Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka sumušė spaudos konferencijų trukmės rekordą (video) (10)

Aleksandras Lukašenka | president.gov.by nuotr.

Aleksandras Lukašenka | president.gov.by nuotr.

Sausio 29 d. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sumušė spaudos konferencijos trukmės rekordą. Jo spaudos konferencija šalies ir užsienio žiniasklaidos priemonių atstovams įvykusi Nepriklausomybės rūmuose Minske ketvirtadienį truko 7 valandas ir 7 minutes. Renginys prasidėjo lygiai 11 val., o baigėsi 18 val. 7 min. Žurnalistai jam uždavė apie 40 klausimų.

Spaudos konferencijoje buvo aptartos įvairios temos: ekonominė ir politinė padėtis posovietinėje erdvėje, padėtis Ukrainoje, Eurazijos ekonominės sąjungos veikla, Baltarusijos ir Rusijos santykiai. Nemažai dėmesio buvo skirta ir socialinei ekonominei Baltarusijos plėtrai. Neliko nepaliesta ir A. Lukašenkos dalyvavimo prezidento rinkimuose tema. Beveik 21 metus prezidento poste praleidęs A. Lukašenka leido suprasti, kad šių metų lapkričio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose jis ir vėl sieks perrinkimo. Pasak jo priežastimi nekandidatuoti būtų „idiotizmas, kvailumas ar liga“, o jo esą nekamuoja nė viena iš šių priežasčių.

Kreipdamasis į Vladimirą Putiną A. Lukašenka pareiškė valstybių suverenitetas turi būti gerbiamas ir pridūrė, kad Baltarusija – nėra „Rusų pasaulio“ dalis.

„Kai kurie gudruoliai sako, kad Baltarusija – tai, kaip jie kalba, dalis rusų pasaulio ir kone Rusija. Pamirškite. Baltarusija – suvereni ir nepriklausoma valstybė. Mes priversime visus tuos, kurie mano, kad, neva, nebuvo tokios šalies, gerbti mūsų suverenitetą ir nepriklausomybę. Nebuvo, o dabar yra ir to reikia paisyti,“ – sakė A. Lukašenka.

Kalbėdamas apie Krymo aneksiją A. Lukašenka kaltino ne tik Maskvą, tačiau ir pačius ukrainiečius. Pasak jo ukrainiečiai nekovojo už šią teritoriją, todėl dabar ji jiems ir nebepriklauso.

A. Lukašenka pareiškė, kad tas, kas bandys kovoti su jo šalimi kalaviju, pats susilauks atsako kalaviju.

„Mes savo krašto niekam neatiduosime – tai mano uždavinys. Kad ir koks jis būtų sunkus ir sudėtingas, aš jį išspręsiu. Man už nugaros stovi šimtai tūkstančių ginkluotų žmonių“, – pabrėžė A.Lukašenka.

A. Lukašenka perspėjo, kad Baltarusija gali pasitraukti iš naujai įkurtos Eurazijos Ekonominės Sąjungos, jei nebus laikomasi pasirašytų sutarčių, taip pat perspėjo, kad jo šalis yra nepriklausoma valstybė, pasiruošusi ginklu ginti savo suverenumą.

A. Lukašenkos spaudos konferencijos sutrumpinta TV versija:

Visos spaudos konferencijos garso įrašas:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

10 komentarų

  1. Ponas Lukosenko aciu uz pabrezta tiesa i akis pasauliui.Jus nuostabus,o jusu mintys genialios.Saugokime savpo salis ir nieks nedris prie ju artintis.Bet, mano nuomone Rusijai uz si pasaulyje padaryta sukretima atsiruks kitokiu budu,nes pasaulis nera vienas ,taip kaip zeme ir dangus ne vieni.DIDELIS ACIU UZ MEILE TEVYNEI ..TIK TOKS ZMOGAUS CHARAKTERIS GALI BUTI DIDVYRISKAS .TIK TOKS ZMOGUS GALI PADETI BEDOJE.

  2. Šaunu, Lukašenka išmaningai naudojasi pasikeitusia politine situacija regione ir pasaulyje stiprindamas savo valdžią šalyje ir Baltarusios valstybingumą, be abejonės tuo darydamas savotišką “užuovėją” ir Baltijos šalims, ypač Lietuvai.

  3. LosAngeles:

    Labai teisingas pastebejimas: nebuvo tokios salies, o dabar yra. Ir ja reikia gerbti… Nu taip, dabar yra, ir Lietuvos valdziai reiketu nepamirsti, kad, ‘su atsidavimu’ bezvelgiant i vakaru ‘tamsiaja’, visai pravartu butu atsigrezti ‘su sypsena’ ir i rytus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: