

   • vabalas:

    Prie ko čia nuomonė?!
    Visų pasaulio žinduolių tarpe yra nuo 3 iki 10 procentų homikų. Žmonių tarpe irgi. Tai yra faktas. Žmonės, neigiantys šį faktą man visada bus idiotai. Visi keturi šio referendumo punktai remiasi šio akivaizdaus fakto neigimu. Žmonės, balsavę už visus keturis punktus yra idiotai. Kas čia neaišku?

    • Kemblys:

     1. Šeima yra apibrėžiama kaip vieno vyro ir vienos moters įsipareigojimas;
     2. Įsivaikinantys vaikus tėvai turi būti susituokę, kad vaikams užtikrintų pačią geriausią aplinką;
     3. Tėvams turi būti leidžiama neleisti vaikų į tokias pamokas, kuriose mokoma apie lytinį švietimą ir eutanaziją;
     4. Tos pačios lyties partnerystės turi būti uždraustos.

     Tik ant galo parašyta, kad nori uždrausti tos pačios lyties partnerystę – tai nėra iškrypėlių neigimas!
     Mokinkis skaityti 😀 😀 Būtent, suvokdami iškrypėlių grėsmę, jie parašė savo pageidavimus.

  • taip:

   IDIOTAS CIA VIENAS TAI KAZKOKS VABALAS. TIE 21 PROC YRA PAGARBOS VERTI PILIECIAI. O TIE KAS NEATEJO IR NEPASTAE I VIETA SADOMITU TAI YRA IDIOTAI.
   SITUACIJA IDENTISHKA KAIP IR LIETUVOJ.

 2. LosAngeles:

  Kaip neidiotas, turetumete suprasti, kad teiginyje ‘Šeima yra apibrėžiama kaip vieno vyro ir vienos moters įsipareigojimas’ nera tamstos minimo ‘akivaizdaus fakto’ neigimo. Nebent… ‘kuo pats kvepia, tuo kita tepa’

  • vabalas:

   Yra. Pabandysiu paaiškinti, nors žinau, kad beviltiška.
   Pradėkime nuo to, kad šeima nėra ir niekada nebuvo akmenyje iškalta nekintanti vertybė.Todėl istoriškai ir kultūriškai apibrėžti šeimą vienu, visiems pasaulio gyventojams suprantamu ir priimtinu būdu yra neįmanoma. Net monogamija šeimoje įsigalėjo tik maždaug VI amžiuje, daugiausiai katalikų bažnyčios pastangų dėka. Lyginant su beveik keturiais milijonais metų žmogaus egzistencijos, monogaminė šeima yra lyg prieš sekundės dalį atsiradusi naujovė. Tą patį galima pasakyti apie beveik visas “tradicinę” šeimą apibrėžiančias kategorijas. Jei su tuo nesutinkate, galiu tik pasiūlyti pasigilinti į šią sritį. Šiandien galima rasti puikių antropologijos, sociologijos, psichologijos studijų šia tema.
   Dabar toliau. Kai tik buvo pabandyta šeimą apibrėžti griežtais terminais, tuojau pat atsirado problemų, kurias sprendžiant prieš žodį “šeima” buvo pradėti rašyti būdvardžiai: bevaikė šeima, nepilna šeima, atskirai gyvenanti šeima ir pan. Akivaizdu, kad tuo visų situacijų neįmanoma aprėpti. Pasaulyje yra milijonai šeimų, kur vyrai turi meilužes, o moterys- meilužius. Pasaulyje yra milijonai šeimų, kurių nariai veda atskirus ūkius ir nesiejami jokių ekonominių saitų. Taip pat akivaizdu, kad pasaulyje yra milijonai homoseksualių porų, gyvenančiu kartu, vedančių bendrą ūkį, mylinčių (ar gerbiančių) vieni kitus, nebijančių tarpusavio įsipareigojimų ir t.t. ir pan., taigi, faktiškai atitinkančių šeimos apibrėžimą. Taip, jie negali susilaukti savo biologinių vaikų, kaip, beje, ir milijonai bevaikių heteroseksualių šeimų. Tokie, deja, yra faktai. Referendumo organizatoriai to nenorėjo matyti. Nenorėjo matyti, kad daugybė žmonių faktiškai gyvena kaip šeima. Ką gi, Slovakijoje jiems buvo leista suprasti, kad dauguma nėra linkusi ignoruoti akivaizdžius faktus.
   Ar žinote, kad JAV juodaodžiams vergams legaliai nebuvo leidžiama kurti šeimų, nes tai prieštaravo tuometinės “tradicinės” šeimos supratimui? Kas pasikeitė, kad dabar jau leidžiama?

   • LosAngeles:

    Na, kazkuria prasme esate teisus. Bet velgi, islenda pastoviai stumiamas ‘vaizdelis’: ‘..milijonai heteroseksualiu seimu … su meiluzemis, milijonai vedanciu atskira uki… ir milijonai homoseksualiu poru ‘mylinciu, gerbianciu…’. Hm? O turinciu meiluzius(es) homoseksualiose porose nera? Tipo ‘paziurekite, nenuneigsite kad tarp heteroseksualiu poru daug ‘brudo’, o cia… tiesiog sviesus rytojus’. Na nebus sviesaus rytojaus, nebus. Ten tas pats: meiluziai, apgavystes ir klasta. Matote, tai zmogaus bruozas, ne jo seksualines orientacijos. Taigi, vadovaujantis panasiais argumentais tikrai nieko neitikinsite (nors, kaip zinome, ilgai kartojamas melas kartais zmones itikina, ir tai be abejo zinome ne tik mes 🙂 ).
    ‘..Lyginant su beveik keturiais milijonais metų žmogaus egzistencijos, monogaminė šeima yra lyg prieš sekundės dalį atsiradusi naujovė..’
    Keturiais milijonais??? Kuo tamsta remiates? Cia netelpa nei i biblini supratima, nei i ‘mokslo pasaulyje’ piarinama gyvybes evoliucinio atsiradimo teorija. Gal kazko nesupratau…

   • Klausimas:

    Vabaliuk, vabaliuk. Tie 21% tiesiog nori išlikti kaip žmonės, nes visos kitos iškrypėliškos “šeimų” formos paverčia bendruomenes negyvibingomis ir tokių formų brukimas labai panašus į elementarų genocidą. Pademonstruokite man “kitokių šeimų” bendruomenes, kaip jos “gyvuoja”, sakykim, keletą dešimtmečių be žmonių iš išorės papildymo.
    Šeimos sąvoka ne ant popieriaus rašyta ar ant akmens šašyta, o suvokiama vidumi. Žinoma, jums kaip vabalui tas nesuprantama, bet kai tapsite žmogumi (gal), tada suprasite. O visi jūsų minėti nuokrypiai šeimose (meilužės, šeimų irimai) yra bendruomenės degradacijos pasėkmė ir čia reiktų išanalizuoti priežastis bei šalinti jas, o ne kovoti su pasėkmėmis kaip dabar tai daroma.

 3. idiotas cia ne vabalas,o tie kurie veliasi su juo i diskusija,su kvailiu diskutuoti saves negerbti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: