Lietuva ir Omanas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą (0)

LRV nuotr.

LRV nuotr.

Paskutiniąją Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus oficialaus vizito Omano Sultonate dieną pasirašyti du svarbūs dokumentai – susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo informacinių technologijų srityje ir komunikatas, kurio pripažįstama santykių tarp Lietuvos ir Omano vystymo svarba.

Bendras komunikatas, kuriuo pripažįstama bendradarbiavimo tarp šalių vystymo svarba, pasirašytas tarp Lietuvos Respublikos ir Omano Sultonato, o susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo informacinių technologijų srityje, pasirašytas tarp Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir Omano Sultonato informacinių technologijų tarnybos.

Premjero teigimu, bendru komunikatu sutariama, kad santykiai tarp valstybių plėtosis tokiose abejoms šalims svarbiose srityse kaip pramonės, energetikos, transporto, mokslo, technologijų, inovacijų, informacinių technologijų, telekomunikacijų, statybos, aplinkos apsaugos, žemės ūkio, turizmo, švietimo ir sporto.

„Tikiu, kad šis komunikatas, kuriuo siekiama artimesnių ir aktyvesnių dvišalių santykių pačiose svarbiausiose mūsų šalių gyvenimo srityse, yra tik gražaus ir vaisingo bendradarbiavimo su šia modernia ir kultūriškai savita Persijos įlankos regiono šalimi pradžia. Tikiuosi, jog abi šalys jau netrukus pajus apčiuopiamus šio vizito rezultatus“, – sakė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Komunikate taip pat numatoma, kad šalys yra tvirtai suinteresuotuos politinio, diplomatinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo vystymu ir plėtra abiejų šalių labui. Tai reiškia tarpusavio bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, regioniniuose ir tarptautiniuose forumuose, įsipareigojimą teisės viršenybės principui, teisingumui, dialogui ir konfliktų sprendimui taikiomis priemonėmis. Šalys sutaria, kad tikslinga imtis priemonių skatinant viešųjų ir privačių įmonių investicijas, suprantant, kad tokios investicijos yra svarbiausias ir esminis veiksnys vystant ilgalaikius dvišalius ekonominius ryšius.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: