„Sniego susitikimo“ ir Vilniaus intelektualų forumo dalyvių dikusija (video, tiesioginė transliacija) (0)

Michailas Chodorkovskis | wikipedia.org nuotr.

Michailas Chodorkovskis | wikipedia.org nuotr.

Sausio 16 d. Vilniuje, Pirklių rūmuose įvyks bendra „Sniego susitikimo“ ir „Vilniaus intelektualų forumo“ dalyvių diskusija „Rusija ir Vakarai: realybė ir perspektyvos“.

Šio renginio svečiu bus garsus Rusijos prezidento Vladimiro Putino politinis oponentas Michailas Chodorkovskis.

Diskusiją tiesiogiai transliavo  DELFI TV, dabar galima pažiūrėti šios transliacijos vaizdo įrašą:

 

„Sniego susitikimas“

Sausio 15 dieną Trakuose prasidėjęs  Užsienio reikalų ministerijos rengiamas tradicinis neformalus „Sniego susitikimas“ (Snow Meeting) sukvietė įvairių šalių žymius tarptautinės saugumo politikos ekspertus, tarptautinių organizacijų atstovus ir politikus į diskusiją apie Rusijos agresijos pasekmes. Sausio 15 ir 16 dieną vyksiančiose diskusijose bus ieškoma atsakymo į klausimus: kaip Vakarams apsaugoti savo visuomenes ir vertybes Rusijai agresyviai perbraižant Europos žemėlapį, kaip nustatyti Vakarų santykius su Rusija, kaip padėti Ukrainai, Moldovai, Gruzijai ir kitoms šalims įveikti patiriamą Rusijos spaudimą ir toliau siekti euroatlantinės integracijos tikslų.

Į šį tarptautinį pripažinimą užsitarnavusį susitikimą atvyko daugiau kaip 60 žinomų užsienio ir Lietuvos politikų, pareigūnų ir ekspertų: Švedijos parlamento pirmininkas Urbanas Ahlinas, Latvijos, Estijos ir Slovakijos užsienio reikalų ministrai Edgaras Rinkevičius, Keit Pentus-Rosimannus, Miroslavas Lajčákas, JAV valstybės departamento ir prezidento administracijos atstovai, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas, ES ir NATO šalių pareigūnai, analitinių ir tyrimų centrų tarptautinės ir saugumo politikos ekspertai.

Vilniaus intelektualų forumas

Tuo pat metu Užsienio reikalų ministerija ir Rytų Europos studijų centras (RESC)  jau antrą kartą rengia „ilniaus intelektualų forumą „Rusijos Reality Check“.

Sausio 15 d. forumo dalyviai buvo susirinkę Trakuose, kur aptarė Rusijos visuomenę ir valstybę bei perspektyvas Putino Rusijoje. Sausio 16 d. Vilniuje bus surengta jungtinė diskusija “Rusija ir Vakarai: realybė ir perspektyvos”, prie kurios prisijungs kasmetinės ir jau tradicine tapusios transatlantinės ES-JAV santykių ekspertų bendruomenės konferencijos Snow Meeting (“Sniego susitikimas”) dalyviai.

Apie 70 šio forumo dalyvių svarsto dialogo su Rusijos visuomenės atstovais plėtros galimybes. Į šį forumą atvyko žymiausi ekspertai Rusijos ir Rytų Europos klausimais bei garsiausi Kremliaus oponentai. Tarp jų Michailas Chodorkovskis, buvęs Rusijos Ministras Pirmininkas Michailas Kasjanovas, žinomas Rusijos politikas Borisas Nemcovas, akademikai ir mokslininkai Lilija Ševcova, Andrejus Piontkovskis, Andrejus Ilarionovas, Andrejus Zubovas, žurnalistai bei visuomenės veikėjai.

Sausio 15 d. „Sniego susitikimo“ bei Vilniaus intelektualų forumo dalyvius priėmė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstybės vadovės teigimu, saugumo iššūkiai tampa vis globalesni ir įgyja naujų pavidalų, todėl svarbu juos spręsti sutelkiant užsienio politikos formuotojų ir strategų įžvalgas bei pastangas.

Bendra „Sniego susitikimo“ ir „Vilniaus intelektualų forumo“ diskusija „Rusija ir Vakarai: realybė ir perspektyvos“, bus surengta pirmą kartą.

Diskusijos programa [pdf].

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: