Nuo Rugsėjo 11 iki Charlie Hebdo: kokią galią turi žiniasklaidos kuriami stereotipai? (3)

islamofobia_media4change.co

media4change.co nuotr.

„Media4Change“ žurnalistus kviečia į BNS konferencijų salę, kur sausio 19 d., pirmadienį, 11 val. vyks spaudos konferencija tema „Nuo Rugsėjo 11 iki Charlie Hebdo: kokią galią turi viešojoje erdvėje kuriami stereotipai?“.

Joje tarptautinė ekspertų komanda pristatys 2013-2014 metų pažeidžiamų grupių vaizdavo žiniasklaidoje stebėsenos rezultatus bei aptars, kaip jie atspindi visuomenės nuostatas šių grupių atžvilgiu.

Vienas iš stebėsenos objektų – musulmonų vaizdavimas Lietuvos žiniasklaidoje.  Jų vaizdavimo ypatumus „Media4Change“ pristatys kur kas platesniame tiriamajame laikotarpyje: nuo Rugsėjo 11 iki Charlie Hebdo, o „Media Diversity Institute“ savo įžvalgomis pasidalins tarptautiniame kontekste. Šis judėjimo už aukščiausių standartų žurnalistiką partneris atskleis penkias dažniausiai pasitaikančias žurnalistų klaidas, kurias užfiksavo jų radaras, nušviečiant Charlie Hebdo įvykius.

Pastarųjų savaičių įvykiai Paryžiuje bei geopolitinė padėtis Lietuvą paskatino prabilti ir apie jos etninių, tautinių grupių lojalumo didinimą ir integraciją. Kokias šių grupių integracijos perspektyvas rodo neigiamas vaizdavimas žiniasklaidoje? Kaip nesantaikos kurstymo atveju atsakomybę suderinti su nekvestionuojama vertybe – žodžio laisve?

Šiais ir panašiais klausimais diskutuoti kvies Lietuvoje viešinti projekto „Žmogaus teisių adresas – žurnalistika“ partnerių komanda, vietinė „Media4Change“ bendruomenė, vienas iš diskusijos kviestinių svečių Ralph du Long (UNITED, EU – Russia Forum) bei romų integracijos namų direktorė Božena Karvelienė. Ji pasidalins savo įžvalgomis apie vieną nebyliausių ir neigiamiausiai žiniasklaidoje vaizduojamų grupių – romus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Pikc:

    Po velniais, ne “romus”, o ČIGONUS. Užkniso ta neomarksistinė politkorektiška naujakalbė. Kad čigonai vaizduojami neigiamai, tai jų pačių kaltė – jie ELGIASI neigiamai. Norit teigiamai nušvietinėti elgetavimą, sukčiavimą, vogimą, narkotikų pardavinėjimą, ar kaip čia? O kad čigonai – “viena nebyliausių” grupių, tai išvis nusišnekėta – jie LABAI triukšmingi. Pagaukit kokią čigonę vagiančią – pamatysit. 🙂
    Apskritai, kažkaip panašu, kad tas renginys bus tiesiog dar viena tolerastinio mėšlo krūva su postringavimais apie tolerancijos poreikį, ksenofobijos baubus beigi multi-kulti privalumus.

  2. one:

    O ar ne tautininkai ir jiems prijaučiantys labiausiai ir bijo imigrantų? Tai kažkoks paradoksas, patys bijo imigrantų kaip velnias kryžiaus, o čia staiga jau gina vargšus imigrantus ir dar teroristus… Nu absurdas pas tuos pseudotautininkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: