Prof. A. Degutis: Liberalizmas mirtinai pavojinga ideologija (video) (7)

Prof. Algirdas Degutis | stop kadras

Prof. Algirdas Degutis | stop kadras

Mykolo Romerio universiteto Filosofijos katedros profesorius Algirdas Degutis yra vienas iš Lietuvos liberalizmo tradicijos pradininkų išvertęs į lietuvių kalbą ne vieną kertinę liberalių mąstytojų knygą, parašęs įdomią liberalios valstybės sampratos analizę.

Tačiau pastaruoju metu prof. A. Degutis garsėja kaip radikalus šiuolaikinio liberalizmo kritikas. 2014 m. jis išleido straipsnių rinkinį „Kaip galima liberalizmo tironija“ (Vilnius: Naujoji Romuva, 2014).

Kodėl profesoriaus požiūri į liberalizmą pasikeitė?

Siūlome Kazimiero Juraičio pokalbį su profesoriumi Algirdu Degučiu.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

7 komentarai

 1. one:

  Rusijos imperijai liberalizmas tikrai pavojingas, nes jis veda prie imperijos žlugimo. Ir šiaip kai kurios šalys negali gyventi be diktatoriško vado, kuris vienas pats nuspręstu kas geras kas blogas, ką žmonėms galima daryti, o ko ne.

  • Pikc:

   Na, pirmiausia, tai pačioj rasiejoj to liberalizmo užtektinai, antra, dabartinėje savo formoje liberalizmas yra pavojingas visoms šalims, trečia, imperinių užmačių turintys eurosajūzo šulai irgi liberalizmu vadovaujasi, ketvirta, painiojate liberalizmą su demokratija – tai toli gražu ne tas pats.

 2. Pikc:

  Degutis, šiaip jau, yra GEROKAI prorusiškas veikėjas, kiek teko jo pasisakymus skaityti, tad mano priešo priešas – nebūtinai mano draugas.

 3. Vilna:

  Jeigu trumpai ir visiems suprantamai pasakius, tai laiberalizmas iš esmės yra socialinis huliganizmas. Su liberalizmu Lietuvoje įvyko niekuo nepaaiškinamas dalykas. Per paskutinius savivaldybių rinkimus liberaliai į Vilniaus miesto savivaldybės taryba nepateko – vaizdingiau sakant, buvo iš jos išluoti. Apklausos tai pat rodė, kad jie trypia ant 5% ribos. Tačiau geitai po to vykusiuose Seimo rinkimuose kažkaip jie gavo apie net 11%. Guogos pasirodymo laikas buvo per trumpas tam, kad galėtų pritraukti 6-7 % balsų.

 4. Bartas:

  Dar kartą , jau nežinau kelintą kartą, klausiu. Kodėl visokio plauko “šaikos”- (angliškai- part) pasivadina ne lietuviškais pavadinimais ? Ar yra ‘ alko ” skaitytojų tarpe šviesuolis , kuris atsakytų. Aš laabai noriu žinoti.
  Na , kad lengviau , priminsiu. ” Konservatoriai, socialdemokratai, liberalai” – gal gana . Kitų “šaikų” kūrėjai gudresni. Žinot apie ką.

 5. nu:

  Kažko siekia, tai pagal madą ir kalba. Jeigu nesiektų, tai nesąmonių nekalbėtų, nes liberalizmas baigėsi gal Pirmojo pasaulinio karo laikotarpiu, toliau jau liberalizmo nebuvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: