Nuo Kauno Aleksoto tilto bus nuimtos sovietinės žvaigždės ir herbai (5)

Kauno sav. nuotr.

Kauno sav. nuotr.

Antradienį, gruodžio 16 dieną, Kaune posėdžiavusi Kultūros paveldo departamento nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba pritarė siūlymui išbraukti ant Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto esančią sovietinę simboliką iš vertingųjų tilto savybių sąrašo. Šis sprendimas Kauno miesto savivaldybei suteikia teisę nuo tilto pilonų pašalinti sovietines žvaigždes ir herbus. Pasak Kauno mero Andriaus Kupčinsko, tai bus padaryta kaip įmanoma greičiau.

„Kaunas nuo seno yra lietuviškiausias šalies miestas, todėl situacija, kai mes neturėjome teisės nuo Vytauto Didžiojo tilto pašalinti sovietinių simbolių, buvo itin nemaloni. Sveikinu šiandieninį paveldo vertinimo tarybos sprendimą.

Pasirūpinsime, kad sovietinė simbolika nuo Vytauto Didžiojo tilto būtų nuimta kaip įmanoma greičiau“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

5 komentarai

  1. Pikc:

    PAGALIAU! Įdomu, kas ten per fruktai tiek laiko priešinosi to mėšlo nukabinimui? Kam ten ta simbolika “viartybės” buvo?

  2. Bartas:

    “vaškelienėms” – tai yra vertingi istorijos palikimai. Gali būti , kad moteris galvą sugaravusi, bet gali būti , kad šitą bjaurastį laikė tyčią. Gerai ,kad visokius leninus laiku nugriovė , tai ir tie baibokai būtų paveldas. Sarmata Kaunui.

  3. Perkūno Paukštis:

    Kažkada (gal prieš gerą dešimtmetį) ant tilto turėklų dar buvo ir žvaigždės, tačiau po tilto “restauracijos” dingo. Intrigantė Vaškelienė jau tada putojosi, kad žvaigždės bus atrestauruotos ir “turės grįžti”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: