R. Karbauskis. Politikai, mylėkime ne tik liežuviu, bet darbu ir tiesa (12)

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Nelaikau savęs nei ypač talentingu ar gabiu, tiesiog bandau būti sąžiningas prieš save ir kitus, teisingas savo sprendimuose, moralus savo veikloje. Tačiau gyvenimas mane vis priverčia įrodinėti tai, kas, logiškai mąstant, ir taip yra aišku. Nebešnekėsiu apie patriotizmą savo tėvynei, kurį įrodinėju ne žodžiais, o kasdieniais darbais. Noriu pakalbėti apie absurdiškus kaltinimus, kurie skleidžiami, siekiant pakenkti mano reputacijai. Žinoma ekonomistė Aušra Maldeikienė, turinti ambicijų įsiveržti į didžiąją politiką, viešai pasisakė neva aš kažkokiu būdu sugebu sumokėti labai mažai mokesčių. Tai ji neva rado mano pajamų deklaracijoje.

Pirmiausia, absurdiška taip manyti vien todėl, jog nei vienas, deklaruojantis pajamas, mokesčių nuslėpti negali. Tačiau mano situacijoje yra dar viena esminė priežastis, apie kurią save gerbianti ekonomistė negali nežinoti. Aš esu ūkininkas ir mokesčius moku remiantis ūkininko ūkio apskaita. Pajamų ir „Sodros“ mokesčiai, PVM ir t.t. Deja, šios deklaracijos yra atskirtos ir pildant asmens pajamų deklaraciją ūkininkai turi rašyti tik ūkio pajamas, bet ne ūkio išlaidais, nuostolius, kreditus, mokesčius. Todėl visų ūkininkų asmeninės deklaracijos neatspindi realiai sumokėtų mokesčių sumų. Ta pati žinoma ekonomistė savo garsioje knygoje, kiek man žinoma, kritikuoja esančią pajamų mokesčių deklaravimo sistemą, bet rinkimų metu apie tai pamiršta?

Kodėl deklaravimas yra toks painus? To reikia klausti Finansų ministerijoje, kuri kaip mokesčių administratorius, neleidžia asmeninėje pajamų deklaracijoje atspindėti ūkininko ūkio bendro veiklos rezultato. Absurdas tame, jog net nuostolingai dirbančio ūkininko asmeninėje pajamų deklaracijoje matosi tik pajamos, tad gali atrodyti, jog sumokama mažai mokesčių.

Mano sukurta „Agrokoncerno“ įmonių grupė ir ūkininko ūkis daugiau kaip per dvidešimt metų sumokėjo arti milijardo litų įvairių mokesčių Valstybei, tad girdėti, jog aš vengiu mokėti mokesčius yra daugiau negu skaudu. Pastebėjau tokią tendenciją: kai artėja rinkimai yra sugalvojama vis nauja istorija apie tai, kaip aš kenkiu valstybei. Paskleidžiama melaginga žinia ir daug kartų pakartojama. Belieka pasikliauti žmonių sveiku protu, jog kaltinti žmogų, deklaruojantį pajamas, mokesčiu vengimu yra nelogiška.

Liūdniausia tai, jog politikoje dominuoja žmonės, kurie viską įrodinėja liežuviu. Gerbiami politiniai oponentai, padarykite ką nors vardan tos Lietuvos patys ir nebereikės užsiiminėti melu, siekiant pakenkti dirbančių žmonių reputacijai. Tie, kas šiandien turi Seime daugumą, turtingi ir labai turtingi, net nesugeba ir nenori laikytis savo rinkimų pažadų ir pagaliau įvesti progresinius mokesčius. Jie reikalingi vardan socialinio teisingumo ir mano vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nuosekliai laikosi pozicijos, kad tai turi būti padaryta.

Esu žemaitis, tad mano kantrybė labai didelė – laikas sustatys viską į savo vietas. Dirbau, dirbu ir dirbsiu Lietuvos naudai ir jos žmonių gerovei, ką pavydūs politikai apie mane bešnekėtų.

Autorius yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

12 komentarų

 1. )..(:

  , prezidentė pasiliko teisę į išimties tvarka suteikti pilietybes galimybę. Kaip ji šia galimybe naudojasi “griežtai ir teisingai”, žiniasklaida demonstruoja atvejus su sportininkais, bet nutyli, kad…

  Kad Izraelio 4,5 tūkstančių piliečių turi ir antrąją – Lietuvos pilietybę. Taigi, tūkstančiams žydų suteikta privilegija, kai tikriesiems lietuviams atimama jų prigimtinė teisė!!! Taip kaip prigimtinė teisė buvo atimta iš palestiniečių, vienintelio JAV balso persvara, sprendžiant Palestinos valstybingumo klausimą.

  Labai akivaizdus Palestinos sindromo įgyvendinimo Lietuvoje įteisinimas, suteikiant dvigubą pilietybę ir tik išimtinai izraeliečiams, tuo suteikiant jiems galimybę “peršokti” per visus žemės pardavimo saugiklius ir taip “nusipirkti” žemę Izraelio filialui Lietuvoje. Lietuvių emigracijoje jau yra apie 1,5 milijono (700 000 pokario bėglių ir antra tiek – dabartinių duoneliautojų), taigi Tėvynėje beliko 2 milijonai. Ištuštėję kaimai bus už centukus nupirkti žydų naujakuriams, kuriems JAV bankininkai kaip mat “pametės” neatlygintiną paramą Europos vidury įkurti “litvakų” valstybę. ‘ naujas laisvo laikrascio nr.

 2. Na man ,pavyzdziui:

  Maldeikienes kalbos ispudzio nedaro-ji nepelnytai remiama Lietuvos Saraso ir pakenks jam.

 3. Dana:

  Man Karbauskis sudaro padoraus zmogaus ivaizdi, o Jo darbai ta irodo. Na o Maldeikiene sudaro ispudi begalo pasiputusios populists.

 4. Žemėje nėra kažkokių šventųjų, gelbėtojų, bet R. Karbauskis tikrai daug dirba vien savo asmenine iniciatyva, pinigais Lietuvos tapatybės išsaugojimo labui. Jei turėtų rimtą politinę galią, padarytų dar daugiau.

 5. Algimantas:

  Mesta pirštinė pakelta. Labai įdomu ką atsakys į tai ponia Maldeikienė. Jeigu ji nutylės. Tai bus akivaizdus, kad ji kolaboruoja su besiruošiančiais rinkimams politikams ir veidmainiauja prieš Lietuvos žmones arba neturi pakankamos kompetencijos. Palaikau R.Karbausko poziciją, kad geriausia politika tai rodyti savo nuveiktus darbus Lietuvai.

 6. skeptikas:

  Nelaikau dideliu autoritetu kolūkių pirmininkų vaikų, kurių tėvai per dižiąją prichvatizaciją sau milijonus pasidarė. Praktiniame gyvenime pirmas milijonas gali būti įgytas ne visai skaidriai, bet antrą milijoną, kuris gautas, įdarbinus pirmąjį, priimta skaityti legaliu… Gal tas kolchozo pirmininko vaikis nėra pats blogiausias: kai ką paremia, bet už tą paramą gauna mokesčių nuolaidų…

  • skeptikui:

   Ramūnas Karbauskis verslą pradėjo, kada jo tėvas jau seniai nebebuvo kolūkio pirmininkas. Česlovas Karbauskis iš kolūkių privatizacijos jokių milijonų “nepasidarė”, nes dar gerokai prieš privatizaciją 1989 m. pradėjo dirbti Valstybiniame Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institute Kauno r. Babtuose. Reikėtų bent “paguglinti” jei nežinai Č. ir R.Karbauskių biografijos prieš :skeptikuojant”. Paprastai po skepticizmu slepiasi paprastas lietuviškas pavydas… Gaila, kad Ramūnas neturi laiko išleisti knygos apie savo verslo pradžią ir “sėkmės formulę”. Tai būtų puikus vadovėlis ekonomikos ir vadybos studentams. Tokios ponios Maldeikienės, ekonomikos vadovėlių rašytojos, galėtų remtis tokių verslininkų patirtimi mokydamos studentus, o ne šlykščiai politikuoti iš balto darant juodą.

   • Klausimas:

    Knygą leisti jau per vėlu – visos sėkmės formulės jau atgyveno ir nebeaktualios.
    Maldeikienei apskritai reiktų laikytis atokiau nuo ekonomikos ir knygų rašymo – ar ji ką nors sukūrė savo gyvenime?

 7. to Maldeikienei:

  Kandidato Karbauskio VRK pajamų deklaracijoje:
  deklaravo pajamų 9404013 Lt; sumokėta pajamų mokesčio suma 447129 Lt .
  Rinkėjams būtų įdomu, kad žymi ekonomistė Aušra Maldeikienė pakomentuotų, ar sumokėto mokesčio suma yra teisinga?

 8. taip:

  AS ESU PRIES PROGRESINIUS MOKESCIUS- NES TAI PAVYDO MOIKESTIS IR JOKS NE SOC. TEISNGUMAS. KAS MAZIAUDIRBA AR NEMOKA DIRBT – TAS MAZIAU R UZDIRBA- IR NE PRIE KO CIA SOLIDARUMAS AR SOC. TEISINGUMAS. 70 METU UMS NEUZTEKO SUPRAST KAD POLITIKA ATIMT IR PADALINT NEVEIKIA? JUS PASAKYSIT KAD VAKARUOSE VISI MOKA ROGRESINIUS MOKESCIUS TODEL GERAI GYVENA- NESAMONE GERAI GYVENO SHALYS SIURBDAMI ISHTEKLIUS IS KOLONIJU NE DEL PROGRESINIU MOKESCIU. KAI KOLONIJU LAIAS PASIBAIGE – PASIBAIGE IR GERBUVIS. PADARE PRANCUZIJOJ GEJU MYLETOJAS HOLANDAS POGRESINIUS MOKESCIUS – IR KA DAUGIAUSURENKA MOKESCIU?- ISHSILAKSTE VISI KASGALJO, ATSISAKE PILIETYBIU, VALSTYBE ANT BANKROTO RIBOS SU JUSU TAIS PROGRESINIAIS MOKESCIAIS. GAILA KAD IR ARBAUSKIS PASIDUODA POPULIZMUI IR PLIURPIA TAI KA TIE KAS NEI MOKA NEI NORI DIRBTI, NEI TUR ISHILAVINIMO – NORI GIRDETI.
  LAIKOT VISUS IDIOTAIS KARBAUSKI?GEDA.

  • Zmogau:

   Pakalbekim apie progresinius bent is vienos puses.Kaip galvojat koki procenta savo pajamu maistui,bustui,vaiku islavinimui isleidzia darbininkas ir milionierius ?A ?Kazkam svarbu vien tik isgyvenimas.Kaip nors.Velgi-kaip isivaizduojate visuomene,kur tera skurdziai ir mazutele dalelyte turciu ?Saugi tokia visuomene ?Gerai jauciasi net tie turciai ?Juk tai-konclageris !Na,apie kokius nors krikscioniskus principus-jau nekalbu.Seni zmones sako-kam Dievas daugiau dave,is to daugiau ir reikalauja.Arba-kilme-ipareigoja.Isvis -ka apie mokescius bekalbeti,kai losimu magnatas sugeba (zinodamas landas) apsimesti Tautos geradariu,labdariu ?Baisiausia,kad nemokomas galvoti jaunimas-jie nebeturi instrumentu igalinancu paciam mastyti.Svietimas smukes iki ,,reikiamo kazkam lygio”.Gerai besisukancio masinos varztelio lygio…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: