Į Paryžiaus gatves išėjo milijoninė minia (1)

Sustabdyta akimirka

Sustabdyta akimirka

Šiandien, sausio 11 dieną, Paryžiuje nuo 16 val. Lietuvos laiku, surengtas solidarumo maršas nuo Respublikos iki Nacijos aikščių, per kurį buvo pagerbtos teroro išpuolių aukos.

Virtinė teroro aktų prasidėjo Prancūzijoje trečiadienio rytą satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ užpuolimu. Per tris dienas šalyje žuvo 17 žmonių. Penktadienį per dvi operacijas trys teroristai buvo nukauti, ieškoma su jais bendradarbiavusių asmenų.

Eisenoje dalyvavo Europos ir kitų pasaulio šalių lyderiai bei diplomatai, tarp kurių Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Didžiosios britanijos premjeras Davidas Kameronas, Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, Ispanijos ministras pirmininkas Marianas Rachojus, Italijos Premjeras Mateo Renzi, Europos Sąjungos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, Europos Komisijos Prezidentas Žanas Klodas Junkeris.

Įvairiais skaičiavimais, į Paryžiaus gatves išėjo apie milijoną žmonių, tačiau visoje Prancūzijoje gali būti ir 3 milijonai.

Nuo 1990 m. tai pirmas kartais kai panašaus pobūdžio eitynės dalyvauja Prancūzijos Respublikos Prezidentas. Paskutinį kartą, prieš 25 m., Prezidentas Fransua Miteranas kartu su kitais prancūzais viešai reiškė nepasitenkinimą masiniu žydų kapų išniekinimu.

Lietuvą marše atstovauja užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

1 komentaras

 1. EGLE:

  Labai gražu. Ir nyku, kad čia Lietuva atrodo labai skystai. Mačiau straipsnį Jūsų tinklapyje, kur autorius akivaizdžiai siekia įgyti padėtį, eidamas “prieš liberalizmą” ir aiškindamas, kad organizuotas kriminalizmas yra neįveikiamas (yra tokiems BK straipsnis su 2 metų garantija). Deja Lietuva dar mažai supranta tokius dalykus ir Putino būdu pateisina galimybes žmogui dingti fiziškai dėl nepatogios nuomonės.
  Ar žinote, kodėl Lietuvos pilietybės paprašė ledo čiuožėja Izabella Tobias..? Dėl incesto (tėvo prievartavimo vaikystėje).
  Ji su ašaromis spaudė Lietuvos pasą, nes pasijuto, lyg įgydama naują, saugia ir – tą praeitį paneigiančią, tapatybę…
  O jos variantas JAV plinta, kaip epidemija su visokiais slėpimais ir pateisinimais.
  Štai ką reiškia religinis antiliberalizmas.
  “Tėve, teesie šventas tavo žodis…” Puikus pretekstas incestui, jei iš minėto posakio draudžiama šaipytis, ar jį – neigti. “Neeilinis ir ne pigus toks “Tėvas” su savo amerikietišku žodžiu ir “galimybėmis” ties visais.
  Dar…
  Malonus žmonių rėmimas, nes Charlie Hebdo yra antiklerikalinis ir ateistinis laikraštis…
  Iš to kuriantis “adekvačią” poziciją. Jo atvejis – neeilinis, kalbant apie minėto religinio antiliberalizmo augimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: