Trakuose vyksta ilgiausios pasaulio Kalėdos (0)

trakai-kaledu_seneliu_sostine_kaledostrakuose.lt-nuotr

kaledostrakuose.lt nuotr.

Kalėdos – jau čia pat ir be galo norisi sutikti Kalėdų Senelį. Tačiau Laplandija per toli, kelionė per brangi? Pamirškite Laplandiją! Jūsų laukia bene ilgiausios pasaulio Kalėdos Trakuose.

Jau ketvirtus metus Trakai tapo Kalėdų Senelių sostine ir visą mėnesį – nuo gruodžio 5 iki kitų metų sausio 4 dienos – nepaliauja džiuginti kalėdinėmis linksmybėmis.  Į Trakus atskuba Kalėdų Seneliai iš Lenkijos, Estijos, Švedijos, Gruzijos, Moldovos, šįmet įsikursiantys Trakų salos pilyje, laukia susitikimai su Trakų nykštuku prašmatnioje rezidencijoje ant Galvės ežero kranto,

stebina dovanos ir staigmenos net septyniose nykštukų būstinėse, paslaugas siūlo kalėdinis paštas, džiugina amatų mugė naujajame Amatų centre, koncertai mažiems ir dideliems. Šią įspūdingą šventę miestui, žmonėms ir visai Lietuvai dovanoja Trakų seniūnija.

Senoji sostinė Trakai, pasitikdama kalėdines linksmybes, pasipuošė senoviniais žibintais. Jie apšviečia svarbiausias  miesto gatves,  o savo namus jais iki Naujųjų metų papuoš ir miestelėnai.

Trakų – Kalėdų Senelių sostinės renginių vilkstinė prasidėjo jau gruodžio 5 dieną. Ją pradėjo iš Čepkelių raisto atvykęs Senelis Kalėda. Jis įžiebė miesto eglę ir pradėjo mėnesį siausiančią Kalėdų šventę.

Gruodžio 6 dienos rytą Vilniaus geležinkelio stotyje Senelis Kalėda su pulku nykštukų pakvietė visus važiuoti kalėdiniu traukiniu į Trakus – Kalėdų Senelių sostinę. Svečiai sėdo į autobusus ir kelivo iki Trakų salos pilies apžvalgos aikštelės. Čia Senelį Kalėdą ir gausią svitą sutiko iš Lenkijos atvykęs Kalėdų Senelis, vadinamas Šv. Mikalojumi. Šventėje dalyvavo ir Lenkijos ambasados atstovai. Vėliau linksmybės persikelė į salos pilį, kur vyko vaikų susitikimai Kalėdų Senelio būstinėje, skambėjo koncertai. Be to, mažiesiems Kalėdų pasaką sekė Raganiukės teatras, įsikūręs neįprastoje vietoje – raudoname autobuse, vaikus vežiosiame po miestą.

Gruodžio 13 dieną Trakuose viešėjo Kalėdų Senelis iš Estijos, 14 d. Kalėda iš Švedijos, 20 dieną iš Gruzijos. Sausio 3 dieną atvyks Moldovos Kalėdų Seneliai, o juos lydės šių šalių ambasadų darbuotojai.

Gruodžio  13 d. duris atvėrė Trakų tradicinių amatų centras, kuriame gausu įdomių rankdarbių, tautodailininkų dirbinių, skanėstų puikiai tinkančių kalėdinėms dovanoms.

Gruodžio 27 dieną Trakų pilyje lauks Viduramžių karnavalas, Karaimų saloje – šviesos ir muzikos šventė „Šokantys medžiai“, šventinis renginys „Palydėkime senuosius Trakų tiltus“.

Kalėdų Senelių sostinės renginiai vyksta savaitgaliais ir švenčių dienomis. Šeštadieniais laukia romantiški džiazo muzikos vakarai Galvės Jazz fiestos klube kempinge „Slėnyje“.

Kalėdas visų viešėjusių šalių Kalėdų Seneliai išlydės sausio 4 dieną ir pasitiks ateinančius Tris Karalius.

„Trakai iš seno garsėja daugiakultūriškumu ir  tradicijų įvairove. Kalėdų Senelių sostinės renginiai būtent ir atspindi mūsų miesto ir krašto savitumą. Be to, ši šventė jau turi savo gerbėjų ratą ir skatina lankytis Trakuose ne tik vasarą, bet ir žiemą. Šventinis laikotarpis – geriausias laikas pabendrauti, pasibūti ir džiaugtis šeimoms, tad jų ypač laukiame Kalėdų Senelių sostinėje“,– tvirtino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Gruodžio 21 d. sekmadienio renginiai Kalėdų senelių sostinėje

Trakų salos pilies kiemas
11.00 – 16.00
Mugė, amatininkai ir personažai
11.00 Šiaurietiško ėjimo žygis į Varnikų mišką. Žygio pradžia nuo apžvalgos aikštelės, žygio trukmė apie 2 val. Nueinamas atstumas apie 10-12 km.
13.00 – 15.00 Linksmosios rungtys: Kūjo laikymas (8 kg vyrams, 6 kg moterims), žiedų mėtymas (gali dalyvauti ir vaikai, ir suaugę) arba smiginis. Linksmosios estafetės (komanda iš 3-4 narių)

Trakų salos pilies kiemo scena
12.00, 13.00, 14.00, 15.00
Kalėdų senelio pasirodymas. Trukmė 10 min.
12.10 Vokalo studija „Mažasis Modo“
13.10 Vokalo studija „Modo“
14.10 Vokalo studija „Aquaeva“
15.10 Vokalo studija „Modo“

Apžvalgos aikštelė priešais Trakų salos pilį
12.00, 13.00, 14.00, 15.00
Linksmybės su Trakų nykštuku. Trukmė 30 min.

Karališka senoji kibininė – Džiaugsmo nykštuko rezidencija (magistralė Vilnius–Kaunas, 23 km)
13.00 – 15.00 Kalėdinė popietė su Džiaugsmo nykštuku

Užutrakio dvaro sodybos rūmuose (Užtrakio g. 17, Trakai)
14.00 – …     
LRT Klasika pristato koncertą „Sapnų gaudyklė“. Solistas Gintaras Januševičius (fortepijonas). Bilietais prekiauja „Bilietų pasaulis“, www.ambravox.lt

Trakų salos pilies Didžioji menė
16.00 – …      Ciklas „Muzika Trakų pilyje“ pristato koncertą „Žaižaruojantys duetai“. Atlikėjai „Čiurlionio kvartetas“. Bilietais prekiauja www.filharmonija.lt

ŽURNALIUKAS-PROGRAMA [pdf]

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: