Teismas vėl atsivertė žuvusio saugumo pareigūno V. Pociūno bylą (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) vasario 2 d. posėdyje atidėjo Liudos Pociūnienės ir Valstybės saugumo departamento (VSD) ginčo nagrinėjimą, įpareigojęs VSD pateikti teismui tarnybinio tyrimo komisijoje tirtus dokumentus.

L. Pociūnienė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti Vyriausiosios administracinių ginčų komisijos 2014-05-20 sprendimą ir Valstybės saugumo departamento tarnybinio tyrimo komisijos 2014-03-31 išvadą ir įpareigoti Valstybės saugumo departamentą pateikti išvadą pagal Vilniaus apygardos administracinio teismo 2014-01-24 sprendime nustatytą įpareigojimą. Pareiškėja, nesutikdama su VSD tarnybinio tyrimo komisijos 2014-03-31 išvada, iš pradžių ją buvo apskundusi Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai, kuri šio skundo nenagrinėjo, priskyrusi jį ginčui dėl kompensacijos mokėjimo. Pareiškėja mano, kad byla nutraukta nepagrįstai, nes ji nekėlė reikalavimo išmokėti kompensaciją.

Pasak L. Pociūnienės, VSD savo 2014–03–31 tarnybinio tyrimo komisijos išvadoje, kaip ir ankstesnėje, priimtoje 2013–07–31 ir Vilniaus apygardos administracinio teismo panaikintoje, nenustatė priežastinio ryšio tarp Vytauto Pociūno žūties ir jo, kaip saugumo pareigūno, tarnybinių pareigų. Nors tai, kad Baltarusijoje V. Pociūnas, kaip saugumo pareigūnas, vykdė VSD deleguotas funkcijas ir būtent šių specifinių tarnybinių pareigų vykdymas galėjo sukelti tokias pasekmes, konstatuota Vilniaus apygardos administracinis teismo įsiteisėjusiame 2014–01–24 sprendime. L. Pociūnienės manymu, VSD tarnybinio tyrimo komisija neatliko tyrimo tiek, kiek teismas buvo įpareigojęs tyrimą atlikti, todėl VSD turėtų arba nustatyti, kad egzistuoja priežastinis ryšys, arba pripažinti, kad teismo sprendimo negali įvykdyti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: