T. Baranauskas. Litas sunaikintas. Bet jis sugrįš (209)

Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liūdna šių metų pradžia: Lietuvos nacionalinės valiutos sunaikinimas – tai reikšmingas žingsnis Lietuvos valstybingumo, arba to, kas iš jo liko, naikinimo procese. Net ir sutapatintas su Naujųjų Metų linksmybėms, šis įvykis greičiau užtemdo jas, nei pats užsimaskuoja naujametinių blizgučių, fejerverkų ir šampano butelių priedangoje. Nors pilietis, kuriam šampanas svarbesnis už valstybės reikalus, pas mus ugdomas jau ne pirmus metus. Šis ugdymas dar visai nesužlugdė pilietinės visuomenės, bet jau davė rezultatų…

Nacionalinės valiutos sunaikinimo akcija įvykdyta toliau naikinant ir demokratijos likučius – dėl lito sunaikinimo ne tik nebuvo atsiklausta Tautos, bet netgi uždrausta tautai tarti savo žodį. Iniciatyvinėms grupėms įžūliai neleista net pabandyti surinkti fantastinį 300 000 parašų skaičių referendumui dėl lito išsaugojimo. Lietuvos Valdžiukė dar neatgavo kvapo po sėkmingai surinktų parašų Žemės referendumui. Ir nors pastarąjį pavyko sužlugdyti masine propaganda, šmeižtu ir manipuliacijomis dėl referendumo datos, antrą kartą išgyventi tokį šoką – kad kažkas be Valdžiukės leidimo gali inicijuoti referendumus – Valdžiukė nebesiryžo. Dėl to buvo paaukota net formali konstitucinės referendumo iniciatyvos teisės regimybė. Mums buvo atvirai pasakyta: kai Valdžiukė nusprendžia, o už to sprendimo dar stovi ir Briuselio Valdžios sprendimas, Lietuvos Respublikos Konstitucija nebegalioja.

Tai, tiesą sakant, precedento neturėjęs praėjusių metų įvykis, vos ne oficialiai įteisinęs Lietuvos Konstitucijos butaforiškumą. Vietoj Konstitucijos nuo šiol galioja tik Konstitucinio Teismo, tapusio Antikonstituciniu, doktrina. Tai, kad toks žingsnis, griaunantis teisėtumo įvaizdį, vis dėlto buvo žengtas, geriau nei bet kokios sociologinės apklausos rodo, kaip Lietuvos piliečiai vertina lito sunaikinimą. Valdžiukės baimė šiuo atveju yra liudijimas istorijos teisme.

Kartais sakoma, esą litas jau ir taip buvęs nebe savarankiška valiuta, o tik į litą įpakuotas euras, nesgi jis jau seniai stabiliu kursu pririštas prie euro. Todėl esą dabar nieko ypatinga neįvyko, tik įteisinta faktinė padėtis. O be to, girdi, ant euro monetų išliks lietuviškas Vytis, kuris turėtų patenkinti visus, mėgstančius simbolius bei sentimentus. Jei litas – valstybingumo simbolis, tai štai jums tas pats simbolis, perkeltas ant euro. Džiaukitės – tokia moneta su Vyčiu gali pasiekti net Ispaniją, ir ten bus priimama kaip visiškai normali atsiskaitymo priemonė!

Ne, gerbiamieji. Litas nebuvo tik simbolis. Litas buvo Lietuvos valstybingumo atributas, jo sudedamoji dalis. Neliko lito – sumažėjo ir Lietuvos valstybės apraiškų. Pririštas prie euro? Bet tai padaryta Lietuvos valstybės sprendimu – kaip buvo priimtas sprendimas pririšti, taip galėjo bet kada būti priimtas sprendimas ir atrišti. Anksčiau litas buvo pririštas prie JAV dolerio, bet doleriu dėl to netapo. Gerai, kai euras santykinai stabilus, o jei prasidėtų jo seniai prognozuojamas žlugimas? Tuomet gal net ir valdančiajam elitui jau nebereikėtų ilgai įrodinėti lito atrišimo nuo euro poreikio… Pagaliau tai, kad dabartinis Lietuvos politinis elitas nenorėjo ar nesugebėjo vykdyti savarankiškos monetarinės politikos, nereiškia, kad šią funkciją reikia išvis atimti iš Lietuvos valstybės. Valdžiukės laikinos, Lietuva – amžina. Niekada nereikia atsisakyti siekio turėti geresnę valdžią, kuri vykdytų visas savo pareigas ir funkcijas.

  Lietuvos pinigų istorijos laiko juosta. Sudarė Tomas Baranauskas

Lietuvos pinigų istorijos laiko juosta. Sudarė Tomas Baranauskas

Kaip ten bebūtų, Tautos balsas nutildytas, o Lietuva jau grįžo į svetimų pinigų epochą. Per pastarąjį šimtą metų įvairių svetimų pinigų laikotarpiai Lietuvoje tęsėsi ilgiau, nei savų pinigų laikas. Litas svetimoms valiutoms pralaimi rezultatu 40:60. Tai beveik sutampa su Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiais. Dabar laikrodis vėl sukasi, skaičiuodamas svetimos valiutos viešpatavimo laiką…

Ką tai reiškia, galime geriau suprasti prisiminę, kad savus pinigus Lietuva išsaugojo net po 1569 m. Liublino unijos. Istorikai daug ginčijosi, kiek Lietuvos valstybingumo liko po 1569 metų. Vieni šia data užbaigdavo nepriklausomos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį, kiti įrodinėjo, kad Lietuvos valstybė, nors ir apribota, gyvavo ir toliau. Šiandien mes jau žengėme toliau, nei reikalavo Liublino unijos aktas. Po Liublino unijos tebeturėjome savo pinigus, o užsieniečiams – net unijos partneriams lenkams – nebuvo leidžiama laisvai įsigyti žemės Lietuvoje…

Kažkada mums gal buvo sunku suprasti, kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės elitas galėjo nusiristi iki to, kad po truputį neteko savo valstybės, kalbos ir tapatybės. Šiandien mums pakanka tik pažvelgti į veidrodį… Arba į televizoriaus ekraną, kuriame šmėkščioja laimingi valstybės vadovų, rankose laikančių eurus, veidai… Premjeras Algirdas Butkevičius net sakosi savo pirmą iš bankomato ištrauktą euro kupiūrą perduosiantis pinigų muziejui. Koks pavydėtinas tikėjimas savos rankos, sureikšminančios viską, prie ko prisiliečia, šventumu!

O aš tikiu kitkuo. Litas sugrįš taip pat, kaip grįžo po rublio ir reichsmarkės.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

209 komentarai

 1. )..(:

  ,,Elotai-(kitur-helotai,jalotai)minimi Egipto kartusuose,tai senosios antikines gentys,is kuriu issirutuliojo lotynai,latai,litai(litutai,lietuviai),etruskai.Rase runomis”
  ,,Jus esate senosios Europos milzinkapiu krasto gyventojai,deives Litos vaikai,Jus esate giminisku indoeuropieciu tautu prokalbes tesejai,Jus esate garbingos ariju genties palikuonys-aisciai.”(Egiptas,skitai,lietuviai runomis)

 2. O kodėl turėtų grįžti litas, o ne vagnorkė? Ir kaip manote, ar taip pat vienodus grįžimo šansus turi ir latas bei Estijos krona?

 3. Perkūno Paukštis:

  Dabar Lietuva Jevresojūze, naudoja pinigus Jevrus, ir tikėjimas – jevreiskas?
  Protą dar gali įtikinti, bet nuo pagoniškų jausmų nepabėgsi, neišsisuksi.
  ——–
  Šiandien Kauno Santakoje, kur kiekvieną ketvirtadienį 18 val. prie Aukuro renkasi Kauno Baltų religijos išpažinėjai, atlikome apeigą su užkalbėjimais – į Nemuno ir Neries šventų upių santaką metėme metalinius Litus ir Centus. Su užkalbėta mintimi – kad jie sugrįžtų.

 4. Valdas:

  Tikrai patriotiškas straipsnis, tikinčio Lietuvos valstybe, nesilankstančio laikinų, trumparegiškų politikų, ar užsienio valstybių savanaudiškai politikai.

 5. Kažin:

  Koks skirtumas kokia piniginė priemonė cirkuliuos – litas ar euras, kai finansinė politika abiem atvejais vis vien yra Briuselio rankose. Taigi, valstybingumo esmė yra finansinės politikos teisėje, o ne jos vykdymo priemonėje. Beje, įsivedus eurą atkrenta pinigų keitimo vienų į kitus operacija, taigi atkrenta ir su šia paslauga susijusios išlaidos, taip įvairūs buhalteriniai skaičiavimai dviem pinigais. Tad Baranausko samprotavimai lito ir euro klausimais yra šimtus kartų girdėta lėkšta partinė spekuliacija ir tiek.

  • Perkūno Paukštis:

   Ištiks krizė trejybę – jevresojūzą, jevrą, ir jevreiską tikėjimą.
   ——-
   Gali tai vadinti užkalbėjimu (neurolingvistiniu programavimu).

  • Pikc:

   Tai kad ne – spekuliacija yra Tamstos komentaras. Briuselis Lietuvos litų emisijos ar “pririšimo-atrišimo” prie (nuo) kitų valiutų netvarkė – skirtingai negu euro. Taip pat spekuliacija yra apie “didžiulius” sutaupymus dėl valiutos keitimo – tas “sutaupymas” yra lašas jūroj (pvz. didžioji dalis atsiskaitymų vyksta elektroniniu būdu, o esant fiksuotam kursui euro kursui lito atžvilgiu…), palyginus su išlaidomis rubl…. pardon – euro įsivedimui, įnašais į “bendrą kasą”, o taip pat savos valiutos sunaikinimo išlaidomis.

   • Kažin:

    Kokios su pačiu gali būti kalbos, jeigu neskiri išlaidų nuo pajaus…

    • Pikc:

     pajus [turkų k. pay], piniginis arba kitoks turtinis įnašas, kurį įmoka asmuo, stojantis į kooperat. organizaciją.
     Taip, dalį išlaidų, susijusių su stojimo į rubl… pardon, euro zoną galima laikyti pajumi – nors litų naikinimo išlaidos ar “nerentabilių” eurosajūzo valstybių išlaikymo išlaidos į tai niekaip “neįsipaišo”. Bet kokiu atveju, mūsų valstybei tai yra tai, kas yra – išlaidos.
     Beje, “žiaurios naudos” įrodymų, išskyrus tai, kad tai apsimokės eksportuotojams (t.y. tiems, kurie eksportuoja NE į Lenkiją, Švediją, Čekiją, Angliją ar kitas ne “rublio” zonos šalis) kaip ir neteko girdėti. Šiaip jau, jei dėl tarptautinės prekybos, tai gal juanį įsivedam – vis tiek vos ne viskas “made in China”. 😉
     Bet kokiu atveju, čia tuščios šnekos – LKP nusprendė įgyvendinti TSKP CK nurodymus (net jeigu jų ir nebuvo) – ir yra, kaip yra. Tikėsimės, kad šitas sajūzas nueis velniop taip pat, kaip ir ankstesnis – tik bijau, kad mūsų politbiuras vėl išliks tas pats, nes padlaižiai yra spec. veislė – jie visur prisitaiko.

     • Kažin:

      Taip, amžino nieko nėra, ir pagal visus požymius pirmiausiai tikėtina, kad “velniop eis” Rosijos sojuzas irdamas į “novorosijas”…
      O visokie pačiam besisapnuojantys “TSKP nurodymai ar rublio zonos” Lietuvai terūpi, kaip pernykštis sniegas… Euras yra ir jam ilgiausių metų ilgiausiųųų!…

      • Pikc:

       Rasiejos sajūzas tikrai galėtų nueiti velniop – ir kuo greičiau, tuo geriau (nors tokiu atveju lieka atominio ginklo, kuris gali likti visokių didžiaisiais vadais pasijutusių generolų rankose, problema), bet ir šitas sajūzas (euro) kuo toliau, tuo labiau panašėja į aną, buvusį (sovietinį), tad tikiuosi, kad taip pat ir baigs. O dėl “sapnavimosi” – nežinau, kokio aklumo reikia, kad žmogus nematytų, kaip mūsų valdžiagyviai apsiseilėję puola vykdyti vos puse lūpų Briuselyje ištartus nurodymus (o dažnai net ir rekomendacijas priima kaip įsakymus), tuo pačiu metu nepamiršdami pagrūmoti “runkeliams” Lietuvoje. Kuo ne anas politbiuras, kurio nariai lėkė Maskvon užpakalių bučiuoti, o grįžę didžiais viršininkais jautėsi ir visiems pavaldiniams nurodinėdavo, kad anie žinotų “savo vietą”?
       Va, kad valdžiagyviams nei mano, nei bet kurio kito Lietuvos piliečio (įskaitant Tamstos) nuomonė nerūpi – čia gryna teisybė. 😉 Bet valdžiagyviai – tai dar ne Lietuva, o ir pačiam nevertėtų už visą Lietuvą kalbėti.

  • gorgona:

   Atkrinta keitimas?:))O aš niekur niekada iš LT nevažiuoju..neturiu už ką.. O dar nebandėt didesnės sumos nusiimti banke? Nusiėmė draugė 500 eurų ir suplojo 14 eurų už operaciją..Nesijaudinkit, bankai žinos , kaip kompensuoti savo nuostolius.

 6. anapus:

  Tomas Baranauskas gyvena lygiagrečiame pasaulyje. Ne jis vienas, deja…

 7. Aušrinė:

  Mane apstulbino interneto erdvėse patalpintas video, kaip aktoriai, vaizduojantys mūsų litų simbolius – Žemaitę, Darių ir Girėną, Maironį ir Kudirką, su pasididžiavimu eina pasiimti iš bankomato euro. O Zuokas jiems spaudžia rankas. Bukumas ar tiesioginė manipuliacija didžiosios tautos dalies, nepritariančios euro įvedimui, jausmais. Ypač dabar, šitai betvarkei prasidėjus?
  Šiaip esu žmogus, nesureikšminantis dalykų, viskas praeina, prie visko priprantama. Bet toks akivaizdus nuvertinimas to, kas lietuviui brangu. Mačiau šiandien prie namų pakeltas trispalves ir pagalvojau – kokio laiko klausimas, kaip veitoj jos mums bus pasakyta kelti ES ar kokią gėjišką vėliavą? Kada mums pasakys, kad Lietuvos himnas – atgyvena ir mes turime giedoti europietiškąjį? Kada mums pasakys, kad lietuvių kalba pasitraukia į antrą planą po anglų? Sureikšminu? Galbūt. Bet turiu teisę, kaip normalus pilietis, taip jaustis. Baisiausia, kad po kurio laiko, viskam daugmaž atlėgus, mes eisime į rinkimus ir apsalę nuo kandidatų pažadų, balsuosime už tuos, kurie mūsų nuomonės neatsiklausė. Kam klausti? Europa plati – bet kada gali išvykti, kur panorėjęs. Lietuviškos šaknys, mentalitetas? Atgyvena. Kažko labai dvelkia sovietiniu raugu.
  Išlikime lietuviais širdyje. Po Nepriklausomybės atkūrimo ir Baltijos kelio tarsi apsnūdome. Lito nužudymas priminė, kad to lietuviškumo turime, jis išliko. Branginkime. Nieko kito nelieka. Neleiskime savo vaikams pamiršti brangių mūsų tautai atributų, nes jie su širdimi suaugę.

  • baltė:

   Visiškai sutinku su Jumis…Lietuviškumo atributai trypiami prisidengiant ” jūs panikuojat, esat senamadiški, kas čia tokio” tekstu. Vadinkit mus senamadiškais ar dar kaip, bet juk tie ”senamadiški” ir “panikuojantys” išsaugojo mūsų kalbą ir kultūrą. O kam? Kad dabar tie mūsų per kraują, netektis ir tūkstančių žmonių pasiaukojantį darbą iškovoti simboliai būtų lygiagretinami ir suliejami su pigia mums primetama kultūra, kuri neturi jokios gilesnės vertės, reikalinga tik asimiliuoti skirtingų mentalitetų ir kultūrų žmones, suplakti uos į vieną košę.

  • pušis:

   “Kada mums pasakys, kad Lietuvos himnas – atgyvena ir mes turime giedoti europietiškąjį?” Nesunku atsakyti. Ar prisimenate, Aušrine, kad netiesiogiai tai jau buvo pasakyta? Ar prisimenate, Vilniuje van Rompuy sakė, kad tautos ir valstybės atgyvena. Nežinau, kaip kitiems, man tai buvo įžeidimas. Valdžiagyviai pataikūniškai linkčiojo. Panaikinti valstybes jie suplanavę, rodos, 2022 m. Štai tada gal atvirai pasakys arba tiesiog uždraus mūsų himną, tautinius ženklus. Tautų pagal jų užmačias taip pat turi nelikti.
   Taip, daug kas apsnūdo, daug yra tokių, kurie niekada nebuvo pabudę, jie renka vis tuos pačius už pažadus, už pakišas, aklai tikėdami pirktos spaudos liaupsėm ir šmeižtais jų konkurentams, niekada negalvodami, neprisimindami valdžiagyvių aferų, išdavysčių. Jei mąstančių būtų daugiau, šitie sėdėtų ne valdžioje, o ten, kur jų vieta. O valdžiagyviai susikūrė sistemą, kuri padeda nuolat grįžti į valdžią tiems patiems. Čia yra dvi didžiausios bėdos.
   Taip, turime branginti ir saugoti tautiškumą. Kitaip mūsų neliks. Dar reikia kažkaip pažadinti bent dalį miegančių – tuos, kurie nėra beviltiški, kuriems reikia tik padėti susivokti.

  • Ilona:

   Pritariu jums, Aušrina, man taip liudna, praradome savo valiutą, tik vėliavą liko pakeist…gavau eurus gražos ir nekaip pasijaučiau…

   • )..(:

    taip,labai blogas jausmas..ka tik giminaitei pardaviau Litu atminimui,tai is pradziu net negalejau euru i rankas paimti,atsitraukiau..krito ant zemes..stovejau ir ziurejau kol prisiverciau ..

   • Pikc:

    Vėliavą po truputį jau keičia – ant automobilių valstybinių numerių jau seniai nebeliko, po truputį ir kitur neliks. Kaip sako – “nebūk lietuvis – būk tarybinis piliet… tfu, pardon – europietis!” 🙂

  • Pikc:

   Pritariu dėl visko, išskyrus vieną: sovietiniu raugu čia ne “dvelkia”, o DVOKIA. Tas pats sukruštas sajūzinis mėšlas – ir net nelabai pasikeitęs. Lygiai ta pati “kova prieš buržuazinį nacionalizmą”, už “progresą”, lygiai tas pats valstybingumo naikinimas, įskaitant sajūzinę valiutą ir dirigavimą “iš centro” – ir lygiai ta pati bestuburių valdžiagyvių šaika, šliaužianti į centrą bučiuoti užpakalių ir “atsigrojanti” ant vietinių “runkelių”. Kaip sako, “welcome to the EUSSR”.

 8. Bartas:

  Labai “gražus” laikas atėjo mano Tėvynėje. Kažkoks iškrypėlis per tv aiškina , kad 10 litų , su mūsų Didvyriais papuoš savo lindynę. Nes jam patinka, du jauni vyrai, pasipuošia lakūnų kiteliais.

 9. )..(:

  ar tiesa ,kad musu Litai islydomi ir nebus saugomi jokiose saugyklose?

 10. šiaip:

  žiūrint formaliai, litas dar nėra sunaikintas iki galo, nes vieną pinigų funkciją, o būtent – kaupimo priemonės, jis dar gali atlikti (kadangi LB jį privalės priimti ir konvertuoti į eurenis iš principo bet kada, t.y. kad ir po 50 metų). O tai, savo ruožtu, palieka tam tikrą erdvę ir jo cirkuliavimui, t.y. neformaliai apyvartai. Ar toks cirkuliavimas prasidės, dabar turbūt dar niekas negali atsakyti – neaišku, kiek grynųjų pinigų (litų) žmonės pasiliko rankose, o jei pasiliko, ar noriai juos leis kasdieninio vartojimo prekėms įsigyti, pvz. turguje. Be to, popieriniai banknotai apyvartoje gana greitai susidėvi, o čia atnaujinimo, kaip žinia, artimiausiu metu nebus.

 11. Žaltys:

  Kiek pastebėjau, dauguma jaunų lietuvaičių tikrai nesusigaudė kur litus išleisti. Ne pinigų pavadinimas, ne jų turėjimas lemia, bet supratimas kur pinigus išleisti. Sibire nebuvo jokių litų, bet ten buvo sąmoningiausia tautos dalis. Gi laisvoje Lietuvoje litus drabstėm kašiui, popsui, svaigalams ir pan. pobūdžio dalykams. Kas bus po kažkiek metų nežino net šito straipsnio autorius, gal mus ištiks globalinė ekologinė katastrofa dėl mūsų nemokšiško gamtos išteklių naudojimo? “Šventi” litai buvo ir korupciniuose sandėriuose, ir prostitucijos versle, ir kontrabandoje, ir demoratiškuose rinkimuose. Gal baikim verkti cibuliais akis patrynę?

 12. Dominykas:

  Oi,kaip reikėjo referendumo,-tuomet Lietuvos piliečiai būtų išreiškę savo nuomonę,,, Lietuvos nacionalinė valiuta šiandien būtų LITAS,,, ne už kalnų ir Seimo rinkimai,Seime reikia naujų mąstančių žmonių…

 13. Logika:

  Verkšlenimas – patriotizmas. Juokinga. Gal reikėjo geriau pasiūlyti tą stebuklingą monetarinę politiką. Išmintinga tauta abiem rankom už būtų …. Deja vis bijoma pasakyti tiesą: Lietuvoje per 25 metus neatsirado nei vienos politinės jėgos ne tik kad vykdančios monetarinę politiką, bet net pasiūliusios tokią programą. O gal tautininkai ką pasiūlė? Nesigirdėjo. Dabartinis verkšlenimas , tai tik bandymas užsidirbti tam tikro “tautinio” elektorato balsus. Be jokio vargo, be realių programų, skaičiavimų įrodinėjimų. Taip “tautininkų” idėja po truputį vis devalvuojama. Lito referendumas? Juokas, didesnis už “žemės referendumą”. Didesnio anekdoto, kaip surašyti tris skirtingus klausimus net litrą vodkos išgėręs nesugalvosi. Čia kas, noras Lietuvą mylėti išreikštas? Panašiau į bukumą ir nesugebėjimą logiškai mastyti. Ir atsakomybę prisiimti kažkaip garbės niekam iš organizatorių neužteko.. O gal jiems dar iki šiol nedaėjo? Tai kas balsuos už tokią partiją, kuri nemoka savo klaidų pripažinti?

  • autorius ką tik gavo vieną balsą! O tu užtilk. Ligonika…

  • Pikc:

   Esate neteisus – buvo ir skaičiavimų, ir įrodinėjimų – tik niekas jų nesiklausė. Dėl žemės referendumo – “trys viename”, kiek žinau, buvo NE organizatorių iniciatyva. Ir, beje, tautininkai nebuvo to referendumo organizatoriai – jie tik prisidėjo prie iniciatyvinės grupės, kuri savo sudėtimi buvo LABAI marga. O kuo referendumas dėl lito būtų juokingas? Švedai, pvz. surengė – ir ką? Tiesa, jie protingiau darė – atsiklausė tautos, ar verta eurą įsivesti. Tauta atsakė. Mūsų valdžia atsiklausti pabijojo. Tai va, svetimiems pataikaujanti ir savo tautą niekinanti bei jos atsiklausti bijanti valdžia – taip, tai jau juokinga. Tiksliau, groteskiška.

 14. Saulius:

  Eilinė, priešiška demagogija. Matyt, apmokama gerai, tiek laiko skirta slebizavonėm burvarinio laikrašpalaikio lygio…

  • Pikc:

   Pravilno tavarišč gavarit – eto buržuaznyje nacianalysty sajūznomu delu mešajut! Daloj nacionalistov! Dajoš sajūz! Molodec, tavarišč Saulius – a davai, my tebia prosto solnyškom nazyvat budem, a? 😉

 15. Pagaliau rimtesnis straipsnis apie Litus…

 16. lyvis:

  Čia dauguma graudus verkšlenimas dėl lito o jų mintys klaidžioje rublio zonoje. Rubliui nebėr kelio į Lietuvą tą pripažįsta ir Baranauskas 0:1 stribolų nenaudai. lyvis

 17. .:

  Tomai,labai Jus gerbdamas noriu tik pasakyti,euras man primena pagonybes naikinima,bet,kad ir su ašara akyse LIETUVIS suprato-TIK TAIP GALI IŠLIKTI,……..euras-es-nato.Kai aplink mus bus normalus kaimynai,o ne psichiniai ligoniai,tada JUS 100% teisus.

  • Pušis > .: IP 78.60.5.213:

   Kaip susiję ES ir euras su NATO? Jei prisimenate, į NATO įstojom anksčiau negu į neomarksistų užvaldytą “sojūzą” ir to būtų užtekę. Tada buvo šiokia tokia saugumo garantija, jei būtų rūpintasi savos kariuomenės ir valstybės stiprinimu. Kokias išlikimo garantijas įžvelgiat ES, kai globalistų marionetė van Rompuy atvirai kalba, kad tautos ir valstybės yra atgyvena? Negi neaišku, kad kuriama nauja imperija? Ar dar nematot, kad toje jūsų ES jau pradeda įsigalėti totalitarizmas? Beje, tai, kas dabar vyksta Lietuvoje jau galima vadinti genocidu. Tautą galima naikinti ne tik žudant ir tremiant. Dabar tai daroma subtiliau. Sudarytos sąlygos, kad dalis tautos emigruotų, bėgdama nuo skurdo ir beteisiškumo, likusius atskies imigrantais. Ar tik tada suprasit, kai savo tėvynėje tapsit mažuma? Teko skaityti, kad už kiekvieną legalų imigrantą ES šalims mokės po 6000 eurų. Ar tai nesukelia jokių minčių?

 18. skaitytoja:

  Šiemet Naujų Metų sutikimas buvo ypatingai liūdnas. Mažai pasakyti, kad gailėjome lito – ašarą nubraukėme. Negalėjome žiūrėti į besidžiaugiančią valdžią, tiesiog buvo labai labai šlykštu – puota maro metu. Gerai nors tiek, kad per kultūros kanalą rodė “Nemuno” jubijiejinį koncertą ir mums istorinę Dž. Verdžio “Traviatą”. Noriu tikėti p. T. Baranausko žodžiais, kad litas kada nors sugrįš į Lietuvą, nors ir mūsų jau nebus, bet reikia neprarasti vilties.
  Pradedant Naujus Metus portalo Alkas kolektyvui norime palinkėti išlikti tokiais pat ištikimais lietuvybės sergėtojais kokiais buvote iki šiol.

  • Giedrius:

   Sutikt ar nesutikt,

   apie Naujuosius Metus
   …nuo žodžio į veiksmą
   (užuot “prie veiksmo” įrašiau “į”,
   – kodėl?),
   gyvą, tvirtą ir neperkaitytiną,
   nes ar mūsiškas kaityt, ar latvių liekt, lems
   per mintį, žodį šį ir atgimtį
   susigrąžinant visuotinio laiko apskaitos
   atskaitą laikinai prarastą iš svetur keistąja,
   kaip ir iš svetur be teisės, bet su nauda
   (taip pat laikinąja laikinai) įvesta ženklų apyvarta
   už litą naudotina, kaip ir už latą beje..

   Tad į laiko atskaitos apskaitą žemiškąją – pavasarinę
   p a j ė g u s grįžt, bus sugrąžinta ir tūkstanmetinių laikotarpų
   patirtimi grįsta gamtos: žemės ir žmogaus darna.

   Pradės kurtis žemiškoji bendruomenė, bendrapausaulinė, patyrusi, išlikusi
   per netektis, klaidas (kaip ir ši antiįstatymiškoji lito “nuobrukos” paklaida)
   ir kasdienes, kasmetines atgimtis kartų kartose atsinaujinanti nuo…

   KIEKVIENAIS METAIS SU PAVASARIU ATSINAUJINANČIAIS SAULĖS RATO METAIS ŽEMĖJE.
   Tačiau tai įvyks dar labai negreit, nepaisant to, kad didžiausias kliuvinys “laiko nuobrukos”
   – svetimybinės atskaitos teroristinio darinio teriotojų puolinys-pūlinys ant mūsų …buvo įveiktas
   bendra sutelktąja pažangesnės žmonijos atstovų-karių rinktine 1410 m. liepos 15 dieną.

   Lengvai atsekama ir atstatymo apskaitai priderama nuoroda imtina iš tos pat nuobrukų gimties
   archyvo įrašo apie 1009 m. įvykius su l i t u a, t.y. Lietuva sietinus apie tuometinį kovą, tai yra…
   1009 m. pabaigos aprašu (kas šiuolaikiškai “grigališkai” lygiai su 1010 m. kovu atskaitytina)
   matuotąjį laiką ir vėl pavasariškai, o ne “silvestriškai-grigališku permetinėjimu” laiką atskaitant.

   Tai kaip
   laikomės tautiečiai?

   Laikas jau
   SUTIKTI AR neSUTIKTI,
   – ką gali jau Tu… kiek gali… savai
   eigai į metų laiko pradžią !

 19. Lito išdavystė – Lietuvos valstybingumo pagrindų griovimas.

  Dėkui už linkėjimus. Saugosime lietuvybę. Susigrąžinsime litą.

 20. Mauras:

  Tai dar padejuokim apie viduramžius, kai kiekvienas kaimas turėjo savo pinigus…

  • Pikc:

   Tai kad, tamstele, kaip tik viduramžiuose tautinių valstybių nebuvo, o pinigai buvo leidžiami valdovo ir buvo bendri visai siuzereno valdomai teritorijai. Istorijos mokytis reiktų pradėt. 😉 Beje, šiuo atveju, reiktų arčiau, negu į viduramžius žiūrėti – mes jau buvom vienam sajūze su bendra iš centro reguliuojama sajūzine valiuta. Na, bet tamstelė dar ryškiai per jaunas prisimint, tad pradžiai draugiškas patarimas – pradžiai reiktų išmokti mąstyti, o paskui rašyti. 😉

 21. Dana:

  deja, Vaižgantas buvo teisus dėl “to prakeikto nuolankumo”. Lietuvių tauta yra kankinių tauta. Ji verčiau nuolankiai pasilenks ir leis visokiems perėjūnams lipti sau ant nugaros. Čia jau nieko nepadarysi, toks tautos mentalitetas. Ji nesugeba tvirtai pasakyti “NE” savo tarnams valdžioje, ji verčiau jiems nuolankiai tarnaus, atidavusi savo, kaip valdovo, vaidmenį.
  Puikus straipsnis. Tik abejočiau dėl lito sugrįžimo, nes globalizacijos proceso, deja, jau nesustabdyti. Pasaulyje geriau jau nebus. Viskas eina į visų suvienijimą. Net ir į religijų. Taip ruošiamas sostas antikristui. Visos valdžios dabar vaidina antiJonokrykštytojo vaidmenį. Kaip Jonas krikštytojas ruošė kelią Viešpaties Jėzaus Kristaus atėjimui, taip suvienyta pasaulio valdžia ir suvienytų (eukumenizuotų) religijų vadovai dabar ruošia kelią antikristui, o, kad jam būtų lengviau užvaldyti žmonių protus, būtina visus suvienyti. Šis procesas jau negrįžtamas. Ir išsigelbėti gali tik tie žmonės, kurie įtikėję į Dievo Sūnaus auką ant kryžiaus. Visi kiti eis į tą vietą, kuri paruošta šėtonui ir jo angelams – į pragarą.

  • Giedrius:

   Eiga
   (be blaškymosi)
   ir “procesas”, ir “programa”, ir
   bet koks užkratas-svetimžodystinis lengvai
   atstato mąstymą savu ŽODŽIU,
   proga, galimybe, net mirksniu
   (užuot “šansu” “momentu” ar panašiu GOBTUVU
   ant savęs, savos kalbos ir minčių pasaulio…);
   tad ir tikyba (ramiai už net “religiją”)
   perimta mūsų, ir perduota mums
   nuo savų protėvių, per visa
   …atveria,
   atleidžia
   (tereikia gebėt
   ar išmokt kas
   prarasta prisimint).

   Tad ši tikrai buko nuolankumo,
   atsiprašau už teiktiną pvz.,
   kuri turiu viešint-RĖKlamuot
   palyginimui.. neveda.

   ((žinot, bijau, labai bijau ir baugu,
   – juk būsiu pasmerktas išsyk,
   – aišku, kad įžeisiu ir pažeminsiu gamintojus
   palygindamas prekių ženklų vardais,
   ir tikrai – gaminio gyvai parduodamo
   ir labiausiai RĖKlamuojamo pasaulyje,
   bei vartojamo maistui, niekaip negali “nuleist žemiau”
   palyginime už kitą, dar seniau, dar plačiau, dar įtaigiau
   RĖKlamuojamą-viešinamą))

   Taigi –
   tiesioginė pastaba DANAi:

   …deja,
   kaip gamintojas puošė kelią atėjimui (ir vartojimui)
   lygu
   kaip skelbėjas ruošė kelius biblijiniam evangelijų (kelių beje)
   vartojimo skverbimui

   čia tik apie prekių ženklus, juk koks skirtumas
   – ar esate įpratus minėti (ir matyti vartojant bei.. vartoti nebūtina)
   Coca Cola
   (tariant koka-kola) prekženkliu,
   ar
   “nukryžiotojo kankinio” reklaminės grėsmės grimasa
   (na visgi susilaikysiu, tik parašą įkelsiu IHS ICXC ar IHΣΟΥΣ).

   Jei rasit progų, susilaikyti, tai ir susilaikykit,
   – nemaigygit bent tiesiogiai šio baugulio
   ir jo “apaštalų”

   Būkim laisvesni sau.

   • Giedrius:

    Dievų yra didelė gausa,
    ir visi visaip, svaip ir ktaip ar taip?
    ..juos garbina.
    Deja lietuviiškieji Dievai kažkaip …na švelniai tariant net viešinimui užginti;
    ką jau kalbėt apie tikybinį apeigyną (net Lietuvoje, įstatymiškai mūsų Dievai
    užskaitomi.. netradiciniais, t.y. kaip….)
    Todėl ir tenka stebėt, siekt, kad ne vien Coca – Cola būtų maistui geriama,
    kaip ir “tradicinių” tikybų antgrūdos ant Lietuvos…
    Praeis tai, – grįš laikas, jo atskaita, ir atsivers

  • Perkūno Paukštis:

   Tu net kalbi apie kažkokį kosmopolitinį prikaltąjį, kuris neturi nieko bendro su Lietuva ir lietuvybe.
   Šiaip, jeigu taip jau tiksliau kalbėti apie jo identifikaciją, tai ant kryžiaus aiškiai parašyta INRI- (išvertus) – iezus nazarietis žydų karalius.

 22. Getas:

  Tik viena viltis, kad dabar mes su euru atsiskyrėme nuo Lenkijos ir patekome į Vokietijos kultūros įtaką, kaip šimtus metų buvo estai ir latviai, o jų kalbų nieks nenaikino, kaip lietuvių naikino lenkai, o po to rusai. Ir jei ES žlugs tai mes išeisime kartu su vokiečiais ir nepateksime į Lenkijos ar Rusijos įtaką.

 23. Saulius:

  Diletentu pasvaisciojimai apie ekonomika kurioje nieko nesupranta.

 24. pritariu – “valdžiukės laikinos – Lietuva amžina”.Skamba labai retoriškai, bet ką jau čia. Nacionalistinis tautos branduolys išlikęs.Tai – svarbiausiai

 25. Baranauskai – laikas pripažinti, kad visiems visų atspalvių nacionalistams laikas vienytis. Branduolys išlikęs.Dėl atskirų neišvengiamų netekčių – nėra ko graudentis

 26. Autorius- apsimetėlis -melagis:

  http://naujienos.istorija.net/2014/01/atsargiai-vrk-nariai-skleidzia.html
  TAIGI , PATS BUVAI TAMSTA VRK NARYS IR BALSAVAI PRIEŠ REFERENDUMĄ,
  APSIMETĖLI, APSIŠAUKĖLI, KADA IŠ GĖDOS TAU AUSYS NUKRIS?

 27. Šviesulys:

  “O aš tikiu kitkuo. Litas sugrįš taip pat, kaip grįžo po rublio ir reichsmarkės.” – tikėjimas yra iliuzija. Tik darbu galima susigrąžinti savą pinigą.

 28. Proistorikas, geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  Mūsų protėviai dar prieš 2600 metų, dėl klimato kaitos nuvykę į Europą, padovanojo jai Keltų ir Galų kultūras!
  Kartu su šiomis kultūromis protėviai į Vakarų Europą nugabeno ir tautinius rūbus, ir genties rikius (Henrikus)!
  Mūsų protėviai Britų saloms dovanojo Anglijos vardą! Vakarų Europoje vis dar gyvi lietuviški vietovardžiai – jų per 3000! Ir t.t., ir t.t.
  Kur mūsų savigarba?! Kodėl mes taip lengvai “pamiršome” savo garbingiausiąją ikikrikščioniškąją praeitį?!
  Ar ne todėl mes pasidarėme tokie bejėgiai ir pažeidžiami, kad nebeprisimename savo šaknų, savo seniausios ir garbingiausios praeitie?!

 29. Proistorikas, geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  O kur gi mūsų istorikai-profesionalai? Kur jų profesinė savigarba? Kur jų atsakomybė prieš protėvius ir, kas dar svarbiau, – prieš mūsų vaikus ir anūkus?

 30. ŽEMAITIS:

  Euras – jėga!

  O visokie Baranauskai savo pasakėčias tegu nevesnėm kaimo bobutėm seka. Gal tos ir patikės 🙂

 31. Tautos likutis:

  Ačiū, kad dar turime tokį portalą, straipsnis aktualus ir reikalingas, juk žinome, kad tokio pobūdžio straipsniai ir kalbos, netgi vadinamajame Seime, kuris, esu kažkur girdėjęs, atstovauja Tautą, buvo blokuojami. Bet tokių straipsnių labai ir labai reikia.

  Akivaizdu, kad valstybingumo klausimas jau senokai išnyko iš Lietuvos tautos tarnų darbotvarkės.

  Tautos rinktiems (tiksliau, pasyviai prileistiems prie valstybes vairo) valdžiagyviams galutinai neberūpi, kas svarbu Tautai ir Lietuvos išlikimui. Grįžtama galutinai prie sovietinio modelio – nuolankiai priimti nurodymus iš centro ir versti savo tautą juos vykdyti lengviau, patogiau ir pelningiau, o mes visi, taip išeina, su tuo sutinkame.

  Lito praradimas tai esminis klausimas, į kuri privalėjo atsakyti tik Tauta, nes tai yra valstybingumo sudėtinė dalis.

  Lito išmetimo be referendumo, t.y. be Konstitucinio Tautos pritarimo, negalėjo tikėtis nei vienas gynęs televizijos bokštą, tuometinę AT ar stovėjęs Baltijos Kelyje.

  Atsisakius Lito supaprastėja ir tolesnis federacines valstybės ar kitokio neaiškaus darinio lipdymo procesas.

  Nusigyvenome tiek, kad Euromarkės (gal geriau tinka – Eurorublio) primetimo demagoginė propaganda buvo ir tebėra KOL KAS pati šlykščiausia iš visu propagandinių kampanijų nuo sovietiniu laikų. Sveikinu visus joje asmeniškai dalyvavusius valdžiagyvius!

  Bet… kas padaryta, tai jau padaryta. Nesiseilėkime. Išnaudokime tai kaip skaudžią pamoką ir atpildą už tai, kad praradome dvasią ir visiškai apsileidome.
  Tegu tai, kad kiekvieną dieną mūsų delnus svilins svetima atsiskaitymo priemonė, primins mums, kad toliau trauktis nebėra kur.

  Arba toliau sėdėkime ir tikėkimės tolimesnio valstybės požymių – himno, vėliavos, o kai neliks valstybės, tai ir vietovės pavadinimo išnykimo, taigi, jeigu taip ir toliau nusileisime, tai netrukus tapsime tik pvz. „Ehemalige Litauen“, o gal net ir „Unbedeutenden Rest des Volkes“.

 32. Gaila lito:

  Gerai, kad dar yra tautiškai susipratusių istorikų. Graudulys ima skaitant. Laisvos Lietuvos gyventojus pavertė marionetėmis ir “valdžiukė” atidavė žemę užsieniečiams, dabar litą palaidojo, jau ir kalbą rengiasi kirkiliniai atiduoti.
  Nejaugi ir vėl balsuosime už tas pačias išdavikiškas partijas?

 33. Marija:

  Sveikinu autorių su NAUJAISIAIS. Sėkmės ir vilties per visus šiuos metus.
  Aš tikiu, kad litas sugrįš. Euras – dirbtinė valiuta be jokių tradicijų ir ,,šaknų”.Kažkoks nemalonus, svetimas pinigas… Ir ne tik emociškai. Ir toji bendra erdvė tikrai nedžiugina…

 34. Saulius:

  Kolektyvas,
  tie kurie cia verkia kad lito buvo atsisakyta be referendumo ir be tautos valios – nustokite skleisti demagogija. Euro ivedimas buvo viena is salygu stojant i ES. Ir uz stojima is ES (taip pat ir uz euro ivedima) buvo nubalsuota 10 metu atgal. Taip kad tai yra tautos valia. Jei kas balsavo uz US bet ne uz eura – kaltinkit save. O tai dabar visa sita rasliava ir komentarai atrodo kaip diletantu parverkslenimas.

  • Pikc:

   Demagogija yra tamstos aiškinimai. Euro įsivedimui nebuvo numatyta jokios konkrečios datos. Be to, gal pamiršote, kad eurosajūze visa krūva valstybių to euro neįsivedė ir neketina artimiausioje ateityje (arba išvis – kaip, pvz. JK ar Danija) įsivesti. Švedija, beje rengė referendumą šiuo klausimu. Mūsų valdžiagyviai referendumą uždraudė (nes nusprendė, kad per didelė rizika, jog žmonės nubalsuos “ne taip, kaip reikia”), taip pažeisdami Konstitucijos 9-ą straipsnį: “Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.”

  • )..(:

   ,, esminis klausimas, kodėl atsisakome 107% mūsų valstybės atsargomis padengto lito ir keičiame jį į nepadengtą euro, kurio likimo mes neįtakosime? (—) Stojimo sutartyje nenumatytas privalomas euro įvedimas – Sutarties 4 str. sutarta, kad nuo įstojimo dienos kiekviena naujoji valstybė narė dalyvauja Ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Jungtinė Karalystė, Švedija, Danija, Lietuva, Lenkija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Kroatija dalyvauja šioje pinigų sąjungoje su savo valiutomis, ir dėl to jų neišmeta iš ES.(—) Teigiama, kad Lietuvos bankui tampant sudėtine ECB dalimi, užteks tik sumokėti į ECB įstatinį kapitalą 43 mln. EUR, o lito padengimo atsargas (pinigines lėšas, auksą, vertybinius popierius; 2013-12-31 d. – 8, 468 mlrd. JAV dolerių) neprarasime. Ar tikrai?”LL

  • LosAngeles:

   Nepykite, bet arba esate suklaidintas (del euro ivedimo jokiu isipareigojimu nepriememe. jo po siai dienai neturi visa eile valstybiu, senbuviu taip pat, ir nieko), arba samoningas klaidintojas. Pastarasis variantas gerokai liudnesnis…

 35. Zalijas:

  Silpnas straipsnio autoriaus lietuviškumas, kaip ir tų, kurie valiutą sieja su tautybe. Iš jų atėmus pinigą jiejaučiasi praradę ir savo šaknis. Tai tim parodo koks paviršutiniškas jų lietuviškumas yra, pseudopatriotai fundamentamistai. Lygiai tokie patys bočiai pilni idiotizmo ir trumparegiškumo bei nužudę Karalių Mindaugą nusigręžė nuo tuometinės Europos ir pasirinko eiti senuoju keliu. O, kad būtų Lietuva tęsusi karalystės kelią…šiai dienai visai kitą istoriją turėtume bei Žečpospolitos, be gal net okupacijų ir didesne apimtimi. Bet toli jums šitą suprasti nacionalistiniams pseudopatriotams.

  • Kurmis:

   Visiškai teisingai, kolega. Todėl jau gerą dešimtmetį bandau atsilikėliams išaiškinti, kad lietuvių kalba turi būti pakeista į anglų. Tai užtikrintų absoliučią inregraciją į ES, žymiai suaktyvintų investicijas ir amžiams nutrauktų prakeiktą bambagyslę su ruskynu. Jei manęs būtų paklausę,jau dabar turėtume jaunąją kartą, kuri būtų pilnai integruota ne tik į Europą, bet ir į Vakarų pasaulį. O tiems pseudopatriotams, kurie aiškina, kad kalba ,neca, tapatybės dalis, spjaunu į barzdą. Pažiūrėkite į airius, jie kalba angliškai, bet pabandykit jį anglu pavadint: ). Tad ir sakau, kalba – jokia tapatybės dalis, tai tik komunikavimo priemonė, kaip koks litukas, tėra atsisakitymo priemonė. Mūsų tapatybė – Europietiškosios, vakarietiškos vertybės,o ne kažkokia kelių mln. Buitinė komunikavimo priemonė. Taigi, kol mūsų valdžioje bus tamsuoliai, nesuvokianti integracijos svarbos greičio ir efektyvių to įgyvendinimo priemonių, tol mes niekaip nestsiplėšim nuo ruskyno ir netapsime vakarų civilizacijos dalimi.

  • Pikc:

   Gerbiamasis, painiojatės ir painiojate – straipsnyje kalbama apie valiutos siejimą su VALSTYBE, o ne tautybe. Valstybės, o ne tautos pinigus leidžia, šiaip jau. 😉 Nereikėtų tų dalykų painioti, nes klaidnigu supratimu paremti išvedžiojimai nuveda į lankas. Istorija su Mindaugu čia išvis “ne į temą”. Pirma, tai su euro įvedimu niekaip nesusiję, o antra, ta “tuometinė Europa” pas mus dar ilgai kryčiuočių ir kalavijuočių pavidalu beldėsi (net ir po krikščionybės priėmimo), o jau maskvėnams su totoriais išvis nusispjaut buvo, ar mes atsigręžė į tą “tuometinę Europą”, ar ne. 🙂

 36. Kažin:

  Rusai Baranausko rašinio atveju pasakytų: “posle draka kylakami ne mašūt”… Taigi, kyla klausimas koks tokio rašinio tikslas. Nejaugi, čia tik siauri partiniai interesai!…

 37. Proistorikas, geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  Tomai, lito gaila ir man! Tačiau man dar labiau gaila tamstos ir dabartinių Lietuvos “istorikų”, kurie kaip miešlavabaliai “malasi” dabartyje ir niekaip nesupranta, kad jų pašaukimas yra ne dabartis, kurią mes ir be mūsų “istorikų” pažįstame, bet LIETUVOS GARBINGIAUSIOJI IKIKRIKŠČIONIŠKOJI PRAEITIS, kurią privalote jus-istorikai pažinti ir skelbti ją ne tiktai mūsų jaunimui bet ir visam pasauliui!!!!

 38. Tautininkas, Vilniaus sk.:

  Klaidinga manyti, kad visi Tautininkų sąjungos nariai yra prieš eurą. Nemažai yra ir euro šalininkų. Jų tarpe ir aš.
  Euras – labai svarbu Lietuvos ateičiai ir valstybės klestėjimui. O saviizoliacija yra mums pragaištinga. Taigi, esame ES dalis, tad turime stiprinti integraciją.
  Be to, euro įvedimo atidėliojimas labai naudingas Lietuvos priešei Rusijai. Tad priešinimasis euro įvedimui labai neišmintingas, Rusijai naudingas veikimas. Todėl negaliu pateisinti tų tautininkų, kurie pasisako prieš eurą. Dėl šių priežasčių nepritariau ir prieš tai planuoto Referendumo.
  Tikiu, kad Tautininkų sąjungos kai kurie nariai atsikvošės ir taps išmintingesniais. Mūsų valstybės stirinimui ir tautos išlikimui labai svarbi europinė integracija ir euro įsivedimas.
  O Jus, gerbiamas Tomai Baranauskai, remsiu tik tuomet, kai atsisakysite savo neiaiškų kam naudingų idėjų ir ginsite Lietuvos interesą, jos siekį būti integralia Europos Sąjungos dalimi.

 39. Elena:

  Reikia pritarti kiekvienam šio straipsnio sakiniui ir minčiai… Tai – mano mintys. Labai liūdna dėl mūsų Lietuvos ateities. Bet džiugu, kad dar Lietuvoje yra taip mąstančio jaunimo…Tai leidžia tikėti, kad gal dar ne viskas prarasta. O juk visi matome, kaip Lietuva su vis didėjančiu pagreičiu ritasi į pakalnę. Mes, vyresniosios kartos atstovai, tik su baime ir dideliu skausmu stebime, kas vyksta Lietuvoje, kaip dingsta Lietuva visom prasmėm…Kur tie lyderiai, protingi ir dori Lietuvos žmonės, kurie ieškotų ir surastų išeitį iš esamos padėties? Po 25 – erių metų mūsų Nepriklausomybės mes nebežinome už kurią partiją balsuoti…Jos visos VIENODOS.

 40. Jonukas:

  Pinigai žmonijos išrasta priemonė palyginti vienas prekes su kitomis. Litas pirmiausiai yra pinigas, jis skirtas įvertinti tai ką mes parduodame kitiems ar tarpusavyje. Jokio valstybingumo jame nebuvo, nebent buvo tik valdžios valia kiek pinigų išleisti, kiek mokėti kariuomenei, valdininkams, ir visiems tiems kam moka valdžia. Taigi, pinigas tik valdžios instrumentas valstybei valdyti. Ir euras tas pats pinigas, tik prekes vertinti be valiutų mainų ne vien Lietuvoje, bet ir Europoje. Ir litas ne atskirai valdžiai stiprinti, bet ją apriboti, kad neprispausdintų pinigėlių kiek tik nori.
  Orusis istorikas patapęs tik tautininkų ruporu nenori Lietuvai stipresnių pinigų, ir iš esmės pila vandenį ant rublio malūno.
  Neturėsime euro – susilauksime rublio!

 41. )..(:

  ,,Lietuvos banko pirmininkas Vitas Vasiliauskas priminė, kad jei euras būtų įvestas dar 2007 m., Lietuva būtų sutaupiusi iki 40 milijonų eurų valiutų keitimo mokesčių, dar iki 2 milijardų viešasis ir privatusis sektoriai būtų sutaupę už paskolų palūkanas, o finansų krizę Lietuva būtų išgyvenusi daug lengviau, jei būtų įvestas euras. V. Vasiliauskas informavo, kad buvimas euro zonoje nėra pigus dalykas. Naujų monetų nukaldinimas ir banknotų atspausdinimas kainuos iki 40 milijonų eurų. Įmokos tarptautinėms organizacijoms apie 600 milijonų eurų.” tai kiek sutaupom???

  • Pikc:

   “dar iki 2 milijardų viešasis ir privatusis sektoriai būtų sutaupę už paskolų palūkanas” – gal aš ko nors nežinau, ir skolinantis eurais palūkanos žymiai mažsnės, negu litais, o skolinantis valstybėms, palūkanos skaičiuojamos ne pagal šalies ekonominius reikingus ir patikimumą, o pagal tai, kokia valiuta atsiskaitinėjama?

 42. Marijonas:

  Nesu jūsų gerbėjas, bet šiuo atveju esate teisus, autoriau. Taip, litas yra vienas iš valstybingumo elementų, bet pats šlykščiausias dalykas, tai valdžios baimė, taip, baimė, atsiklausti pačių Lietuvos Respublikos piliečių ar tiems piliečiams reikia to euro. Šūdina valdžia.

 43. dadaistas:

  Avinams…Euras Jusu pinigas taip kaip ir Europa Jusu. Nebent esate Putino garbintojai kaip….

 44. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Nesuprantu autoriau termino “valdziuke” turinio. Man atrodo, kad Lietuva valdo koloborantai, vagys, banditai ir dvasiniai iskrypeliai.

 45. Suvalkietis:

  Negrįš jau tas litas. Kaip negrįš ir tarpukario Lietuva. Labai myliu savo šalį, tad linkiu jai klestėt kartu su garbingom Europos tautom kartu. Nes drauge yra lengviau gyvent… Gerbiamieji. Po gerų 40-50 metų daugelio iš čia rašančių jau nebus šioj Marijos žemėj. Manęs taip pat.. Ir aš noriu, kad mano vaikai ir anūkai gyventų turtingoj, gerbiamoj, klestinčioj ir Nepriklausomoj Lietuvoj. Ir nesvarbu man pavadinimas to sutartinio dalyko kaip pinigas.. O gal aplamai pinigai liks tik interneto erdvėj ? Beprasmis tas iečių laužymas dėl pinigo vardo. Ne tame esmė.. Jei didesnė dalis pažangaus pasaulio mato bendruose piniguose naudos – taip ir bus. Nes tai reikalingos pažangos variklis. Būkime protingi, dvasingi, tvirti valia kituos dalykuos – tik tada Lietuva Nepriklausoma išliksim. Pinigai – tik ekonomika.. Valstybė – tai kultūra, tradicijos, kalba – tai dvasiniai dalykai. Lietuviškumą išlaikysim jei nesipyksim. Ko ir linkiu visiems.

 46. Daniel:

  Galimas lito sugįžimas, bet tikrai ne dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: